Fitbit podsumował rok 2019. Który naród jest najbardziej aktywny?

Znana na całym świecie firma Fitbit opublikowała niedawno statystyki dotyczące minionego roku 2019. Za pionierów w zakresie sportowego trybu życia uznano mieszkańców Hongkongu. Kto jeszcze znalazł się w zestawieniu najbardziej aktywnych obywateli świata według amerykańskiego producenta akcesoriów waerables?

Najwięcej kroków, najbardziej aktywnie 

Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Hongkong. Tuż za nim uplasowały się odpowiednio Hiszpania oraz Irlandia. Pierwszą piątkę zamykają z kolei Włochy i Singapur. To właśnie obywatele tych pięciu państw, zgodnie ze statystykami Fitbit, zrobili najwięcej kroków w 2019. W tym aspekcie, Fitbit swoje dane oparł o wyniki blisko 20 milionów użytkowników swoich urządzeń na całym świecie.

fitbit podsumowanie 2019 geex
źrodło: blog.fitbit.com

Jaki kraj najlepiej odpoczywa?

Drugi rok z rzędu okazuje się, że najlepiej i prawdziwie w pełni odpoczywają obywatele Finlandii. Dobrze radzą sobie z tym również Irlandczycy, zajmujący drugie miejsce. Stawkę podium zamykają mieszkańcy Nowej Zelandii z mocnym trzecim miejscem. Oprócz tego zwrócono uwagę, że dobrze śpią także Belgowie i Holendrzy.

Fitbit z amerykańskim duchem

Jak na amerykańską firmę przystało, Fitbit szczególnie zainteresował się aktywnością wśród swoich użytkowników w USA. Ustalono, że średnie tętno spoczynkowe dorosłych wynosi tutaj od 60 do 100 uderzeń na minutę. Jest ono dość niskie, ale według specjalistów może świadczyć to o wysokiej sprawności cardio.

bieg fitbit zestawienie geex

Ponadto amerykańscy użytkownicy Fitbit zrobili łącznie aż 27 trylionów kroków, spali 12 bilionów godzin i przeżyli aż 119 bilionów aktywnych minut. Najbardziej aktywnym dniem minionego roku w Ameryce okazał się 15 maja 2019, wypadający tuż przed świętem Dnia Pamięci Narodowej. Właśnie wtedy mieszkańcy Stanów Zjednoczonych zarejestrowali prawie 92 miliardy kroków.

Chcesz dowiedzieć się więcej o akcesoriach Fitbit? Przeczytaj recenzję: Test i recenzja Fitbit Inspire HR. Na ile smartband Fitbit jest fit?

Zobacz również wszystkie produkty Fitbit w sklepie x-kom

Źródło: blog.fitbit.com