Premiera „Gears 5” – czyżbyśmy poznali datę?

Miłośnicy shooterów już dziś mogą cieszyć się „Rage 2”, a jeszcze w tym roku czeka ich spotkanie z kolejnym ogniwem cyklu „Gears of War”. Póki co dokładna data premiery pozostawała niewiadomą, a fani „GoW” mieli czekać na oficjalne wieści kolejny miesiąc. Tymczasem rewelacje hiszpańskiego serwisu Generación Xbox mogą zmienić status quo.

Dziesiątego wszystko zdarzyć się może…

Hiszpanie swoje informacje uzyskali od Tajwańczyków, którzy w swoim systemie przyznawania grom kategorii wiekowych ujawnili nie tylko datę pojawienia się Gears 5 na rynku, ale także prawdopodobną okładkę. Możemy na niej zobaczyć główną bohaterkę Kait Diaz oraz Myrrah – królową Szarańczy, z którymi miałaby być powiązana rodzina Kait. Czy jest to oficjalna grafika, czy tylko zręcznie wykonany fanart? Za drugą opcją przemawiałoby to, że całkiem niedawno ukazał fanowski zwiastun Left 4 Dead 3, który wywołał w sieci nieco zamieszania.

Jeśli rozprowadzane dalej informacje Generación Xbox potwierdziłyby się, oznaczałoby to, że Gears 5 zadebiutuje 10 września. Zdaniem Tylera Fishera z portalu Comic Book za prawdziwością tych wieści przemawia fakt wypadnięcia tej daty we wtorek. Obok piątku jest to ten dzień tygodnia, w którym zazwyczaj wypuszcza się duże i wyczekiwane tytuły.

Gears kontra Borderlands?

Ashley Bates z Cultured Vultures zwraca z kolei uwagę, że ponieważ zarówno październik, jak i listopad to miesiące przeładowane premierami, sensownym zabiegiem jest wydanie gry w nieco mniej zatłoczonym okresie. Jako przykład tytułu, który również zadebiutuje we wrześniu podawany jest Borderlands 3. Premiera tej pozycji planowana jest – jak pisała nasza redakcyjna koleżanka Klaudia – na 13 września.

Czy przypuszczenia okażą się prawdziwe i czy dojdzie do bitwy na wyniki sprzedażowe obu gier, jak sugeruje orson_dzi z Gaming Society? Przekonamy się niebawem. Póki co możemy snuć rozmyślania – podobnie jak o tym, czy Gears 5 trafi na Xbox Game Pass lub czy MS zaskoczy fanów i wyda ją z dodatkami lub którąś z poprzednich części GoW jako bonusem.

A skoro o tym mowa, to jeśli przed premierą Gears 5 chcecie zapoznać się lub odświeżyć sobie Gears of War 4 w wersji na Xbox One, jest ona ciągle dostępna w sklepie x-kom.

Źródła: Comic Book, Cultured Vultures, Gaming Society