Sam skorzystałem z 3 opcji mierzenia mojej aktywności – chodu, biegu oraz utworzyłem własną aktywność do ćwiczeń w domu. W każdym wypadku zegarek bardzo dokładnie mierzył moje tętno, informując mnie na bieżąco o przebytym dystansie (w przypadku biegu i chodu), a także o spalonych kaloriach. Na co dzień korzystam z inteligentnej opaski oraz starszego zegarka inteligentnego, nie mają one jednak startu do Garmina Instinct Esports pod względem funkcji sportowych.
Pod względem funkcjonalności zabrakło natomiast jednej, lecz znaczącej opcji – płatności zbliżeniowych. Może być to informacja, przez którą część użytkowników nie skusi się na zakup tego zegarka.
Długość pracy na baterii
Sugerowany czas pracy Instinct Esports na baterii wynosi odpowiednio – w trybie smart 14 dni, w trybie Esports do 80 godzin ciągłej pracy, z uruchomionym GPS-em do 16 godzin oraz do 40 godzin w trybie UltraTrac. Przy ostatnim ustawieniu GPS działa z mniejszą częstotliwością, rejestrując jedynie punkty lokalizacji, a nie dokładną przebytą trasę.
Po tygodniu codziennego użytkowania, z naprzemiennym włączaniem GPS-a i różnych trybów sportowych, oraz z ciągłym otrzymywaniem powiadomień push z 5 kresek baterii zostały 3. Jestem więc przekonany, że przy normalnych użytkowaniu Instinct Esports wytrzyma ponad 2 tygodnie ciągłej pracy, a przy naprawdę intensywnych ćwiczeniach sporo ponad tydzień. Jest to świetny wynik, biorąc pod uwagę ilość danych, które są przez niego rejestrowane.
Na duży plus zaliczyć muszę także szybkie ładowanie, przy którym wypełnienie ogniwa zegarka od 1 kreski do 100% zajęło mi niecałe 2 godziny.
Ocena zegarka Garmin Instinct Esports
Zegarek Garmin Instinct Esports jest w zasadzie nowym rodzajem elektroniki wearable. Od lat popularne zegarki i opaski sportowe pomagały osobom aktywnym mierzyć ich stan zdrowia oraz rejestrować wyniki ćwiczeń, którymi później mogli dzielić się ze znajomymi. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej głosów i opinii twierdzących, że do grona klasycznych sportów powinny dołączyć gry, a w szczególności produkcje skupiające się na rywalizacji sieciowej. Przykładem takiego podejścia może być wyświetlanie na popularnych kanałach sportowych w telewizji rozgrywek w Counter Strike: Global Offensive czy Rainbow Six: Siege.
Instinct Esports pokazuje natomiast, że oprócz zwykłych peryferii komputerowych wspaniałym kompanem dla gracza może być również inteligentny zegarek. Oferuje on możliwość rejestrowania stanu zdrowia podczas sesji przed komputerem, włącznie z tętnem i poziomem stresu. Możliwość wyświetlenia na ekranie streamu swoich parametrów organizmu jest rzeczą wręcz nowatorską, która z pewnością urozmaici wystąpienie niejednego gracza na Twitchu czy YouTube Live.
Co to za klawa?
G213 Prodigy od Logitech’a. Znajdziesz ją w x-kom -> https://www.x-kom.pl/p/329410-klawiatura-przewodowa-logitech-g213-prodigy.html