Ranking smartfonów do 7000 zł. Styczeń 2023

Smartfony za 7000 zł to absolutnie topowe urządzenia, które oprócz najwyższej wydajności wyróżniają się unikatowymi cechami. Zobacz, jakie funkcje i parametry oferują telefony z najwyższej półki, których cena przekracza 4000 zł. Poznaj najlepsze flagowe smartfony do 7000 zł – ranking na styczeń 2023.

Jaka specyfikacja techniczna smartfona do 7000 zł?

Najlepsze CPU i GPU we flagowcach

Co oferują flagowce 2023 roky, czyli smartfony od 4000 do 7000 zł? Na ich wysoką cenę składają się między innymi podzespoły z najwyższej półki. Najnowsze i najlepsze aktualnie jednostki CPU dla smartfonów z Androidem to Snapdragon 8+ gen 1, Snapdragon 8 Gen 1, 888 i 888+ oraz Exynos 2200. W smartfonach Google Pixel znalazł się natomiast autorski procesor Google Tensor G2. A najnowsze smartfony spod szyldu Apple zasilane są procesorami A15 i A16 Bionic, które uważa się za jeszcze bardziej wydajne niż te znane z Androidów.

Każda z wymienionych jednostek zapewnia topową wydajność, której nie będą straszne żadne zasobożerne aplikacje ani zaawansowane graficznie gry. W kwestii tych drugich istotny jest układ GPU odpowiedzialny za grafikę. Najlepsze obecnie układy graficzne to: Adreno 730, Adreno 660, Samsung Xclipse 920 oparty na AMD RDNA 2, a także te zintegrowane z jednostkami A16 Bionic od Apple.

Ilość pamięci RAM w smartfonie a optymalizacja

W tym przedziale cenowym 8 GB pamięci RAM jest standardem, ale często modele powyżej 4000 zł wyposażone są w aż 12 GB RAM. To właśnie dzięki niej smartfon staje się multizadaniowym narzędziem, które obsługuje wiele aplikacji i wątków jednocześnie. W styczniowym rankingu flagowców do 7000 zł w tym aspekcie króluje stworzony do mobilnego gamingu ASUS ROG Phone 6 dostępny w wersji z aż 16 GB RAM.

Im więcej pamięci RAM – tym lepiej, jednak dużo zależy też od optymalizacji smartfona. Świetnym przykładem są tutaj iPhone’y od Apple, które nigdy nie słynęły z ogromnej liczby RAM-u i raczej znajdują się na końcu pamięciowego peletonu z wersjami 4 i 6 GB. A jednak ich działanie nie odstaje od smartfonów nawet z dwukrotnie większą pojemnością RAM.

Ekran na najwyższym poziomie

Najlepsze flagowe smartfony 2023 roku, których cena przekracza 4000 zł, wyróżniają się także najwyższej klasy ekranami. Matryce OLED i AMOLED w połączeniu z wysoką rozdzielczością, nawet QHD+, zapewniają wyjątkowe wrażenia wizualne. Wyświetlany obraz jest ostry, szczegółowy i ma nasycone kolory, których jakość potęguje głęboka czerń osiągnięta dzięki wygaszonym pikselom.

Wśród telefonów z najwyższej półki cenowej standardem jest także wysoka częstotliwość odświeżania ekranu. Różnica między ekranem 60-hercowym, a 90 lub 120-hercowym jest ogromna – przede wszystkim w grach, ale i w codziennym użytkowaniu. Na takie ulepszenie zdecydowało się także Apple i 120 Hz trafiło do modeli w wersji Pro. Ponownie wyróżnić należy tutaj stworzonego dla graczy ASUS-a ROG Phone 6 z wyjątkowym na rynku smartfonów odświeżaniem aż 165 Hz.

W czym tkwi wyjątkowość telefonów do 7000 zł?

Dzisiaj wokół smartfonów wytworzyła się pewna popkultura. Dlatego kupując tak ekskluzywne produkty, dostajesz wraz z nimi historię marki i przynależność do pewnej grupy społecznej. Oczywiście nie każdy, kto ma model Apple iPhone 14 Pro Max czy Samsung Galaxy S22 Ultra, od razu staje się biznesmenem, ale taki sprzęt w zupełności może służyć jako swego rodzaju wizytówka.

Unikatowa konstrukcja składanych smartfonów

Flagowe telefony do 7000 złotych wyróżniają się nie tylko najlepszą wydajnością, ale także wyjątkową budową i unikatowymi cechami, dla których tak naprawdę się je kupuje. Składane modele smartfonów nie mają sobie równych pod względem ekstrawagancji – z takimi urządzeniami łatwo wyróżnić się w tłumie. Ich zaletą często jest także kompaktowa konstrukcja, która jednym ruchem przemienia się w pełnowymiarowy smartfon naszych czasów z ponad sześciocalowym ekranem, wygodnym do pracy i rozrywki.

Nowoczesne składane smartfony oferują również inne niezwykłe funkcje. Zgięte pod odpowiedni kątem urządzenie można stabilnie postawić na biurku podczas wideokonferencji, oglądania filmów, robienia zdjęć, nagrywania wideo czy pracy na dwóch aplikacjach jednocześnie z podzielonym ekranem.

Najlepsze aparaty

Telefony z najwyższej półki cenowej w 2023 roku oferują także wyjątkowe możliwości fotograficzne. W końcu smartfon mamy zawsze pod ręką, więc nic dziwnego, że użytkownicy oczekują dziś bardzo dobrych aparatów w swoich urządzeniach. Do robienia zdjęć i nagrywania filmów telefonów używają też influencerzy czy blogerzy, którym szczególnie zależy na najlepszej jakości publikowanych materiałów. Producenci ulepszają zatem swoje flagowce także pod tym względem.

Jak łatwo zauważyć, walka nie toczy się na polu rozdzielczości. Ważniejsze są tu dokładne parametry obiektywów (takie jak wielkość matrycy, rozmiar piksela czy przysłona) oraz sztuczna inteligencja i optymalizacja oprogramowania. Dlatego, choć na rynku, i to na niższych półkach cenowych, dostępnych jest mnóstwo modeli z aparatem 108, a teraz już nawet 200 Mpix, świetne zdjęcia wykonasz na przykład iPhonem 13 Pro wyposażonym w trzy 12-megapikselowe obiektywy. Więcej szczegółów znajdziesz w naszym rankingu smartfonów z najlepszymi aparatami.

Jak sfinansować zakup flagowego smartfona?

Smartfon za ponad 4000 złotych to niemały wydatek, niezależnie od tego, jakie możliwości oferuje. Jednak jest to sprzęt, który wystarczy na lata użytkowania czy też taki, który utrzyma cenę na przyzwoitym poziomie, umożliwiając jego ewentualną wymianę.

Nie trzeba koniecznie kupować smartfona za gotówkę – można wziąć go w leasing lub rozłożyć zakup na raty. Ponadto, w x-komie flagowe smartfony marek Apple i Samsung można także wypożyczać i wymieniać co 18 miesięcy na nowszy model. Koniecznie sprawdź, na czym polega usługa wynajmu sprzętu.

Zobaczmy zatem, jakie perełki znalazły się w rankingu flagowych smartfonów do 7000 zł na styczeń 2023 roku.

Smartfon do 7000 złotych: najczęściej zadawane pytania

Są to flagowce z najwyższej półki, wyposażone w najlepsze podzespoły, bardzo dobre aparaty i najwyższej klasy ekrany z odświeżaniem 120, 144, a nawet 165 Hz. Na tej półce cenowej znalazły się też nowinki technologiczne w postaci składanych smartfonów: Galaxy Z Flip, Galaxy Z Fold czy Huawei P50 Pocket.

Cena smartfona rośnie wraz z mnogością nowoczesnych rozwiązań i podzespołów najwyższej jakości. Zaawansowany wyświetlacz (wyższa rozdzielczość, większa płynność, lepsze kolory i kontrast), nowatorska konstrukcja, technologie ładowania, świetne aparaty. To cechy obecne w najdroższych flagowych smartfonach, dlatego modele te aż tyle kosztują.

Najlepsze flagowe smartfony do 7000 zł – ranking na styczeń 2023

Nasz ranking: