Ranking TOP 10 smartfonów do 4000 zł. Kwiecień 2021

Inwestując niemal 4000 zł w smartfon, masz prawo oczekiwać absolutnie topowej wydajności oraz najbardziej zaawansowanych technologii. Dlatego w kwietniowym rankingu zebraliśmy właśnie te modele, które odznaczają się najciekawszymi funkcjonalnościami, podzespołami i funkcjami AI. Poznaj TOP 10 smartfonów do 4000 zł na kwiecień 2021 roku.

Specyfikacja techniczna smartfona do 4000 zł

Najwydajniejsze podzespoły

Wysokiej klasy smartfon nie zawodzi pod kątem wydajności. Ogromna moc 8-rdzeniowych jednostek Snapdragon 865 i najnowszych 888 oraz procesorów Exynos 2100, gwarantuje niczym niezmąconą szybkość obsługi. Multitasking stoi na najwyższym poziomie, tak samo, jak przełączanie się między aplikacjami w tle. Tymczasem w produktach marki Apple czekają CPU A13 lub A14 Bionic, czyli dwa najnowsze rozwiązania hardware’owe giganta z Cupertino.

Pamięć RAM nie zawodzi. W większości modeli liczy 8 GB, co jest bardzo dobrym wynikiem. Dzięki świetnej optymalizacji równie płynnie działają iPhone’y z pamięcią RAM na poziomie 4 GB. W zestawieniu znalazły się także modele OnePlus 8T i gamingowy ASUS ROG 5 z aż 12 GB RAM.

Ile miejsca na dane oferują smartfony do 4000 zł? Z tym jest różnie. Standardem jest pojemność 128 GB, czasami zdarza się jeszcze 64 GB, ale równie często spotkasz modele z pamięcią flash 256 GB.

Tym, co wyróżnia smartfony do 4000 zł, są również: świetnie zoptymalizowane zużycie energii (bateriami zarządzają algorytmy) oraz technologie szybkiego ładowania. Dzięki temu telefon wytrzymuje cały dzień intensywnego użytkowania, a żeby uzupełnić ogniwa na kolejne godziny, wystarczy kilkanaście minut na ładowarce. Co więcej, wiele modeli obsługuje ładowanie indukcyjne (bezprzewodowe), w tym także zwrotne ładowanie innych urządzeń (akcesoriów oraz innych smartfonów).

Wyświetlacze z najwyższej półki

Obecność matryc OLED, AMOLED oraz pochodnych masz w większości przypadków zapewnioną. W większości, bo powyższy schemat nie dotyczy iPhone’a 11. Jednak nie samą matrycą odznacza się flagowiec. Rozdzielczość też jest ważna, stąd obecność nie tylko jakości Full HD i Full HD+, lecz także podziałki 1440 px. Mało tego, na tej półce cenowej coraz częściej spotkasz ekrany z częstotliwością odświeżania obrazu 90 Hz lub 120 Hz, a nawet 144 Hz w przypadku gamingowego smartfona ASUS ROG 5.

Dostępu do danych bronią zabezpieczenia biometryczne, takie jak systemy rozpoznawania twarzy oraz skanery linii papilarnych. W smartfonach z wysokiej półki cenowej czytniki są zintegrowane z wyświetlaczami, natomiast Apple oferuje Face ID. Ponadto modele powyżej 3000 zł w większości mają już odporną na pył i wodę konstrukcję, spełniającą normy IP68.

Na koniec dodam, że w ślad za potężnymi podzespołami podąża znakomita optymalizacja, która przekłada się na jakość i płynność obsługi wielu procesów. Dotyczy to nie tylko iPhone’ów, lecz także urządzeń z najnowszym Androidem. Wisienką na torcie są technologie oferowane przez konkretnych producentów, m.in. Samsung DeX, AirDrop w sprzęcie Apple i wiele innych ciekawych rozwiązań technologicznych oraz funkcji AI.

Dlaczego warto wydać 4000 zł na telefon?

Czy tak duży wydatek za smartfon jest uzasadniony? W kilku przypadkach tak. Po telefon z najwyższej półki sięgają w dużej mierze przedsiębiorcy. W biznesie, jak wiadomo, sprzęt nie powinien być przeciętny, bo jest dziś integralną częścią firmy – narzędziem pracy. Dlatego flagowce tak często lądują w firmach.

Po smartfony w tej cenie sięgają również pasjonaci fotografii. Wysokiej klasy aparaty są w stanie zastąpić klasyczne odpowiedniki, rejestrując zdjęcia i filmy w jakości 4K, a nawet 8K. Mało tego, rozbudowane możliwości fotograficzne pozwalają od ręki edytować kadry, by zaraz potem umieścić materiał w sieci lub przeznaczyć go do druku.

Sprzęt wart tyle pieniędzy trafia też do przekonania miłośników nowinek technologicznych, fanów najbardziej zaawansowanych rozwiązań. Geekowie często nie liczą się z wydatkami. Możliwość obcowania z topowym urządzeniem i poznanie jego realnych możliwości skłania ich często do wysupłania dużej kwoty. Wydatek rzędu 4000 zł jest oczywiście niemały, lecz w sfinansowaniu zakupu pomaga leasing albo raty.

TOP 10 smartfonów do 4000 zł. Ranking na kwiecień 2021

Nasz ranking: