Ranking TOP 10 smartfonów do 1000 zł. Październik 2020

Co powinien oferować smartfon do 1000 zł? Czy w tym przedziale cenowym da się znaleźć sprzęt, który jest w stanie zaimponować? Otóż jak najbardziej. Czy tani znaczy gorszy? Absolutnie nie. Na co zatem zwracać uwagę kupując smartfon za tę cenę? Wszystkiego dowiecie się z niniejszego zestawienia. Macie przed sobą ranking, w którym znajdziecie propozycje najciekawszych smartfonów do 1000 zł – stan na październik 2020. Startujemy.

Smartfon do 1000 zł – co oferuje?

Mogłoby się wydawać, że o wiele mniej niż drożsi konkurenci. Mamy dobrą wiadomość – nic bardziej mylnego.

W zestawieniu smartfonów do 1000 zł na październik 2020 znajdziecie modele z podwójnym, potrójnym, a nawet poczwórnym aparatem głównym, sięgającym kilkudziesięciu megapikseli. Takie parametry pozwalają już na robienie prawdziwie niesamowitych, żywych i pełnych kolorów zdjęć.

Specyfikacje smartfonów do 1000 zł

W przedziale do 1000 zł znalazło się również miejsce dla smartfonów z niezwykle wydajną baterią, której pojemność sięga 3000, 4000, a nawet aż 5000 mAh, a do tego pozwala na pełen dzień intensywnej pracy i rozrywki. Niektóre z modeli do 1000 zł są również zaopatrzone w przydatną funkcję szybkiego ładowania, która w zaledwie 15 minut zapewni nawet 8 godzin dalszej pracy. 

Większość ze smartfonów do 1000 zł działa już też w oparciu o superszybkie procesory, mogące pochwalić się nawet ośmioma rdzeniami, a do tego wsparte sporą pamięcią RAM. Innymi słowy, podzespoły i konfiguracje smartfonów do 1000 zł spokojnie pozwalają na wielozadaniową pracę i niezakłóconą spowolnieniami rozrywkę w grach czy komfortowe oglądanie projekcji, podczas wieczornego relaksu.

Co jeszcze wyróżnia smartfony do 1000 zł?

Niektóre modele smartfonów do 1000 zł mogą również pochwalić się dodatkowymi, ale niezwykle przydatnymi smaczkami, jak np. funkcją NFC, która jeszcze do niedawna była zarezerwowana wyłącznie dla droższych modeli. 

Warto również zwrócić uwagę na wyświetlacze w przedziale smartfonów do 1000 zł. Coraz częściej mamy tu do czynienia z ekranami, gdzie minimalna przekątna nie schodzi poniżej 6” oraz z niezwykle imponującą jakością wielobarwnego i ostrego jak żyleta obrazu, w tym np. w jakości Full HD+, która pozwala na nowy poziom doznań wizualnych, a przez to, zupełnie inny wymiar rozrywki w grach, filmach czy serialach.  

Jak wybierać smartfon do 1000 zł?

Wybór smartfona do 1000 zł nie będzie stanowił problemu, jeśli stawiasz na sprzęt, który pomoże Ci w pracy, dostarczy rozrywkę, będzie posiadał przyzwoite aparaty i dodatkowo posłuży swoimi dobrodziejstwami przez pełen dzień, dzięki dobrej baterii.

Modele smartfonów do 1000 zł dostępne w dzisiejszych czasach oferują już naprawdę wiele i są w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby komunikacyjne i rozrywkowe swoich użytkowników. Co więcej, designersko również nie odbiegają od droższej konkurencji, przez co zdarza się, że łatwo pomylić je z bardziej kosztownymi modelami.

Czy kupno smartfona do 1000 zł się opłaca?

Odpowiadając zatem na pytanie, czy kupno smartfona do 1000 zł się opłaca, w kontekście oferowanych przez niego funkcji, odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście, że tak.

Jasne, że poszukując niezwykle rozbudowanych funkcji, np. postprodukcji zdjęć czy oglądając się za smartfonem przeznaczonym do konkretnej pracy, warto rozejrzeć się za bardziej zaawansowanymi, a co za tym idzie droższymi modelami, ale jeśli szukacie dobrego smartfona do codziennych zastosowań, to model do 1000 zł spokojnie powinien im sprostać.

Najpopularniejsi producenci smartfonów do 1000 zł

W czołówce producentów, którzy mogą pochwalić się dobrymi modelami smartfonów, znajdujących się w przedziale cenowym do 1000 zł znajdziecie znanych i lubianych rynkowych gigantów. Całkiem dobrze mają się tu: Xiaomi, Samsung, Motorola, Huawei, Nokia i CAT. W październikowym zestawieniu znalazło się także miejsce dla debiutującego stosunkowo niedawno na polskim rynku Realme.

Niekwestionowanym królem tego przedziału cenowego pozostaje jednak w dalszym ciągu Xiaomi. Chiński producent zyskał ogromną sympatię, poprzez konsekwentne wprowadzanie coraz lepszych rozwiązań, w coraz tańszych modelach. I za to z naszej strony również wielkie: chapeau bas!

TOP 10 smartfonów do 1000 zł. Październik 2020

Nasz ranking: