Jak działają Pokoje na Twitterze?
Aby otworzyć własny Pokój na Twitterze wystarczy kliknąć w pływający przycisk po prawej stronie ekranu i wybrać ikonę Pokoi z rozwijanego menu. Następnie możecie nadać nazwę dla Waszego pokoju i określić tematykę dyskusji. Potem pozostaje już tylko zaprosić osoby. Możecie także zdecydować, czy chcecie by był on otwarty dla każdego chętnego.
Gdy ktoś, kogo obserwujemy otwiera swój Pokój lub wypowiada się w nim, u góry głównego widoku aplikacji, będzie widoczne fioletowe kółko. Dołączając do grupy jako słuchacz, możemy reagować na to, co słyszymy, za pomocą emotikonów, sprawdzać wszelkie przypięte tweety, tweetować, rozmawiać z grupą lub prosić o zabranie głosu.
Gdy decydujemy się czynnie wziąć udział w rozmowie, oprócz samego mówienia możemy przypiąć tweety do Pokoju, włączyć napisy, aby wszyscy mogli śledzić to, co mówimy i tweetować, by inni użytkownicy dołączyli.
Kiedy samodzielnie otwieramy jakiś Pokój możemy kontrolować jej przebieg: decydować, kto mówi, zapraszać ludzi do przyłączenia się.
Podczas jednego spotkania w danym pokoju może przemawiać nawet 11 zmieniających się mówców, a liczba słuchaczy pozostaje nieograniczona.
Twitter wspomina o kwestii bezpieczeństwa. W celu jej zapewnienia wbudowano kontrolę bezpieczeństwa dostępną dla gospodarzy i prelegentów. Na przykład, jako gospodarz możemy kogoś wyciszyć i zabrać mu mikrofon lub całkowicie usunąć z danego Pokoju. Wprowadzono także możliwość jednoczesnego wyciszania wszystkich uczestników spotkania oraz stronę zarządzania, która ułatwia prowadzenie Pokoju.