Ranking TOP 10 smartfonów do 2000 zł. Listopad 2020

Co powinien oferować smartfon do 2000 zł? Co jest normą w tym przedziale cenowym, a co trzeba odpuścić, decydując się na telefon z półki cenowej do 2000 zł? Czego faktycznie możecie się po nich spodziewać i na jaki smartfon do 2000 złotych warto postawić? Oto ranking smartfonów do 2000 zł na listopad 2020.

Smartfon do 2000 zł – czego się spodziewać?

Decydując się na smartfon do 2000 zł, możecie mieć nadzieję na naprawdę topowy sprzęt. Z powodzeniem znajdziecie tutaj modele o przekątnej matrycy powyżej 6”, które stworzono w technologiach dbających o jakość i głębie koloru, np. OLED czy AMOLED. W tym kontekście trzeba przyznać, że smartfony z przedziału cenowego do 2000 zł są już tak zaawansowane, że swobodnie pozwolą na doskonałej jakości rozrywkę multimedialną w grach oraz przy każdej innej projekcji.

Czy smartfony do 2000 zł są wydajne?

Podobnie wygląda kwestia wydajności. Stawiając na smartfon do 2000 zł, możecie spodziewać się telefonów, które doskonale poradzą sobie z wielozadaniową pracą, intensywną rozgrywką i obsługą nawet kilku wymagających aplikacji na raz. Mając taki budżet, zazwyczaj, do dyspozycji macie już 8-rdzeniowe procesory, wydajne układy chłodzenia oraz imponująco pojemne baterie, wsparte funkcją szybkiego ładowania. W telefonach do 2000 zł będziecie mogli również skorzystać z najnowszej opcji łączności Bluetooth 5.1 oraz funkcji dodatkowej (ale bardzo użytecznej), jaką jest NFC, umożliwiające płatności bezprzewodowe.

Nie mniej ważną kwestią przy wyborze smartfona są oczywiście zdjęcia, jakie możecie nim zrobić. Na szczęście i na tym polu smartfony do 2000 zł spisują się świetnie. Możecie spodziewać się tutaj modeli z dwoma, trzema, a nawet czterema obiektywami w aparacie głównym. Zatem jakość zdjęć nimi wykonanych potrafi być naprawdę imponująca.

Sztuczna inteligencja na plus 

Co więcej, w większości smartfony z tej półki cenowej, pracują przy wsparciu sztucznej inteligencji oraz w asyście wielu funkcji dodatkowych, jak np. zaawansowanego zoomu optycznego czy soczewki szerokokątnej, za pomocą której uchwycicie najpiękniejsze i w pełni naturalne krajobrazy.

Do Waszej dyspozycji są tutaj również doskonałe aparaty przednie, które zadbają o odpowiednie wyostrzenie konturów postaci oraz artystyczne rozmycie tła w stylu bokeh, dając tym samym niepowtarzalne autoportrety.

Dlaczego warto postawić na smartfon w kwocie do 2000 zł?

Najważniejszą zaletą telefonów do 2000 zł, szczególnie w naszym zestawieniu, jest stosunek ich ceny do jakości. Okazuje się bowiem, że na półce cenowej do 2000 zł znajdziecie smartfony, które zaskakują potencjałem i absolutnie nie muszą mieć kompleksów względem droższej konkurencji.

Zalety smartfonów do 2000 zł 

Główną przyczyną tej korzystnej informacji jest to, że innowacyjne technologie, stosowane w coraz nowszych smartfonach, zmieniają się bardzo dynamicznie. W związku z tym rozwiązania, które były znane rok temu we flagowcach, dziś mogą znajdować się w telefonach ze średniej półki, bardziej przystępnych cenowo.

Mając na uwadze powyższe, trzeba więc przyznać, że smartfon do 2000 zł może pochwalić się niezłą specyfikacją, doskonałymi aparatami, fajnym designem i mnóstwem funkcji dodatkowych, które pomogą z niego korzystać. Za jego kupnem przemawia po prostu… zdrowy rozsądek. Jeżeli zatem nie zależy Wam na tym, aby korzystać z najnowszego flagowca, a raczej stawiacie na funkcjonalność i konkretną ofertę, to jesteście w dobrym miejscu.

Najpopularniejsi producenci smartfonów do 2000 zł

Wśród producentów smartfonów do 2000 zł znajdziecie popularne marki, takie jak: Xiaomi, Oppo, Realme, OnePlus, Motorola czy HTC.

Wybór jest bardzo szeroki, a więc możecie kupować już nie tylko na podstawie oferowanych funkcji, ale również w kontekście konkretnych producentów. 

Ranking TOP 10 smartfonów do 2000 zł. Listopad 2020

Oto nasze propozycje: