Urlop psacierzyński dla pracowników Bolt. O co chodzi?

Wolne w zmian za zaadoptowanie zwierzaka? Czemu nie. Właśnie z taką inicjatywą do swoich pracowników zwrócił się ostatnio Bolt – jeden z najpopularniejszych polskich pośredników przewozów osobowych oraz dostawców jedzenia, oferujący swoje usługi poprzez aplikację mobilną. Urlop psiacierzyński (bo taką nazwę przyjęła akcja) ma na celu zachęcić pracowników firmy do zaopiekowania się bezdomnymi czworonogami i umożliwić im spokojne wprowadzenie zwierzaka do nowego domu.

3 dni wolnego za adopcję czworonoga

Każdy z nas wie, że zanim zwierzak wzięty ze schroniska zaadoptuje się w nowym otoczeniu, musi upłynąć określony czas. Zdaje się, że wie o tym również zarząd grupy Bolt, który od teraz każdemu pracownikowi decydującemu się na przygarnięcie pupila gwarantuje 3 dni płatnego urlopu na opiekę nad nowym członkiem rodziny. 

Co ciekawe, inicjatywa działa również wstecz, więc jeśli ktoś adoptował zwierzaka przed wejściem w życie nowych przepisów, może wykorzystać urlop w dowolnym momencie.

„Wierzymy, że długofalowe korzyści wynikające z adopcji psa czy kota wpłyną na dobrostan naszego zespołu. Pandemia, ale i zmiany we współczesnym modelu rodziny sprawiają, że poczuliśmy, że czas niestandardowo podejść do zaspokajania potrzeb naszego zespołu w tak ważnym momencie życia, jak dołączenie nowego, czworonożnego członka rodziny do gospodarstwa domowego”
Oliwia Kicielińska
People Partner Bolt

Bolt pozytywnie zaskakuje, ale nie po raz pierwszy

Pośrednik umieścił informacje o wprowadzeniu urlopu psacierzyńskiego na swoim instragramowym profilu. Znalazł się tu również opis całej akcji.

Przypomnijmy, że Bolt słynie z niestandardowych inicjatyw i szerokiego myślenia, przez co sukcesywnie zyskuje w oczach swoich Klientów i stale poszerza grono użytkowników. Jedną z nich była akcja dotycząca udzielania zniżek na przejazdy, ale dopiero po przeczytaniu historii zwierząt z warszawskiego schroniska.

Tak czy inaczej, wszyscy wiemy, że adopcja zwierzaka to zawsze odpowiedzialność i wymagające zadanie. Nie trwa oczywiście trzech dni, ale od tych dni się zaczyna. Fajnie, że Bolt pozwala, aby były one wyjątkowe i spędzone wspólnie z nowym pupilem.

Będąc  temacie, polecam przeczytać tekst: Październikowe okazje w AppGallery. Sprawdź, co możesz zyskać, gdzie podpowiadamy, co należy zrobić, aby zdobyć zniżkę w aplikacji Bolt.

Źródło: Bolt/ Bolt Instargram