Uber poszerza horyzonty i chce stać się najlepszą aplikacją do podróżowania

Jedna z najbardziej znanych platform do zamawiania przewozów prywatnych postanowiła rozbudować swoją ofertę i stać się profesjonalną aplikacją podróżniczą. Chce oferować przy tym m.in. połączenia samolotowe i kolejowe, a także wynajem samochodów. Kompleksowa obsługa podróży ma za zadanie ułatwić przemieszczanie się różnymi środkami transportu z poziomu jednej aplikacji. Dowiedz się więcej.

Uber – co daje i czy warto korzystać?

Aplikacja Uber jest własnością amerykańskiego przedsiębiorstwa o tej samej nazwie. Zadaniem popularnego serwisu jest organizacja taniego transportu dla osób prywatnych poprzez kojarzenie ich z dostępnymi kierowcami, którzy tworzą tu zarejestrowaną społeczność. 

Uber ma obecnie największy zasięg pośród aplikacji tego typu –  skorzystamy z niego w ponad 10 000 miast na całym świecie. Uważa się go za prekursora aplikacji świadczących prywatne usługi transportowe w konkurencyjnych, np. do taksówek, cenach. Za jego europejskiego odpowiednika można uznać Bolta, który równie dobrze radzi sobie na rynku transportowym, a ostatnio wprowadził nawet usługę dowozu jedzenia. 

Zobacz także:

🚗Urlop psacierzyński dla pracowników Bolt. O co chodzi?

🚗Najlepsze aplikacje do zamawiania jedzenia

uber
fot. uber.com

Uber rozszerza ofertę

Teraz twórcy Ubera postanowili iść o krok dalej i poszerzyć swoją ofertę o dodatkowe formy transportu. Zapowiadają dodanie do aplikacji obsługi połączeń lotniczych i kolejowych, co w efekcie zrobi z Ubera już nie tylko aplikację transportową, ale również platformę kompleksowo obsługującą podróże, także te długodystansowe. 

Uber ma nadzieję stać się punktem kompleksowej obsługi wszystkich Twoich potrzeb związanych z podróżami
Jamie Heywood
szef Ubera w Wielkiej Brytanii

Trzeba przy tym jasno zaznaczyć, że sam Uber nie będzie świadczyć usług turystycznych, ale za to umożliwi użytkownikom rezerwowanie ich za pośrednictwem swojej aplikacji. Za wszystko ma być odpowiedzialna integracja platformy z serwisami sprzedaży biletów na połączenia samolotowe, pociągowe i autobusowe. Możliwe będzie również wypożyczanie samochodów do użytku prywatnego, a w przyszłości twórcy aplikacji przewidują także opcję rezerwowania noclegów hotelowych. 

Do kogo skierowana jest nowa oferta Ubera?

Póki co rozszerzenie funkcjonalności aplikacji transportowej zostało zapowiedziane wyłącznie dla Wielkiej Brytanii. Rekonstrukcja oferty Ubera jest obecnie określana programem pilotażowym. Niemniej zaznaczono, że jeśli odniesie sukces, może zostać rozszerzona na inne kraje w późniejszym terminie. Brytyjska dyrekcja Ubera zapowiedziała, że w kolejnych miesiącach stopniowo poznamy firmy i marki, z którymi będzie współpracowała w tym zakresie. 

Najlepsze smartfony znajdziesz w sklepie x-kom 

Źródło: cnbc.com, wikipedia.pl