Ranking TOP 10 smartfonów do 7000 zł. Maj 2021

Najlepiej by było, gdyby smartfon do 7000 złotych oprócz wszystkich funkcji, jakie tylko może mieć telefon, wykraczał poza własne ramy. Wszak w tych pieniądzach można już kupić sobie całkiem sprawny samochód. Smartfony z najwyższej półki nie obsługują jeszcze funkcji podwózki do sklepu, ale za to można liczyć na inne unikatowe cechy i absolutnie najwyższą wydajność, która jest warta swojej ceny. Poznaj TOP 10 smartfonów do 7000 zł – ranking na maj 2021.

Jaka specyfikacja techniczna smartfona do 7000 zł?

Najlepsze CPU i GPU w smartfonach

Kupując smartfon w tych pieniądzach, nikt nie powinien martwić się o jego wydajność. W końcu na wysoką cenę składają się podzespoły z najwyższej półki. Najlepsze i najpopularniejsze aktualnie jednostki CPU dla telefonów z Androidem to Snapdragon: 888 i 865+ czy Exynos: 2100 i 990. Najnowsze smartfony spod szyldu Apple zasilane są procesorami A14 Bionic, które uważa się za jeszcze bardziej wydajne niż te znane z Androidów.

Każda z wymienionych jednostek zapewnia topową wydajność, której nie będą straszne żadne zasobożerne aplikacje ani zaawansowane graficznie gry. W kwestii tych drugich istotny jest układ GPU odpowiedzialny za grafikę. Najlepsze obecnie układy graficzne to: Adreno 660, Mali-G78 MP14 oraz Mali-G77 MP11, a także te zintegrowane z jednostkami A14 Bionic od Apple.

Ilość pamięci RAM w smartfonie a optymalizacja

W tym przedziale cenowym 8 GB pamięci RAM jest standardem, ale często można dostać modele w wersji 12 GB. To właśnie dzięki niej smartfon staje się multizadaniowym narzędziem, które obsługuje wiele aplikacji i wątków jednocześnie. W majowym rankingu smartfonów do 7000 zł w tym aspekcie króluje stworzony do mobilnego gamingu ASUS ROG 5 z aż 16 GB RAM.

Im więcej pamięci RAM – tym lepiej, jednak dużo zależy też od optymalizacji smartfona. Przykładem może być Apple iPhone, który nigdy nie słynął z ogromnej ilości RAM-u i raczej znajduje się na końcu pamięciowego peletonu z wersjami 4 i 6 GB. A jednak jego działanie nie odstaje od smartfonów nawet z dwukrotnie większą pojemnością RAM.

Na tym pułapie cenowym smartfonów ich szybkość działania to w dużej mierze kwestia prześcigania się producentów w cyferkach rozmaitych rankingów wydajności. Przeciętny użytkownik prawdopodobnie nie będzie w stanie odczuć różnic w szybkości działania smartfonów z powyższymi podzespołami.

Ekran na najwyższym poziomie

Różnicę w działaniu smartfonów gołym okiem można za to zauważyć, patrząc na ich ekran. Nie chodzi tylko o wysoką rozdzielczość i wykorzystaną matrycę, która w tym przedziale cenowym to zazwyczaj najwyższej klasy OLED lub AMOLED, ale także o częstotliwość odświeżania ekranu.

Różnica między ekranem 60-hercowym, a 90 lub 120-hercowym jest ogromna – przede wszystkim w grach, ale i w codziennym użytkowaniu. Na szczęście powyżej 4000 złotych odświeżanie ekranu na poziomie 90 Hz staje się już standardem. Wyjątkiem w majowym zestawieniu są urządzenia Apple z serii 12 czy składane smartfony, jednak te z uwagi na swoje niezwykłe właściwości i tak potrafią oczarować wyświetlaczem.

Osiągi ekranu, a wytrzymałość baterii

Jeśli do dużego ekranu dodamy rozdzielczość Full HD, Full HD+, a nawet w niektórych przypadkach QHD (czyli aż 1440 pikseli na krótszym boku), to zrozumiałe będą obawy o wytrzymałość baterii w tak pięknym, aczkolwiek pochłaniającym energię smartfonie. I rzeczywiście przy 120-hercowym odświeżaniu ekranu i rozdzielczości QHD poziom baterii smartfona może spadać dosyć szybko.

Jednak wystarczy nieco zmniejszyć rozdzielczość na Full HD lub Full HD+ oraz odświeżanie ekranu do poziomu 90 Hz, aby w połączeniu z akumulatorem o pojemności około 4000 mAh mieć urządzenie, które wytrzymuje od 1,5 do 2 dni normalnej pracy. Z jednej strony w telefonie za ponad 4 tysiące złotych nie chcemy się ograniczać, ale z drugiej wspomniana konfiguracja i tak okaże się zachwycająca dla większości użytkowników.

W czym tkwi wyjątkowość smartfonów do 7000 zł?

Smartfony do 7000 złotych wyróżniają się nie tylko najlepszą wydajnością, ale także wyjątkową budową i unikatowymi cechami, dla których tak naprawdę się je kupuje. Składane modele smartfonów nie mają sobie równych pod względem ekstrawagancji – z takimi urządzeniami łatwo wyróżnić się w tłumie.

Ponadto dzisiaj wokół smartfonów wytworzyła się pewna popkultura. Dlatego kupując tak ekskluzywne produkty, dostajesz wraz z nimi historię marki i przynależność do pewnej grupy społecznej. Oczywiście nie każdy, kto posiada Apple iPhone’a 12 Pro czy Samsung Galaxy S21 Ultra, od razu staje się biznesmenem, ale taki sprzęt w zupełności może służyć jako swego rodzaju wizytówka.

Jak sfinansować zakup takiego smartfona?

Smartfon za ponad 4 tysiące złotych to niemały wydatek niezależnie od tego, jakie możliwości oferuje. Jednak jest to sprzęt, który wystarczy na lata użytkowania lub taki, który utrzyma cenę na przyzwoitym poziomie, umożliwiając jego ewentualną wymianę. Ponadto nie trzeba koniecznie kupować smartfona za gotówkę – można wziąć go w leasing lub rozłożyć zakup na raty.

Zobacz zatem, jakie perełki znalazły się w rankingu smartfonów do 7000 zł na maj 2021 roku.

TOP 10 smartfonów do 7000 zł. Ranking na maj 2021

Nasz ranking: