Ranking TOP 10 smartfonów do 4000 zł. Październik 2021

Inwestując niemal 4000 zł w smartfon, masz prawo oczekiwać absolutnie topowej wydajności oraz najbardziej zaawansowanych technologii. Dlatego w październikowym rankingu zebraliśmy właśnie te modele, które odznaczają się najlepszymi podzespołami i najciekawszymi funkcjami. Poznaj TOP 10 smartfonów do 4000 zł na październik 2021 roku.

Specyfikacja techniczna smartfona do 4000 zł

Najwydajniejsze podzespoły

Wysokiej klasy smartfon nie zawodzi pod kątem wydajności. Ogromna moc 8-rdzeniowych jednostek Snapdragon 888 i 870 oraz procesorów Exynos 2100 gwarantuje niczym niezmąconą szybkość obsługi. Tymczasem w produktach marki Apple czekają CPU A14 lub A15 Bionic, czyli dwa najnowsze hardware’owe rozwiązania giganta z Cupertino.

W smartfonach do 4000 zł multitasking stoi na najwyższym poziomie. Płynne działanie wymagających gier mobilnych czy obsługa zaawansowanych aplikacji i sprawne przełączanie się między nimi w tle nie stanowi dla tych modeli żadnego problemu.

Na jakość działania smartfona przekłada się także pamięć RAM. W większości modeli liczy 8 GB, co jest bardzo dobrym wynikiem. Jednak dzięki świetnej optymalizacji równie płynnie działają iPhone’y z pamięcią RAM na poziomie 4 GB. Ranking smartfonów do 4000 zł na październik 2021 obejmuje także model z aż 12 GB i 16 GB RAM, są to Motoroal Moto Edge 20 Pro, gamingowy ASUS ROG 5, vivo X60 Pro i ASUS Zenfone 8.

Ile miejsca na dane oferują smartfony do 4000 zł? Z tym jest różnie. Standardem jest pojemność 128 GB, czasami zdarza się jeszcze 64 GB, ale równie często spotkasz modele z pamięcią flash 256 GB.

Wyświetlacze z najwyższej półki

W smartfonach do 4000 zł obecność matryc OLED, AMOLED oraz pochodnych masz w tej cenie zapewnioną. Jednak nie samą matrycą odznacza się flagowiec. Równie ważna jest rozdzielczość, stąd w najlepszych smartfonach do 4000 zł obecność nie tylko jakości Full HD+, lecz także podziałki 1440 px. Mało tego, na tej półce cenowej standardem są ekrany z częstotliwością odświeżania obrazu 90 Hz lub 120 Hz, a nawet 144 Hz w przypadku gamingowego smartfona ASUS ROG 5 i Motoroli Edge 20 Pro.

Dostępu do danych bronią zabezpieczenia biometryczne, takie jak skanery linii papilarnych, w smartfonach z wysokiej półki cenowej zintegrowane z wyświetlaczami. Modele od Apple oferują natomiast Face ID, czyli system rozpoznawania twarzy.

Co jeszcze wyróżnia smartfony do 4000 zł?

Smartfony w tym przedziale cenowym obsługują najnowsze standardy łączności, czyli 5G, Bluetooth 5.2 czy Wi-Fi 6. W ślad za potężnymi podzespołami podąża znakomita optymalizacja, która przekłada się na jakość i płynność obsługi wielu procesów. Dotyczy to nie tylko iPhone’ów, lecz także urządzeń z najnowszym Androidem. Wisienką na torcie są technologie oferowane przez konkretnych producentów, m.in. Samsung DeX, AirDrop w sprzęcie Apple, Ready For Motoroli i wiele innych ciekawych rozwiązań technologicznych oraz funkcji AI.

Tym, co wyróżnia smartfony do 4000 zł są również: świetnie zoptymalizowane zużycie energii (bateriami zarządzają algorytmy) oraz technologie szybkiego ładowania. Dzięki temu telefon wytrzymuje cały dzień intensywnego użytkowania, a żeby uzupełnić ogniwa na kolejne godziny, wystarczy kilkanaście minut na ładowarce. Co więcej, wiele modeli obsługuje ładowanie indukcyjne (bezprzewodowe), w tym także zwrotne ładowanie innych urządzeń (akcesoriów oraz innych smartfonów).

Ponadto smartfony do 4000 zł w większości mają już pyło- i wodoszczelną konstrukcję, spełniającą normy IP68. Przednie i tylne panele pokryte są natomiast odpornym na zarysowania szkłem.

Dlaczego warto wydać 4000 zł na telefon?

Czy tak duży wydatek za smartfon jest uzasadniony? W kilku przypadkach tak. Po telefon z najwyższej półki sięgają w dużej mierze przedsiębiorcy. W biznesie, jak wiadomo, sprzęt nie powinien być przeciętny, bo jest dziś integralną częścią firmy – narzędziem pracy. Dlatego flagowce tak często lądują w firmach.

Po smartfony do 4000 zł sięgają również pasjonaci fotografii. Wysokiej klasy aparaty są w stanie zastąpić klasyczne odpowiedniki, rejestrując zdjęcia i filmy w jakości 4K, a nawet 8K. Mało tego, rozbudowane możliwości fotograficzne pozwalają od ręki edytować kadry, by zaraz potem umieścić materiał w sieci lub przeznaczyć go do druku.

Sprzęt wart tyle pieniędzy trafia też do przekonania miłośników nowinek technologicznych, fanów najbardziej zaawansowanych rozwiązań. Geekowie często nie liczą się z wydatkami. Możliwość obcowania z topowym urządzeniem i poznanie jego realnych możliwości skłania ich często do wysupłania dużej kwoty. Wydatek rzędu 4000 zł jest oczywiście niemały, lecz w sfinansowaniu zakupu pomaga leasing albo raty.

Czas przyjrzeć się zatem najlepszym modelom. Przed Tobą ranking smartfonów do 4000 zł na październik 2021 roku.

Smartfon do 4000 złotych: najczęściej zadawane pytania

Przede wszystkim większa wydajność. W tej cenie kupisz smartfony o najwyższej mocy obliczeniowej, z najwyższą ilością pamięci RAM i z największą pamięcią flash. Tu goszczą też najlepsze technologie, w tym te napędzające gaming. Są też najlepsze ekrany (AMOLED, OLED) i baterie z najszybszym ładowaniem.

W smartfonie do 4000 zł oprócz obiektywów o bardzo dobrych parametrach do dyspozycji masz algorytmy AI, pomagające w uzyskaniu najlepszego ujęcia. Możesz filmować w jakości 8K, a do tego otrzymujesz szereg opcji montażu i edycji w postprodukcji. W tej cenie kupisz najnowsze smartfony producentów Apple, OnePlus czy Samsung wyposażone w najbardziej zaawansowane aparaty.

Wtedy, gdy chcesz mieć pod ręką świetny aparat, z którego od razu wyślesz zdjęcia do chmury, do serwera NAS lub umieścisz w social mediach. Gdy prowadzisz firmę i traktujesz sprzęt jak wizytówkę, która jednocześnie jest wydajnym, wielozadaniowym narzędziem pracy.

TOP 10 smartfonów do 4000 zł – ranking na październik 2021

Nasz ranking: