Ranking TOP 10 smartfonów do 1000 zł. Lipiec 2021

Masz już określony budżet i zastanawiasz się, jaki smartfon do 1000 zł będzie najlepszy? Zobacz, na jakie parametry zwrócić uwagę, żeby wybrać swój wymarzony model w tym przedziale cenowym. Znajdziesz tu wydajne smartfony z mocną baterią, dobrym aparatem, ekranem AMOLED, a nawet obsługującego łączność 5G. Sprawdź, czym się kierować i poznaj nasz ranking smartfonów do 1000 zł na lipiec 2021.

Smartfon do 1000 zł – co oferuje?

Smartfony, które plasują się dziś na półce cenowej poniżej tysiąca złotych, naprawdę są w stanie zaimponować możliwościami i specyfikacją. Coraz częściej dorównują droższym konkurentom pod względem designu, parametrów wyświetlacza czy możliwości fotograficznych.

W rankingu smartfonów do 1000 zł na lipiec 2021 znajdziesz modele z potrójnym, a nawet poczwórnym aparatem, gdzie główny obiektyw sięga nawet 64 Mpix. Takie parametry, w połączeniu z SI i ciekawymi funkcjami dodatkowymi, pozwalają już na robienie żywych i wyrazistych zdjęć oraz nagrywanie pełnych kolorów i detali filmów. Natomiast podzespoły napędzające te smartfony do pracy zapewnią stabilną i satysfakcjonującą jakość użytkowania.

Specyfikacje smartfonów do 1000 zł

Smartfony do 1000 zł działają w oparciu o szybkie, 8-rdzeniowe procesory, w większości wsparte sporą pamięcią RAM, liczącą nawet 6 GB. W lipcowym zestawieniu znalazły się zatem modele, których podzespoły i konfiguracje spokojnie pozwalają na wielozadaniową pracę, niezakłóconą spowolnieniami rozrywkę w grach czy komfortowe oglądanie filmów, seriali lub programów rozrywkowych podczas wieczornego relaksu.

W przedziale do 1000 zł znajdziesz też smartfony z niezwykle mocną baterią, której pojemność sięga 5000, a nawet 6000 mAh, np. w Xiaomi POCO M3. Takie akumulatory pozwalają na dwa dni standardowego użytkowania lub cały dzień multimedialnej rozrywki. Niektóre z modeli do 1000 zł są również zaopatrzone w przydatną funkcję szybkiego ładowania, która w zaledwie 15 minut zapewni energię nawet na 8 godzin dalszej pracy.

Dobre wyświetlacze

Skoro już o multimedialnej rozrywce mowa, nie sposób pominąć tak istotnego elementu, jak wyświetlacz. W lipcowym przedziale smartfonów do 1000 zł znalazły się modele z przestronnymi ekranami, których przekątna nie schodzi poniżej 6”. Choć coraz częściej poszukiwane są kompaktowe modele, takie pojawiają się dopiero powoli na wyższych półkach. Na mały smartfon do 1000 zł przyjdzie nam jeszcze poczekać, o ile w ogóle producenci podejmą taki ruch.

W tym przedziale dostępne są też już modele, które dzięki zastosowanej matrycy i gęstości pikseli zaskakują imponującą jakością ostrego obrazu o soczystych kolorach. Spośród zebranych poniżej propozycji bez problemu znajdziesz smartfon do 1000 zł z ekranem AMOLED i rozdzielczością nawet Full HD+. Takie parametry pozwalają wkroczyć na nowy poziom wrażeń wizualnych, a przez to, zupełnie inny wymiar rozrywki w grach czy filmach.

W lipcowym rankingu smartfonów do 1000 zł coraz więcej modeli oferuje także wysoką częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 90, a nawet 120 Hz. Taką płynnością obrazu mogą pochwalić się modele Xiaomi Redmi Note 10 5G czy Motorola Moto G30. Wyższa częstotliwość nie tylko przyda się do gier, ale także wpłynie na ogólne wrażenia z korzystania ze smartfona.

Co jeszcze wyróżnia smartfony do 1000 zł?

Smartfony do 1000 zł coraz częściej mogą pochwalić się także dodatkowymi funkcjami, które wcześniej zarezerwowane były dla modeli z wyższych półek cenowych. Dobrym przykładem takich zmian jest NFC, które stało się już standardem wśród modeli powyżej 500 zł.

Obecnie taką nowością, wkraczającą powoli na coraz niższe półki cenowe, jest obsługa nowego standardu łączności mobilnej. Pierwsze smartfony 5G do 1000 zł, które oczywiście znalazły się też w naszym rankingu na lipiec 2021, to seria Xiaomi Redmi Note 10 5G. Z pewnością jednak oferta tanich telefonów z 5G będzie się prężnie powiększać.

Jak wybierać smartfon do 1000 zł?

Wybór smartfona do 1000 zł nie będzie stanowił problemu, jeśli stawiasz na sprzęt, który pomoże Ci w pracy, dostarczy rozrywkę, zapewni dobrą jakość zdjęć oraz filmów i dodatkowo posłuży swoimi dobrodziejstwami przez cały dzień, dzięki dobrej baterii.

Dostępne obecnie modele smartfonów poniżej 1000 zł oferują już naprawdę wiele i są w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby komunikacyjne i rozrywkowe swoich użytkowników. Co więcej, designem również nie odbiegają od droższej konkurencji, przez co łatwo pomylić je z bardziej kosztownymi modelami.

Czy kupno smartfona do 1000 zł się opłaca?

Odpowiadając zatem na pytanie, czy kupno smartfona do 1000 zł się opłaca, w kontekście oferowanych przez niego funkcji odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście, że tak. W zestawieniu na lipiec 2021 znajdziesz bowiem modele, które wyróżniają się najlepszym stosunkiem jakości do ceny.

Jasne, że wymagając rozszerzonych funkcji, takich jak postprodukcja zdjęć czy praca z zaawansowanymi aplikacjami, warto rozejrzeć się za bardziej rozbudowanymi, a co za tym idzie droższymi modelami. Jednak jeśli poszukujesz dobrego smartfona do codziennych zastosowań, to model do 1000 zł spokojnie im sprosta.

Najpopularniejsi producenci smartfonów do 1000 zł

W czołówce producentów, którzy mogą pochwalić się dobrymi modelami smartfonów w przedziale cenowym do 1000 zł, znajdziesz znanych i lubianych rynkowych gigantów. Królują tutaj propozycje od Xiaomi, a swoją mocną pozycję na tej półce cenowej zaznaczają także: Huawei, Motorola, czy realme.

TOP 10 smartfonów do 1000 zł. Lipiec 2021