Ranking TOP 10 smartfonów do 1000 zł. Kwiecień 2021

Co powinien oferować smartfon do 1000 zł? Czy w tym przedziale cenowym da się znaleźć sprzęt, który jest w stanie zaimponować? Otóż jak najbardziej. Czy tani znaczy gorszy? Absolutnie nie. Na co zatem zwracać uwagę kupując smartfon za tę cenę? Wszystkiego dowiesz się z niniejszego zestawienia. Masz przed sobą ranking, w którym znajdziesz propozycje najciekawszych smartfonów do 1000 zł – stan na kwiecień 2021.

Smartfon do 1000 zł – co oferuje?

Mogłoby się wydawać, że smartfony do 1000 złotych oferują o wiele mniej niż drożsi konkurenci. Mamy dobrą wiadomość – nic bardziej mylnego. Na tej półce coraz częściej lądują modele, które specyfikacją, designem i możliwościami dorównują konkurentom z wyższych przedziałów cenowych.

W zestawieniu smartfonów do 1000 zł na kwiecień 2021 znajdziesz modele z wydajnymi podzespołami i potrójnym, a nawet poczwórnym aparatem głównym, sięgającym nawet 64 Mpix megapikseli. Takie parametry pozwalają już na robienie wyrazistych, żywych i pełnych kolorów zdjęć. Natomiast wyposażenie, napędzające te smartfony do pracy, zapewni stabilną i satysfakcjonującą jakość użytkowania.

Specyfikacje smartfonów do 1000 zł

W przedziale do 1000 zł znalazło się miejsce dla smartfonów z niezwykle wydajną baterią, której pojemność sięga co najmniej 5000, a nawet 6000 mAh, np. w Xiaomi POCO M3. Takie akumulatory pozwalają na dwa dni standardowego użytkowania czy cały dzień multimedialnej rozrywki. Niektóre z modeli do 1000 zł są również zaopatrzone w przydatną funkcję szybkiego ładowania, która w zaledwie 15 minut zapewni energię nawet 8 godzin dalszej pracy.

Smartfony z kwietniowego zestawienia działają w oparciu o szybkie, 8-rdzeniowe procesory, w większości wsparte sporą pamięcią RAM, liczącą nawet 6 GB. Innymi słowy, podzespoły i konfiguracje smartfonów do 1000 zł spokojnie pozwalają na wielozadaniową pracę i niezakłóconą spowolnieniami rozrywkę w grach czy komfortowe oglądanie filmów, seriali czy programów rozrywkowych, podczas wieczornego relaksu.

Co jeszcze wyróżnia smartfony do 1000 zł?

Niektóre modele smartfonów do 1000 zł mogą również pochwalić się dodatkowymi, ale niezwykle przydatnymi smaczkami, na przykład funkcją NFC do wygodnych płatności zbliżeniowych, która jeszcze do niedawna była zarezerwowana wyłącznie dla droższych modeli.

Warto również zwrócić uwagę na wyświetlacze w kwietniowym przedziale smartfonów do 1000 zł. Coraz częściej mamy tu do czynienia z przestronnymi ekranami, gdzie minimalna przekątna nie schodzi poniżej 6”. Wiele modeli oferuje także imponującą jakość wielobarwnego i ostrego jak żyleta obrazu. W tym przedziale dostępne są już modele z rozdzielczością ekranu Full HD+ czy matrycą AMOLED. Takie parametry pozwalają wkroczyć na nowy poziom wrażeń wizualnych, a przez to, zupełnie inny wymiar rozrywki w grach czy filmach.

W kwietniowym rankingu smartfonów do 1000 zł coraz więcej modeli oferuje także wysoką częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 90, a nawet 120 Hz. Taką płynnością obrazu mogą pochwalić się modele realme 7 i Xiaomi POCO X3 NFC.

Jak wybierać smartfon do 1000 zł?

Wybór smartfona do 1000 zł nie będzie stanowił problemu, jeśli stawiasz na sprzęt, który pomoże Ci w pracy, dostarczy rozrywkę, zapewni dobrą jakość zdjęć oraz filmów i dodatkowo posłuży swoimi dobrodziejstwami przez cały dzień, dzięki dobrej baterii.

Dostępne obecnie modele smartfonów poniżej 1000 zł oferują już naprawdę wiele i są w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby komunikacyjne i rozrywkowe swoich użytkowników. Co więcej, designersko również nie odbiegają od droższej konkurencji, przez co łatwo pomylić je z bardziej kosztownymi modelami.

Czy kupno smartfona do 1000 zł się opłaca?

Odpowiadając zatem na pytanie, czy kupno smartfona do 1000 zł się opłaca, w kontekście oferowanych przez niego funkcji odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście, że tak. W zestawieniu na kwiecień 2021 znajdziesz bowiem modele, które wyróżniają się najlepszym stosunkiem jakości do ceny.

Jasne, że wymagając rozszerzonych funkcji, takich jak postprodukcja zdjęć czy praca z zaawansowanymi aplikacjami, warto rozejrzeć się za bardziej rozbudowanymi, a co za tym idzie droższymi modelami. Jednak jeśli poszukujesz dobrego smartfona do codziennych zastosowań, to model do 1000 zł spokojnie im sprosta.

Najpopularniejsi producenci smartfonów do 1000 zł

W czołówce producentów, którzy mogą pochwalić się dobrymi modelami smartfonów w przedziale cenowym do 1000 zł, znajdziesz znanych i lubianych rynkowych gigantów. Królują tutaj propozycje od Xiaomi, a swoją mocną pozycje na tej półce cenowej zaznaczają także: realme, Motorola czy Samsung.

TOP 10 smartfonów do 1000 zł. Kwiecień 2021

Nasz ranking: