Kiedy Skywalker spotkał Picarda. Ulubieńcy fandomów w reklamach Uber Eats

Luke Skywalker kontra Jean-Luc Picard. Joker kontra Charles Xavier. Starcia z geekowskich rozważań i fanfiction przeniosły się teraz do rzeczywistości. Przynajmniej w pewien sposób. Mark Hamill i Sir Patrick Stewart wystąpili w reklamach Uber Eats. I choć obyło się bez mieczy świetlnych i torped fotonowych to jest to na pewno gratka dla wielu geeków.

Niech pomidor będzie z tobą!

Zarówno Marka Hamilla, jak i Patricka Stewarta można ogłosić spokojnie ulubieńcami fandomów. Nie tylko ze względu na kultowe i uwielbiane role, jakie odgrywali w geekowskich produkcjach (Hamill w Star Wars i produkcjach z universum Batmana – od Batman TAS począwszy), Stewart w Star Treku i X-Menach).

Aktorzy po prostu bardzo dobrze dogadują się z fanami, udzielają w social mediach w bardzo sympatyczny sposób (Stewart czyta na przykład sonety Szekspira, Hamill w ramach akcji charytatywnej skomentował swoje nagrania próbne do Nowej nadziei), a także mają do siebie olbrzymi dystans (Hamill odegrał na konwencie dialog między Luke’m i Jokerem, Stewart wspomniał niezręczną sytuację, w jaką wpakował się podczas rozmowy ze Stingiem na planie Diuny – a jeszcze na planie Następnego pokolenia tańczył i śpiewał dla ojca Star Treka Gene’a Roddenberry’ego).

Teraz obu wykonawców można podziwiać nie tylko w kultowych produkcjach, ale i reklamach Uber Eats. Panowie niejako odwołują się tu do (domniemanej) rywalizacji między gwiezdnymi fandomami i pojedynkują się ze sobą na różne sposoby. Także przy zamawianiu jedzenia na wieczór oraz wymawianiu tomato (tomayto tomatho – odpowiednik naszego jak zwał, tak zwał i zaznaczenie, że nie ma w sumie wyraźnej różnicy między obiektem, nad którym się debatuje). Obaj mogą liczyć na obsługę przez Uber Eats.

Reklamówki nie są długie, ale przyjemne do obejrzenia – i posłuchania, gdyż momentami Hamill wyraźnie brzmi jak Klauni Książę Zbrodni.

A jakie są Wasze ulubione reklamy z geekowskimi elementami i aktorami?

Źródło: CNN, Twitter, GEEKSPIN