OpenAI dodaje opcję wyłączenia historii rozmów w ChatGPT

OpenAI postanowił dać użytkownikom możliwość wyłączenia historii rozmów podczas korzystania z chatbota ChatGPT. Z informacji na blogu OpenAI dowiadujemy się, że ChatGPT nie tylko nie będzie zapisywać rozmów po wyłączeniu tej opcji, ale też nie będzie ich wykorzystywać do szkolenia swoich modeli sztucznej inteligencji.

Warto wspomnieć, że firma dalej będzie przechowywać nowe rozmowy ChatGPT do 30 dni, żeby „monitorować nadużycia”, zanim je trwale usunie. Uwagę zwraca również to, że ustawienia nie będą dotyczyć rozmów już istniejących, a więc tworzonych, które powstały, kiedy zapisywanie historii czatów było włączone. Oznacza to tyle, że OpenAI może nadal używać ich do szkolenia modeli.

ChatGPT logo OpenAI

Jak wyłączyć historię czatów z ChatGPT?

Aby to zrobić, wystarczy zalogować się do swojego konta ChatGPT, a potem kliknąć na wielokropek widniejący obok adresu e-mail (lewy dolny róg ekranu). Wybieramy opcję „Settings”, a następnie rozwijamy pole „Data Controls”, klikając w „Show”. Wyświetli nam się przełącznik, który uruchamia funkcję zapisu historii rozmów lub ją wyłącza.

Co ciekawe, wraz z aktualizacją otrzymaliśmy również możliwość eksportu danych. Plik, który otrzymamy na maile, będzie zawierać informacje gromadzone przez ChatGPT.

Po wyłączeniu historii rozmów szybko zauważymy, że żadne nowe rozmowy nie zapisują się w pasku historii po lewej stronie ekranu. Oczywiście możemy szybko włączyć tę opcję ponownie, wykonując te same kroki, co przy wyłączeniu.