Top 5 najpopularniejszych streamerów w Polsce i na świecie

Czy zastanawiałeś się, który ze streamerów jest tym najczęściej oglądanym? Niniejszy artykuł przynosi upragnioną odpowiedź. Z pomocą paru źródeł zebrałem top 5 najpopularniejszych streamerów w Polsce i na świecie. Wspomnę o nich słowem i na chwilę pochylimy się nad ich wynikami. Oglądasz któregoś z wymienionych?

Jak wybrano najpopularniejszych streamerów?

Ciut własnej wiedzy i rozeznania w środowisku streamerów, ale przede wszystkim statystyki z kilku różnych źródeł. Co jednak najważniejsze, skupiamy się na serwisie Twitch.

GPHustla ustanowił rekord streamu na platformie Twitch

Do wyboru 5 najlepszych streamerów w Polsce wykorzystałem polską stronę STREAMERZY i zbierane przez jej algorytm statystyki. W tym przypadku zdecydowałem się wykorzystać średnią liczbę widzów z czerwca 2022 roku.

Przy 5 najlepszych streamerach ze świata posłużyłem się statystykami za cały rok 2021, pochodzącymi ze strony Streams Charts. Tutaj najważniejszą wartość stanowił czas oglądania.

Przejdźmy zatem do topek.

Top 5 najpopularniejszych streamerów w Polsce

EWROON

ewroon awatar

Streamer, który wziął Twitcha szturmem w jakieś pół roku. Do czego z pewnością przyczyniła się rozpoznawalność na czas przed rozpoczęciem własnego kanału – i kontakt Ewroona z Izakiem. W czerwcu 2022 roku cieszy się najwyższą liczbą widzów, bo średnio jego streamy ogląda 10 tysięcy osób. Poza tym na samym Twitchu ma ponad 800 tysięcy obserwujących.

YoungMulti

zdjęcie young multiego

Sylwetki tego Pana raczej nie ma potrzeby przedstawiać – zapoznać się z nią mogliście kiedyś na YouTube, później słuchając muzyki, no i w końcu zauważając, ile osób ogląda go na Twitchu. Średnia publiczności na streamach Multiego to również niemal 10 tysięcy osób. Obserwuje go natomiast ponad pół miliona ludzi. A ta liczba, jak w przypadku pozostałych, stale rośnie.

Vysotzky

vysotzky streamer od xayoo

Znany przede wszystkim z bycia członkiem grupy streamerów Xayoo Industries. A pierwszy człon tej nazwy nie powinien być Wam obcy. Sam przedstawia siebie jako gracza kompetytywnego i grającego głównie w grę League of Legends. Vysotzkiego średnio ogląda 8 tysięcy osób, a obserwujących ma ponad ćwierć miliona.

H2P_Gucio

h2p_gucio twitch streamer

Gucio, można by rzecz, jest weteranem Twitcha, bo był jednym z pierwszych polskich streamerów League of Legends. Wcześniej był też zawodowym graczem Heroes of the Storm. Obecnie gra po prostu w gry wideo. I przy tym może pochwalić się średnio 5 tysiącami widzów, nie odstając z liczbą obserwujących – solidne ponad ćwierć miliona jak poprzednik.

Japczan

japczan streamer fighter

„Siema jestem Japczan. Gram w gry i żyję dla gangu” – tak przedstawia się ostatni z topki polski streamer. A kontynuując wątek powodów do życia, podobnie jak Vysotzky, jest członkiem grupy Xayoo Industries. Jego streamy ogląda średnio 5 tysięcy osób. Natomiast kanał obserwuje pół miliona ludzi.

Top 5 najpopularniejszych streamerów na świecie

xQc

xqc twitch streamer

Spośród 5 najpopularniejszych streamerów na świecie zdecydowanie ten najpopularniejszy, no i jedyny z topki anglojęzyczny streamer. Choć pochodzący z prowincji Quebec w Kanadzie, gdzie językiem urzędowym jest francuski. xQc to były profesjonalny gracz Overwatch. W roku 2021 oglądano go aż przez 274 miliony godzin – czyli aż o 64% więcej czasu od konkurenta z drugiego miejsca.

Gaules

gaules streamer

Pochodzący z Brazylii Gaules jest byłym profesjonalnym graczem CS:GO i trenerem – i zabawę m.in. w tej grze streamuje. Po swoich przejściach, a mamy tutaj na myśli ogłoszenie bankructwa na pewnym etapie życia czy próbę samobójczą, otwarcie pomaga ludziom w potrzebie. Przez to także znany ze swojej działalności charytatywnej. W poprzednim roku zajął 2. miejsce w rankingu z 165 milionami obejrzanych godzin.

AuronPlay

auronplay zdjęcie streamera

AuronPlay jest hiszpańskim YouTuberem i streamerem oraz komikiem, znanym z komentowania innych twórców. Ponoć jednego razu udał się do Watykanu, gdzie papież miał przygotować mu pizzę – potrzeba potwierdzenia tej informacji. 121 milionów godzin to czas, który poświęcili widzowie na oglądanie go. I tym samym Auron znalazł się na podium najchętniej oglądanych streamerów w 2021 roku.

ibai

ibai komentator

Również pochodzący z Hiszpanii ibai jest internetowym celebrytą, streamerem oraz esportowym komentatorem. W roku 2021 (z którego, przypominam, pochodzą statystyki) wraz z Gerardem Piqué zorganizował balonowe mistrzostwa świata – warunkiem wygranego pojedynku było zostanie ostatnią osobą, która podbije balon, zanim ten zetknie się z podłogą. Ibaia oglądano przez 106 milionów godzin.

loud_coringa

loud_coringa w czapce

Zajmujący 5. miejsce loud_coringa pochodzi z Brazylii i zaczynał swoją internetową karierę od kanału YouTube i gry Garena Free Fire. Przejście na Twitch i niebywały tamże wzrost popularności zawdzięcza GTA 5, a właściwie GTA RP – serwerom, na których gracze wcielają się w różne role. loud_coringa zamyka topkę streamerów przekroczeniem 100 milionów obejrzanych godzin.

Streamujesz albo oglądasz streamerów?

Jak słusznie zauważyliście, tylko jeden ze streamerów w najlepszej piątce ze świata prowadzi streamy po angielsku. Jednak bez obaw, w kolejnej piątce znajdują się m.in. summit1g, shroud czy NICKMERCS. Czy oglądacie na żywo kogoś z tej listy? A może wolicie mniejszych streamerów?

źródło: streamerzy, streamscharts, gamingf, sportskeeda