LEGO Marvel Młot Thora 76209 stał się faktem. Czy rzeczywiście czuć w nim ducha MCU?

Są tu fani Marvela? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje ich fakt, że LEGO oficjalnie ogłosiło wprowadzenie zestawu, który nawiązuje do stylu i ducha Marvel Cinematic Universe. O czym mowa? Chodzi o set LEGO Marvel Młot Thora 76209, z którego powstanie magiczna broń używana przez słynnego superbohatera. LEGO potwierdziło, że od teraz będzie można zbudować ją z najsłynniejszych klocków świata. Dowiedz się więcej.

LEGO Marvel Młot Thora 76209

Najnowsza propozycja dla fanów Marvela to komplet liczący 979 klocków LEGO, z którego fani sagi MCU mają szansę złożyć charakterystyczny młot Thora. 

W pakiecie, wraz z klockami niezbędnymi do skonstruowania modelu, znajdują się także: minifigurka Thora i 3 modele w małej skali: Rękawica nieskończoności, Tesserakt i Ogień Odyna. Można je schować np. w otwieranej części młota, która znajduje się w jego górnej części.

LEGO Marvel Młot Thora 76209
fot. LEGO

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że młot Thora z klocków LEGO jest niemal tożsamy z autentykiem. Wszystko za sprawą rozmiarów. Model po złożeniu mierzy 46 cm wysokości i 29 cm szerokości. Wygląda też niemal identycznie. 

Co ciekawe, oprócz tego, że jest wielkim wyzwaniem konstrukcyjnym, to sprawdzi się też doskonale jako oryginalny element wystroju wnętrza dla fanów słynnej serii MCU. Doskonale dba o to m.in. specjalna podkładka i tabliczka informacyjna z napisem „Mjölnir”, dołączona do zestawu. 

LEGO Marvel Młot Thora 76209
fot. LEGO

Cena i dostępność LEGO z młotemThora

Według informacji na stronie producenta oficjalna wysyłka zestawu do klientów, którzy zamówią go w ramach trwającej przedsprzedaży, rozpocznie się 1 marca 2022. Cena LEGO Marvel Młot Thora 76209 podana na stronie LEGO wynosi 99,99 USD, czyli około 400 zł. 

Na chwilę obecną nie mamy informacji o polskiej dystrybucji, ale gdy tylko się one pojawią z pewnością wrócimy do tematu. Co do ceny na rynku polskim, internetowe ptaszki ćwierkają, że ma to być nieco ponad 500 zł. Czy rzeczywiście? Niebawem powinniśmy się dowiedzieć. 

Polecane zestawy LEGO 

Zobacz dostępne zestawy LEGO z motywem z MCU