Zagrajmy w te klocki. Konsola NES z LEGO wkroczyła na rynek

Czy może być coś fajniejszego? Znaczy, oczywiście, może. Ale dla fanów oldskulu, którzy zagrywali się na Pegasusie i wznosili niesamowite konstrukcje z duńskich klocków (a i dziś nie przepuszczą niektórym setom) będzie to prawdziwa gratka. LEGO wypuściło zestaw, z którego będzie można złożyć naturalnych rozmiarów Nintendo Entertainment System, kompletny z kontrolerem, a także telewizorem starego typu. W sam raz na 35. rocznicę wypuszczenia NES-a na konsolowy rynek.

2646 elementów nostalgicznej zabawy

Dla osób, których dzieciństwo przypadło na lata 90., klocki LEGO i Pegasus, czyli klon oryginalnego NES-a, były jak Nutella, lody Family Frost czy kolejny odcinek Batman TAS albo Sailor Moon na Polsacie – krótko mówiąc, był to to cymes. Teraz pojawia się szansa na odkurzenie wspomnień, a przy tym połączenie obu fantastycznych rzeczy w jedno. Z okazji 35. rocznicy premiery konsoli Nintendo LEGO wypuści specjalny zestaw.

lego nes zestaw
Źródło: LEGO / Nintendo via Polygon

Z 2646 elementów będzie można złożyć nie tylko naturalnych rozmiarów konsolę, ale i kontroler z kablem, kartridż z Super Mario Bros. oraz telewizor. Wszystko rodem z lat 80. Chciałoby się, żeby zestaw był w pełni działający, ale niestety nie tym razem. LEGO dołożyło jednak starań i w kreatywny sposób będzie można odtworzyć rozgrywkę w jeden z najbardziej ikonicznych NES-owskich tytułów.

lego nes zabawa z zestawem
Źródło: LEGO / Nintendo via Polygon

Konsolowe LEGO, czyli LEGO Super Mario

LEGO NES będzie dostępny od 1 sierpnia w wybranych salonach LEGO, a także w sprzedaży internetowej. W 2021 roku trafi natomiast do kolejnych sklepów. Cena to 229 dolarów, czyli prawie 900 zł. Nostalgiczny set nie jest jedynym wspólnym projektem Nintendo i LEGO.

lego super mario
Źródło: LEGO

Również od 1 sierpnia dostępne będą (także na polskim rynku) zestawy LEGO Super Mario, które nawiązują do universum znanego z gier. Wśród nich można znaleźć LEGO Super Mario Przygody z Mario — zestaw startowy z interaktywną minifigurką Mario z wyświetlaczem LCD i głośniczkiem. Co najlepsze – jest to figurka kompatybilna z LEGO NES. Wystarczy umieścić hydraulika na telewizorze, gdzie będzie reagował na to, co dzieje się na ekranie, wydając odpowiednie dźwięki z gry.

Aktualizacja

Konsolowe LEGO z Super Mario jest już dostępne

Przekonaj się, jak fajny może być powrót do przeszłości. Odwiedź sklep al.to i zamów swój zestaw LEGO Super Mario 71374 Nintendo Entertainment System. 

LEGO Super Mario oraz inne klocki LEGO znajdziecie w sklepie al.to. A na Geeksie przeczytacie historię LEGO i poznacie związane z klockami ciekawostki.

Źródła: Polygon, LEGO