Ranking TOP 10 smartfonów do 7000 zł. Luty 2021

Najlepiej by było, gdyby smartfon do 7000 złotych oprócz wszystkich funkcji, jakie tylko może mieć telefon, wykraczał poza własne ramy. Wszak w tych pieniądzach można już kupić sobie całkiem sprawny samochód. Smartfony z najwyższej półki nie obsługują jeszcze funkcji podwózki do sklepu, ale za to można liczyć na inne unikatowe cechy i absolutnie najwyższą wydajność, która jest warta swojej ceny. Poznaj TOP 10 smartfonów do 7000 zł na luty 2021.

Jaka specyfikacja techniczna smartfona do 7000 zł?

Najlepsze CPU i GPU w smartfonach

Kupując smartfon w tych pieniądzach, nikt nie powinien martwić się o jego wydajność. W końcu na wysoką cenę składają się podzespoły z najwyższej półki. Najlepsze i najpopularniejsze aktualnie jednostki CPU dla telefonów z Androidem to Snapdragony: 865 i 865+; Kirin 9000 czy Exynos 2100 i 990. Najnowsze smartfony spod szyldu Apple zasilane są procesorami A14 Bionic, które uważa się za jeszcze bardziej wydajne niż te znane z Androidów.

Każda z wymienionych jednostek zapewnia topową wydajność, której nie będą straszne żadne zasobożerne aplikacje ani zaawansowane graficznie gry. W kwestii tych drugich istotny jest układ GPU odpowiedzialny za grafikę. Najlepsze obecnie układy graficzne to: Adreno 650, Mali-G78 MP14 oraz Mali-G77 MP11, a także te zintegrowane z jednostkami A14 Bionic od Apple.

Ilość pamięci RAM w smartfonie a optymalizacja

W tym przedziale cenowym 8 GB pamięci RAM jest standardem, ale często można dostać modele w wersji 12 GB. To właśnie dzięki niej smartfon staje się multizadaniowym narzędziem, które obsługuje wiele aplikacji i wątków jednocześnie. Im więcej pamięci RAM – tym lepiej, jednak dużo zależy też od optymalizacji smartfona. Przykładem może być Apple iPhone, który nigdy nie słynął z ogromnej ilości RAM-u i raczej znajduje się na końcu pamięciowego peletonu z wersjami 4 i 6 GB, a jednak jego działanie nie odstaje od smartfonów nawet z dwukrotnie większą pojemnością RAM.

Na tym pułapie cenowym smartfonów ich szybkość działania to w dużej mierze kwestia prześcigania się producentów w cyferkach rozmaitych rankingów wydajności. Przeciętny użytkownik prawdopodobnie nie będzie w stanie odczuć różnic w szybkości działania smartfonów z powyższymi podzespołami.

Ekran na najwyższym poziomie

Różnicę w działaniu smartfonów gołym okiem można za to zauważyć, patrząc na ich ekran. Nie chodzi tylko o wykorzystaną matrycę, która w tym przedziale cenowym to najczęściej najwyższej klasy OLED lub AMOLED, ale przede wszystkim o częstotliwość odświeżania ekranu. Różnica między ekranem 60-hercowym, a 90 lub 120-hercowym jest ogromna – przede wszystkim w grach, ale i w codziennym użytkowaniu. Na szczęście powyżej 4000 złotych optymalne odświeżanie ekranu na poziomie 90 Hz staje się już standardem. Wyjątkiem są urządzenia Apple z serii 12 czy składane smartfony, jednak te z uwagi na swoje niezwykłe właściwości i tak potrafią oczarować wyświetlaczem.

Osiągi ekranu, a wytrzymałość baterii

Jeśli do dużego ekranu dodamy rozdzielczość Full HD, Full HD+, a nawet w niektórych przypadkach QHD (czyli aż 1440 pikseli na krótszym boku), to zrozumiałe będą obawy o wytrzymałość baterii w tak pięknym, aczkolwiek pochłaniającym energię smartfonie. I rzeczywiście przy 120-hercowym odświeżaniu ekranu i rozdzielczości QHD poziom baterii smartfona może spadać dosyć szybko.

Jednak wystarczy nieco zmniejszyć rozdzielczość na Full HD lub Full HD+ oraz odświeżanie ekranu do poziomu 90 Hz, aby w połączeniu z akumulatorem o pojemności około 4000 mAh mieć urządzenie, które wytrzymuje od 1,5 do 2 dni normalnej pracy. Z jednej strony w telefonie za ponad 4 tysiące złotych nie chcemy się ograniczać, ale z drugiej wspomniana konfiguracja i tak okaże się zachwycająca dla większości użytkowników.

W czym tkwi wyjątkowość smartfonów do 7000 zł?

Smartfony do 7000 złotych wyróżniają się nie tylko najlepszą wydajnością, ale także wyjątkową budową i unikatowymi cechami, dla których tak naprawdę się je kupuje. Składana modele smartfonów nie mają sobie równych pod względem ekstrawagancji – z takimi urządzeniami łatwo wyróżnić się w tłumie.

Ponadto dzisiaj wokół smartfonów wytworzyła się pewna popkultura. Dlatego kupując tak ekskluzywne produkty, dostajesz wraz z nimi historię marki i przynależność do pewnej grupy społecznej. Oczywiście nie każdy, kto posiada Apple iPhone’a 12 Pro czy Samsung Galaxy S21 Ultra, od razu staje się biznesmenem, ale taki sprzęt w zupełności może służyć jako swego rodzaju wizytówka.

Jak sfinansować zakup takiego smartfona?

Smartfon za ponad 4 tysiące złotych to niemały wydatek niezależnie od tego, jakie możliwości oferuje. Jednak jest to sprzęt, który wystarczy na lata użytkowania lub taki, który utrzyma cenę w przyzwoitym stopniu, umożliwiając jego ewentualną wymianę. Ponadto nie trzeba koniecznie kupować smartfona za gotówkę – zakup można rozłożyć na raty lub wziąć na niego leasing.

TOP 10 smartfonów do 7000 zł. Ranking na luty 2021

Nasz ranking: