Ranking TOP 10 smartfonów do 2000 zł. Maj 2021

Co powinien oferować smartfon do 2000 zł? Co jest normą w tym przedziale cenowym, a co trzeba odpuścić, decydując się na model z półki cenowej do 2000 zł? Sprawdź, czego faktycznie możesz się po nich spodziewać i na jaki smartfon do 2000 złotych warto postawić. Oto ranking smartfonów do 2000 zł na maj 2021.

Smartfon do 2000 zł – czego się spodziewać?

Decydując się na smartfon do 2000 zł, możesz mieć nadzieję na naprawdę topowy sprzęt. Trzeba przyznać, że smartfony z przedziału cenowego do 2000 zł są już tak zaawansowane, że swobodnie pozwolą na doskonałej jakości rozrywkę multimedialną w grach oraz przy każdej innej projekcji.

Z powodzeniem znajdziesz tutaj modele z ekranami o przekątnej powyżej 6”, które stworzono wykorzystując technologie zapewniające wysoką jakość obrazu i głębie koloru. Są to smartfony z matrycą OLED lub AMOLED, dużym zagęszczeniem pikseli i wysoką częstotliwością odświeżania ekranu.

Czy smartfony do 2000 zł są wydajne?

Podobnie wygląda kwestia wydajności. Stawiając na smartfon do 2000 zł, możesz spodziewać się urządzenia, które doskonale poradzi sobie z wielozadaniową pracą, multimedialną rozrywką i obsługą nawet kilku wymagających aplikacji jednocześnie. Sięgając na tę półkę cenową, do dyspozycji masz wydajne podzespoły oraz imponująco pojemne baterie, wsparte funkcją szybkiego ładowania. Smartfony do 2000 zł oferują również najnowsze opcje łączności – 5G, Bluetooth 5.1 oraz NFC umożliwiające płatności zbliżeniowe.

Nie mniej ważną kwestią przy wyborze smartfona jest oczywiście jakość zdjęć, jakie możesz nim zrobić. Na szczęście i na tym polu smartfony do 2000 zł spisują się świetnie. Możesz spodziewać się tutaj modeli z trzema, a nawet czterema aparatami i obiektywem głównym nie mniejszym niż 48 Mpix. Zatem jakość zdjęć nimi wykonanych potrafi być naprawdę imponująca. Na tej półce cenowej znajdziesz już nawet modele z obiektywem 108 Mpix i licznymi funkcjami nadającymi ujęciom oryginalnego charakteru.

Sztuczna inteligencja na plus 

Co więcej, smartfony z tej półki cenowej, pracują przy wsparciu sztucznej inteligencji oraz w asyście wielu funkcji dodatkowych, jak np. zaawansowanego zoomu optycznego czy soczewki szerokokątnej, za pomocą której uchwycisz najpiękniejsze i w pełni naturalne krajobrazy. Możesz też korzystać z zaawansowanych trybów, takich jak stabilizacja obrazu czy tryb nocny.

Do Twojej dyspozycji są tutaj również doskonałe aparaty przednie, które zadbają o odpowiednie wyostrzenie konturów postaci oraz artystyczne rozmycie tła w stylu bokeh, dając tym samym niepowtarzalne autoportrety.

Dlaczego warto postawić na smartfon w kwocie do 2000 zł?

Najważniejszą zaletą telefonów do 2000 zł, szczególnie w naszym zestawieniu, jest stosunek ich ceny do jakości. Okazuje się bowiem, że na półce cenowej do 2000 zł znajdziesz smartfony, które zaskakują potencjałem i absolutnie nie muszą mieć kompleksów względem droższej konkurencji.

Zalety smartfonów do 2000 zł 

Główną przyczyną tej korzystnej informacji jest to, że innowacyjne technologie, stosowane w coraz nowszych smartfonach, zmieniają się bardzo dynamicznie. W związku z tym rozwiązania, które były znane rok temu we flagowcach, dziś mogą znajdować się w telefonach ze średniej półki, bardziej przystępnych cenowo.

Mając na uwadze powyższe, trzeba więc przyznać, że smartfon do 2000 zł może pochwalić się niezłą specyfikacją, doskonałymi aparatami, fajnym designem i mnóstwem funkcji dodatkowych. Za jego kupnem przemawia po prostu… zdrowy rozsądek. Jeżeli zatem nie zależy Ci na tym, aby korzystać z najnowszego flagowca, a raczej stawiasz na funkcjonalność i konkretną ofertę, to jesteś w dobrym miejscu.

Najpopularniejsi producenci smartfonów do 2000 zł

Wśród producentów smartfonów do 2000 zł w majowym rankingu króluje Xiaomi. Znajdziesz tu jednak propozycje wielu popularnych marek, takich jak: Samsung, OPPO, Motorola czy realme.

Wybór jest bardzo szeroki, a więc możesz kupować już nie tylko na podstawie oferowanych funkcji, ale również w kontekście konkretnych producentów.

Ranking TOP 10 smartfonów do 2000 zł. Maj 2021

Oto nasze propozycje:


Nadal szukasz odpowiedniego modelu? A może chcesz utwierdzić się w swoim wyborze? Zobacz recenzje polecanych modeli: