… przetworniki są z zewnątrz niewidoczne, bowiem umieszczono je wewnątrz obudowy (zapewne z membranami ustawionymi w pionie). Rozwiązanie to miało zapewne na celu redukcję grubości obudowy telewizora.
Bas jest mocny, potrafi naprawdę nieźle kopnąć. Swój szczyt osiąga przy ok. 64Hz, co jest zapewne częstotliwością, do której dostrojono układ rezonansowy. Pomimo tego basowi brakuje wyrafinowania i artykulacji, a na bardzo wymagającym materiale z dużą ilością trudnych niskich tonów i/lub przy dużym poziomie wysterowania dają o sobie znać pewne zniekształcenia – przy dużym obciążeniu membrana po prostu zaczyna trochę charczeć. To nic dziwnego: pionowy układ przetworników nie jest rozwiązaniem idealnym i podobne problemy występują przecież w smuklakach od rywala zza miedzy.
Jeżeli chodzi o dostępne tryby dźwięku, to mamy ich aż 7: dźwięk AI Pro (sztucznie wyostrzony i uprzestrzenniony); standardowy (najmniej zmanipulowany); kino, czysty głos pro (odchudzony z basu, ale z podbitym środkiem); sport, muzyka oraz optymalizacja gry.
Dzień dobry. Dziękuję za recenzję. Czy model 55QNED863QA też posiada matrycę VA i można się spodziewać podobnych parametrów, czy jak to zwykle wynika z innych recenzji, parametry obrazu mogą się znacznie różnić w zależności od przekątnej sprzętu?
Bardzo pozytywny test i sam tv ale dziwi matryca VA. Gdzie displayspecifcations twierdzi że i 65 i 55 ma IPS. Z jednej strony zaletą z drugiej wada i jak teraz szary Kowalski ma uwierzyć w testy skoro producent niby obiecuje co innego a mamy co innego. Nie umniejsza to jednak jakości tego TV. Ciekawi dalej jednak jaką matryce zastosowano w 55.
Pamiętaj, że displayspecifcations nie działa na naszym rynku. Producenci mogą używać różnych matryc w ramach tego samego modelu w różnych regionach, dlatego w naszych testach znajdziesz również dane tabliczki znamionowej danej serii.
Ciekawiło by mnie to jaką rzeczywiście matrycę posiada 55 cali bo o tym modelu mocno myślę i waham się między OLED serii C a właśnie tym QNED.
Od jakiegoś czasu szukam dobrego TV 65″ do nowego mieszkania. OLEDów się boję bo miałem już nieciekawe atrakcje z poświatami/przebarwieniami mimo że obraz w tego typu panelach jest znakomity. Dlatego idę w miniledy.
Na bieżąco śledzę tutejsze recenzję, które przy wyborze są nieocenione. Zastanawiam się jakby ten LG wypadł przy Samsungu QE65QN91B ? Jest szansa na recenzję tego Samsunga w wersji 65″ póki co widziałem test 43″?
Dzięki za recenzję!
W najbliższych testach mamy przewidzianego mniejszego brata z serii QN91B, czyli Samsunga 55QN91B. Nie wiemy, czy będziemy mieli okazję przetestować wersję 65″. Możesz też porównać wyniki testów przeprowadzonych przez inną polską redakcję, gdzie przetestowano wersję 65″ – chociaż nie powiedziano tego od razu wprost.
dlaczego panel VA to niby takie dziwne? Ma lepszy kontrast, a chyba większość ludzi siada w miarę prosto przed ekranem… Jedyną zaletą IPS jest IMO nieco krótszy response time, ale to zaczyna mieć znaczenie tylko w modelach monitorów dla pro-gamer-ów z odświeżaniem 200Hz+…
Dziwne bo LG lubi umieszczać właśnie panele IPS w swoich telewizorach. Stąd obecność VA jest zasadnie zaskakująca 🙂
Da się już w LG stworzyć wspólną listę kanałów ulubionych naziemno-satelitarną jak w Philipsach na Androidzie?
Przykro mi, ale nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie, bowiem podczas testów korzystam tylko i wyłącznie z DVB-T. Proszę spróbować w dziale pomocy technicznej producenta telewizora. Jeśli chodzi o odtwarzacz Blu-ray, to jest nim Panasonic DP-UB820.
Czy ten TV obecnie jest dobrym wyborem? Jest słabo dostępny, obecnie w media markt w cenie prawie 5,5 tys zł, w outlecie można kupić taniej. Może ktoś poleci co kupić w kwocie około 5 tyś 65 cali, zależy mi na uniwersalnosci, będzie trochę tv naziemnej, trochę filmy, może też konsola.
Dzień dobry. Czy wiedzą Państwo czym się różni ten telewizor od modelu 65qned873qb? Nie mogę znaleźć na ten temat dokładnych informacji. Zgodnie ze stroną LG różnią się tylko nuerem EAN 😀
Ponieważ nie testowaliśmy jeszcze modelu 65QNED873, wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do LG i aktualnie czekamy na odpowiedź.
Ten model różni się tylko kolorem ramki . Cała specyfikacja techniczna jest taka sama jak w modelu 863.
Czy będziecie Państwo testować tegoroczny model (2023) – 55QNED863RE na matrycy IPS?
Nie mamy w najbliższych planach testów tego modelu, ale sprawdzimy, czy będziemy mogli je przeprowadzić w przyszłości.
Skąd pewność, że w tym modelu jest matryca IPS?
55″ ma IPS czy VA?
Zajęło mi to trochę czasu i w końcu udało mi się znaleźć jakieś sensowne informacje.
Wynika, że 55QNED863RE z 2023 roku ma matrycę IPS.
właśnie zamówiłem model 75QNED863RE i teraz się zastanawiam czy przez tą matryce IPS jakość będzie zbliżona jak w modelu 863QA ? jakie jest wasze przemyślania 🙂 ?
Dzięki za jedyny test tego modelu w sieci.Super informacje,rzetelne pióro! Właśnie nabyłem ten model w bardzo rozsądnej cenie.Czy jest opcja porady ,co do optymalnych ustawień obrazu dla tego modelu?Czerń już poprawiłem zgodnie z tekstem powyżej. Będę wdzięczny za jakiekolwiek kolejne wskazówki.Pozdrawiam brzuszekpb@gmail.com
IPS będzie lepsza matryca kolory, kąty i gry. Jest szybsza niż VA.
VA tylko kontrast , czerń i tańsza w produkcji, kolor bledszy, kąty -mleko .