Ranking TOP 10 smartfonów do 7000 zł. Październik 2021

Smartfony do 7000 zł to absolutnie topowe urządzenia, które oprócz najwyższej wydajności wyróżniają się unikatowymi cechami. Zobacz, jakie funkcje i parametry oferują flagowce z najwyższej półki, których cena przekracza 4000 zł. Poznaj TOP 10 smartfonów do 7000 zł – ranking na październik 2021.

Jaka specyfikacja techniczna smartfona do 7000 zł?

Najlepsze CPU i GPU w smartfonach

Co oferują smartfony do 7000 zł? Na ich wysoką cenę składają się między innymi podzespoły z najwyższej półki. Najlepsze i najpopularniejsze aktualnie jednostki CPU dla telefonów z Androidem to Snapdragon 888, Exynos 2100 i Kirin 9000. Najnowsze smartfony spod szyldu Apple zasilane są natomiast procesorami A15 Bionic, które uważa się za jeszcze bardziej wydajne niż te znane z Androidów.

Każda z wymienionych jednostek zapewnia topową wydajność, której nie będą straszne żadne zasobożerne aplikacje ani zaawansowane graficznie gry. W kwestii tych drugich istotny jest układ GPU odpowiedzialny za grafikę. Najlepsze obecnie układy graficzne to: Adreno 660, Mali-G78 MP14, a także te zintegrowane z jednostkami A15 Bionic od Apple.

Ilość pamięci RAM w smartfonie a optymalizacja

W tym przedziale cenowym 8 GB pamięci RAM jest standardem, ale często modele powyżej 4000 zł wyposażone są w aż 12 GB RAM. To właśnie dzięki niej smartfon staje się multizadaniowym narzędziem, które obsługuje wiele aplikacji i wątków jednocześnie. W październikowym rankingu smartfonów do 7000 zł w tym aspekcie króluje stworzony do mobilnego gamingu ASUS ROG 5 z aż 16 GB RAM.

Im więcej pamięci RAM – tym lepiej, jednak dużo zależy też od optymalizacji smartfona. Świetnym przykładem są tutaj iPhone’y od Apple, które nigdy nie słynęły z ogromnej liczby RAM-u i raczej znajdują się na końcu pamięciowego peletonu z wersjami 4 i 6 GB. A jednak ich działanie nie odstaje od smartfonów nawet z dwukrotnie większą pojemnością RAM.

Ekran na najwyższym poziomie

Najlepsze flagowe smartfony, których cena przekracza 4000 zł, wyróżniają także najwyższej klasy ekrany. Matryce OLED i AMOLED w połączeniu z wysoką rozdzielczością, sięgającą nawet 3216 x 1440 px, zapewniają wyjątkowe wrażenia wizualne. Wyświetlany obraz jest ostry, szczegółowy i ma nasycone kolory, których jakość potęguje głęboka czerń osiągnięta dzięki wygaszonym pikselom.

Wśród smartfonów z najwyższych półek cenowych standardem staje się także wysoka częstotliwość odświeżania ekranu. Różnica między ekranem 60-hercowym, a 90 lub 120-hercowym jest ogromna – przede wszystkim w grach, ale i w codziennym użytkowaniu. Ponownie wyróżnić należy tutaj stworzonego dla graczy ASUS-a ROG 5 z odświeżaniem na poziomie aż 144 Hz. Na takie ulepszenie zdecydował się w tym roku także Apple. Dotyczy to modeli w wersji Pro.

W październikowym rankingu smartfonów do 7000 zł standardowe 60 Hz mają urządzenia Apple 12 Pro i 13 oraz składana Motorola. Jednak te z uwagi na swoje niezwykłe właściwości i tak potrafią oczarować wyświetlaczem.

W czym tkwi wyjątkowość smartfonów do 7000 zł?

Dzisiaj wokół smartfonów wytworzyła się pewna popkultura. Dlatego kupując tak ekskluzywne produkty, dostajesz wraz z nimi historię marki i przynależność do pewnej grupy społecznej. Oczywiście nie każdy, kto ma model Apple iPhone 13 Pro czy Samsung Galaxy Z Flip3, od razu staje się biznesmenem, ale taki sprzęt w zupełności może służyć jako swego rodzaju wizytówka.

Unikatowa konstrukcja składanych smartfonów

Smartfony do 7000 złotych wyróżniają się nie tylko najlepszą wydajnością, ale także wyjątkową budową i unikatowymi cechami, dla których tak naprawdę się je kupuje. Składane modele smartfonów nie mają sobie równych pod względem ekstrawagancji – z takimi urządzeniami łatwo wyróżnić się w tłumie. Ich zaletą jest także kompaktowa konstrukcja, która jednym ruchem przemienia się w pełnowymiarowy smartfon naszych czasów z ponad sześciocalowym ekranem, wygodnym do pracy i rozrywki.

Nowoczesne składane smartfony oferują także inne niezwykłe funkcje. Zgięte pod odpowiedni kątem urządzenie można stabilnie postawić na biurku podczas wideokonferencji, oglądania filmów,  robienia zdjęć czy nagrywania wideo.

Najlepsze aparaty

Smartfony z najwyższych półek cenowych będą oferowały także wyjątkowe możliwości fotograficzne. Smartfon mamy zawsze pod ręką, nic dziwnego zatem, że użytkownicy oczekują dziś bardzo dobrych aparatów w swoich urządzeniach. Do robienia zdjęć i nagrywania filmów telefonu używają też influencerzy czy blogerzy, którym zależy na najlepszej jakości publikowanych materiałów. Producenci ulepszają więc swoje flagowce także pod tym względem.

Jak łatwo zauważyć, walka nie toczy się na polu rozdzielczości. Ważniejsze są tu dokładne parametry obiektywów (takie jak wielkość matrycy, rozmiar piksela czy przysłona) oraz sztuczna inteligencja i optymalizacja oprogramowania. Dlatego, choć na rynku, i to na niższych półkach cenowych, dostępnych jest mnóstwo modeli z aparatem 108 Mpix, świetne zdjęcia wykonasz na przykład modelem Apple iPhone 13 Pro wyposażonym w trzy 12-megapikselowe obiektywy. Więcej szczegółów znajdziesz w naszym rankingu smartfonów z najlepszymi aparatami.

Jak sfinansować zakup takiego smartfona?

Smartfon za ponad 4000 złotych to niemały wydatek, niezależnie od tego, jakie możliwości oferuje. Jednak jest to sprzęt, który wystarczy na lata użytkowania czy też taki, który utrzyma cenę na przyzwoitym poziomie, umożliwiając jego ewentualną wymianę. Ponadto nie trzeba koniecznie kupować smartfona za gotówkę – można wziąć go w leasing lub rozłożyć zakup na raty.

Zobacz zatem, jakie perełki znalazły się w rankingu smartfonów do 7000 zł na październik 2021 roku.

Smartfon do 7000 złotych: najczęściej zadawane pytania

Są to najdroższe modele, wyposażone w najlepsze podzespoły, bardzo dobre aparaty i najwyższej klasy ekrany z odświeżaniem 120 i 144 Hz. Na tej półce cenowej znalazły się też nowinki technologiczne w rodzaju składanych smartfonów Motorola Razr, Galaxy Z Flip, Galaxy Z Fold.

Cena smartfona rośnie wraz z mnogością nowoczesnych rozwiązań i podzespołów najwyższej jakości. Zaawansowany wyświetlacz (wyższa rozdzielczość, większa płynność, lepsze kolory i kontrast), nowatorska konstrukcja, technologie ładowania, świetne aparaty. To cechy obecne w najdroższych flagowych smartfonach, dlatego modele te aż tyle kosztują.

TOP 10 smartfonów do 7000 zł – ranking na październik 2021

Nasz ranking: