Wielka Brytania będzie emitować oficjalne NFT

Jeśli do tej pory uważaliście, że NFT to tylko nikomu niepotrzebna zabawa i chwilowy trend, to chyba czas zmienić zdanie. Minister Skarbu Wielkiej Brytanii właśnie zlecił Mennicy Królewskiej stworzenie NFT jako „symbolu przyszłościowego podejścia”.

NFT wkracza na salony?

W poniedziałek rząd Wielkiej Brytanii ogłosił plany wybicia własnego niezamiennego tokena NFT w ramach dążenia do zostania „światowym liderem” w przestrzeni kryptowalut.

„Ta decyzja pokazuje perspektywiczne podejście, które jesteśmy zdeterminowani przyjąć w stosunku do kryptowalut w Wielkiej Brytanii”, zapowiedziało Ministerstwo Skarbu na Twitterze , publikując zdjęcie herbu królewskiego na niebieskim tle.

To ciekawy czas dla rządu Wielkiej Brytanii na ogłoszenie projektu NFT zważając na fakt, że pojawia się coraz więcej dowodów na to, że szał NFT jest bańką nie do utrzymania, oraz że średnia cena sprzedaży NFT spadła o ponad 60% pomiędzy styczniem a marcem, a całkowita wartość rynkowa NFT obniżyła się z 23 miliardów dolarów do 10 miliardów dolarów. Ten spadek wartości został prawdopodobnie spowodowany mnóstwem oszustw, które zniszczyły reputację raczkującego dopiero NFT.

Sprawdź też:

Co więcej, Wielka Brytania znajduje się obecnie w czasach, w których koszty utrzymania i rachunki szybują w górę w rekordowym tempie. Ogłaszanie w tym czasie krajowego projektu NFT można zatem uznać za krok mało dżentelmeński, jeśli dostosować język do królewskich standardów.

nft Wielkiej Brytanii

W komunikacie Skarbu Państwa nie sprecyzowano, jaki wizerunek lub przedmiot otrzyma NFT Królewskiej Mennicy, czy powstanie ich więcej, ani czy NFT będą wykorzystywane do generowania środków finansowych dla Wielkiej Brytanii. 

Jednym słowem ogłoszenie zawiera wszystko, czego ludzie nienawidzą w NFT: nie ma jasności co do tego, co to jest, do czego jest przydatne ani po co w ogóle to kupić. Pozostaje więc czekać na rozwój sytuacji, tym bardziej że Rzecznik Skarbu Państwa zapowiedział, że więcej szczegółów zostanie ogłoszonych „wkrótce”.

Źródła: The Verge, Engadget, Twitter

 

Przeczytaj też o głośnych NFT na naszym polskim rynku: