LEGO Marvel Młot Thora 76209 stał się faktem. Czy rzeczywiście czuć w nim ducha MCU?

Są tu fani Marvela? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje ich fakt, że LEGO oficjalnie ogłosiło wprowadzenie zestawu, który nawiązuje do stylu i ducha Marvel Cinematic Universe. O czym mowa? Chodzi o set LEGO Marvel Młot Thora 76209, z którego powstanie magiczna broń używana przez słynnego superbohatera. LEGO potwierdziło, że od teraz będzie można zbudować ją z najsłynniejszych klocków świata. Dowiedz się więcej.

LEGO Marvel Młot Thora 76209

Najnowsza propozycja dla fanów Marvela to komplet liczący 979 klocków LEGO, z którego fani sagi MCU mają szansę złożyć charakterystyczny młot Thora. 

W pakiecie, wraz z klockami niezbędnymi do skonstruowania modelu, znajdują się także: minifigurka Thora i 3 modele w małej skali: Rękawica nieskończoności, Tesserakt i Ogień Odyna. Można je schować np. w otwieranej części młota, która znajduje się w jego górnej części.

LEGO Marvel Młot Thora 76209
fot. LEGO

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że młot Thora z klocków LEGO jest niemal tożsamy z autentykiem. Wszystko za sprawą rozmiarów. Model po złożeniu mierzy 46 cm wysokości i 29 cm szerokości. Wygląda też niemal identycznie. 

Co ciekawe, oprócz tego, że jest wielkim wyzwaniem konstrukcyjnym, to sprawdzi się też doskonale jako oryginalny element wystroju wnętrza dla fanów słynnej serii MCU. Doskonale dba o to m.in. specjalna podkładka i tabliczka informacyjna z napisem „Mjölnir”, dołączona do zestawu. 

LEGO Marvel Młot Thora 76209
fot. LEGO

Cena i dostępność LEGO z młotemThora

Według informacji na stronie producenta oficjalna wysyłka zestawu do klientów, którzy zamówią go w ramach trwającej przedsprzedaży, rozpocznie się 1 marca 2022. Cena LEGO Marvel Młot Thora 76209 podana na stronie LEGO wynosi 99,99 USD, czyli około 400 zł. 

Na chwilę obecną nie mamy informacji o polskiej dystrybucji, ale gdy tylko się one pojawią z pewnością wrócimy do tematu. Co do ceny na rynku polskim, internetowe ptaszki ćwierkają, że ma to być nieco ponad 500 zł. Czy rzeczywiście? Niebawem powinniśmy się dowiedzieć. 

Polecane zestawy LEGO