Świet(l)ne wrażenia dopięte na ostatni piksel. Odkryj Ambilight oraz technologie poprawy obrazu w telewizorach Philips

Telewizory rozwijają się w zawrotnym tempie, a ich producenci prześcigają się w rozwiązaniach, które umożliwiają uzyskanie jeszcze lepszej jakości obrazu i dźwięku. Firma Philips ma jednak asa w rękawie – to unikalna funkcja Ambilight, która zapewnia jedyne w swoim rodzaju doświadczenia z oglądania telewizji. Poznaj bliżej Ambilight oraz autorskie technologie poprawy obrazu w telewizorach Philips, które zamienią każdy seans w niepowtarzalne przeżycie.

Philips Ambilight – wyjdź poza granice ekranu

Ambilight to unikatowa technologia, którą znajdziesz tylko w telewizorach Philips. W czym tkwi jej magia? Wokół krawędzi telewizora rozmieszczone są diody LED, które inteligentnie reagują na akcję na ekranie. Emitują one na ścianie za telewizorem poświatę w kolorach aktualnie wyświetlanej sceny. Dzięki temu obraz niejako „wypływa” poza urządzenie, a cienkie ramki ekranu optycznie niemal zanikają. 

Telewizor ambilight w pokoju
Telewizor Ambilight oglądany z przodu...
Ambilight widoczny z tyłu urządzenia
...i z tyłu.

Technologia Philips Ambilight wzbogaci następujące treści:

  • filmy i seriale,
  • telewizję,
  • gry,
  • muzykę.

Przyjrzyjmy się bliżej różnym sposobom, w jakie możesz wykorzystać moc technologii Ambilight.

Od intensywnych wrażeń filmowych po relaksujący nastrój w pokoju, czyli co daje Ambilight?

Lepsza immersja dzięki grze świateł

Dzięki Ambilight przede wszystkim jeszcze bardziej zagłębisz się w swoich ulubionych filmach, serialach lub grach. Do dyspozycji masz kilka trybów i stylów, więc dopasujesz wygląd i zachowanie poświaty do swoich preferencji. Przygaś światło w pokoju, rozsiądź się wygodnie i przenieś w sam środek akcji. Oglądasz efektowny pojedynek statków kosmicznych? Na ścianie rozbłysną światła laserowych pocisków. Bohaterowie serialu przemierzają las? Pokój wypełni przyjemna, zielona łuna. A może eksplorujesz w grze wnętrze wulkanu? Odniesiesz wówczas wrażenie, że lawa rozświetla przestrzeń za telewizorem.

ambilight rzucający poświatę na ścianę

Wciągnij się w seans bez zmęczenia oczu

Ambilight nie męczy nadmiernie wzroku, wręcz przeciwnie! Zamiast ogromnego, jasnego ekranu na ciemnym tle, miękkie światło wokół ramek telewizora jest rozproszone na dużej przestrzeni. Poświata na ścianie za telewizorem zapewnia w rezultacie dodatkowy komfort dla oczu, którego nie uzyskasz przy standardowych telewizorach. Zyskujesz więc atrakcyjny efekt, nie przemęczasz wzroku, a na dodatek nie musisz włączać w pokoju oświetlenia, które potrafi odwrócić uwagę od seansu.

Potwierdzają to profesjonalne badania naukowe. Centrum Badań nad Oświetleniem Politechniki w Rensselaer potwierdziło już w 2005 roku, że technologia ta obniża zmęczenie oczu i poprawia ogólny komfort oglądania. Również badania przeprowadzone przez Uniwersytet Techniczny w Eindhoven, wykazały, że Ambilight zmniejsza zmęczenie oczu od 60 do 90% w porównaniu z urządzeniami bez tej funkcji.

philips 43pus9235, ambilight oświetla salon

A co ze zużyciem prądu przez Ambilight?

Nie musisz się także martwić zużyciem prądu, gdyż Ambilight jest bardzo energooszczędny. Według danych podanych przez firmę Philips, już w 2013 roku zużycie prądu przez Ambilight w telewizorze z ekranem 60 cali wynosiło średnio zaledwie 3 W. Warto jednak zauważyć, że do korzystania z niego najlepiej wyłączyć albo przyciemnić lampy w pokoju. W ten sposób zużyjesz zauważalnie mniej prądu na oświetleniu.

Chociaż Ambilight wzbogaca praktycznie wszystko, co oglądasz na telewizorze, to nie musisz korzystać z niego cały czas. Podczas przeglądu kanałów informacyjnych w słoneczny poranek, kiedy tylko „rzucasz okiem” na serial podczas porządków albo gdy po prostu uznasz, że nie potrzebujesz tego efektu, wyłączysz go jednym przyciśnięciem guzika na pilocie.

Rozkręć niezapomnianą domówkę albo zadbaj o nastrojowe oświetlenie

Ambilight to zupełnie nowe doświadczenia płynące z oglądania telewizji. Ale na tym nie kończą się możliwości tej technologii. Z telewizorem Philips zorganizujesz wyjątkową domówkę, gdyż poświata potrafi reagować na rytm odtwarzanej muzyki. Wybierz jeden z efektów, który najbardziej przypadnie Ci do gustu i porwij gości do tańca. Nie musisz już inwestować w imprezowe oświetlenie – wystarczą Twoje ulubione przeboje i telewizor Philips z Ambilight.  

Ambilight przypadnie do gustu także estetom, którzy chcą nadać pomieszczeniu wyjątkowy klimat. Niezależnie od tego, do jakiego wnętrza trafi telewizor Philips, funkcja Ambilight Lounge zadba o nastrój, gdyż pozwala na włączenie podświetlenia bez uruchamiania całego telewizora. Producent przygotował szeroką paletę kolorów, a wybierasz je zaledwie jednym wciśnięciem klawisza na pilocie. Uspokój zmysły łagodnym światłem po ciężkim dniu pracy, zrób wrażenie podczas romantycznej kolacji bądź po prostu dodaj uroku swoim wnętrzom, dla własnego komfortu i satysfakcji.

funkcja ambilight lounge light na zdjęciu

W najnowszych telewizorach Philips znajdziesz także aplikację Ambilight Aurora. To galeria grafik i animacji, które wyświetlają się wtedy, kiedy nie korzystasz z urządzenia.  Możesz wybierać spośród wielu opcji, które dopasujesz do charakteru swoich wnętrz. Dzięki temu nie tylko zbudujesz wyjątkowy nastrój, ale także w pełni zademonstrujesz możliwości Ambilight.

Dowiedz się jeszcze więcej o technologii Ambilight

Telewizor Philips OLED – najlepszy kompan dla Ambilight

Wybierając telewizor Philips OLED z Ambilight zapewnisz sobie jeszcze bogatsze doświadczenie z oglądania. Ekrany OLED wyróżniają się bowiem ponadprzeciętnymi parametrami – znakomitym kontrastem, perfekcyjnymi czerniami oraz nasyconymi kolorami. Ich potencjał błyszczy szczególnie w zacienionych pomieszczeniach, a to warunki, w których Ambilight także pokazuje pełnię swoich możliwości.

Telewizor Philips 48OLED707 oraz jego więksi bracia powstali właśnie po to, aby zapewnić Ci najwyższej jakości obraz w duecie z wrażeniami, których dostarcza Ambilight. Naszpikowano go ponadto technologiami poprawy obrazu, dzięki którym każdy seans będzie wciągający i niczym niezakłócony. Technologie w telewizorach Philips poznasz w kolejnej części artykułu.

Poznaj telewizory Philips OLED

Odkryj wszystkie telewizory Philips Ambilight w x-komie

Ambilight to dopiero początek. Rozświetl cały dom z Philips Hue

Telewizor Philips Ambilight może być punktem wyjścia dla rozbudowanego systemu oświetlenia w Twoim salonie, a nawet całym mieszkaniu. Zsynchronizujesz go bowiem z systemem inteligentnego oświetlenia Philips Hue. Dzięki temu efektowna poświata wypełni nie tylko ścianę za telewizorem, a dowolny kąt wybranego pomieszczenia. W ten sposób jeszcze bardziej przeniesiesz się w środek akcji na ekranie, a dynamiczna reakcja na muzykę zamieni nawet niewielki pokój w klub taneczny. Już jedna żarówka Philips Hue może zmienić Twój dom nie do poznania – a co dopiero cały zestaw oświetlenia!

Dowiedz się więcej o możliwościach Philips Hue:

Sprawdź ofertę inteligentnego oświetlenia Philips Hue

efekty użycia philips hue w pokoju

Autorskie technologie w telewizorach Philips. Znakomity obraz niezależnie od okoliczności

Procesor P5 AI – sztuczna inteligencja na straży doskonałego obrazu

Najlepsze telewizory Philips napędza procesor obrazu P5 najnowszej generacji. Jego moc pozwala przetwarzać olbrzymie ilości danych w rozdzielczości 4K oraz we wszystkich formatach HDR i w standardzie Dolby Vision. Dzięki temu zaawansowane algorytmy AI precyzyjnie poprawiają ostrość, kontrast i kolory oraz płynność ruchu, niezależnie od źródła. Dla Ciebie zaś oznacza to naturalny, idealnie zoptymalizowany i niczym niezakłócony obraz.

SimplyShare – przesyłanie treści prosto ze smartfona

Chcesz odtworzyć na telewizorze filmy, zdjęcia czy muzykę ze smartfona lub tabletu bez wstawania z kanapy? Funkcja SimplyShare pozwala przesyłać strumieniowo materiały bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Wystarczy zainstalować aplikację SimplyShare w tablecie lub smartfonie i cieszyć się jeszcze prostszą obsługą telewizora Philips.

Sprawdź ofertę telewizorów Philips z funkcją SimplyShare

Ultra Resolution – poprawa jakości do 4K Ultra HD

Rozdzielczość 4K rozgościła się w naszych domach na dobre, ale wciąż mnóstwo treści powstaje w rozdzielczości Full HD albo niższej. Wiele filmów, seriali czy nagrań z prywatnego archiwum może zatem wyglądać nieostro. Do akcji wkroczy wówczas technologia Ultra Resolution, która konwertuje każdy sygnał do Ultra HD dzięki zaawansowanym algorytmom stworzonym przez firmę Philips. Niższej jakości materiały zostają solidnie wyostrzone, a ich kontrast poprawiony, więc różnica między obrazem w 4K a tym poprawionym przez Ultra Resolution nie będzie kłuła w oczy.

Sprawdź ofertę telewizorów Philips z technologią Ultra Resolution

Pixel Plus HD – lepsza ostrość i kontrast materiałów w niskiej rozdzielczości

Pixel Plus HD to innowacyjna technologia, którą znajdziesz w telewizorach Philips HD oraz Full HD. Poprawia ona ostrość oraz kontrast wyświetlanego obrazu, a także koryguje zniekształcenia, dzięki czemu zobaczysz mnóstwo szczegółów, głębokie czernie i czystą biel. Niezależnie od tego, czy oglądasz film na DVD, telewizję naziemną w rozdzielczości SD, klasyczne seriale z serwisów streamingowych czy odkurzysz swoją starą konsolę, możesz cieszyć się wysokiej jakości, płynnym obrazem, dopracowanym do ostatniego piksela.

Sprawdź ofertę telewizorów Philips z technologią Pixel Plus HD

Technologia Pixel Precise w telewizorach Philips

Pixel Precise Ultra HD – szczegółowy obraz bez zakłóceń

Pixel Precise Ultra HD to autorska technologia optymalizacji obrazu w telewizorach marki Philips. Dba ona o naturalność kolorów (zwłaszcza czerni i bieli), realistyczny kontrast oraz płynność ruchu. Niezależnie od źródła (telewizja, internet czy płyta Blu-ray) i jakości materiału źródłowego, obraz ma mnóstwo szczegółów i pozbawiony jest rozpraszających zniekształceń. A Ty możesz w pełni wciągnąć się w akcję na ekranie.

Sprawdź ofertę telewizorów Philips z technologią Pixel Precise Ultra HD

Perfect Natural Motion – realistyczne upłynnianie filmów i gier

Dynamiczna akcja i szybko zmieniające się obrazy to wyzwanie dla wielu telewizorów. Ale technologii Natural Motion niestraszne nawet największe kino sensacyjne. Poprzez dogłębną analizę treści wyświetlanych na ekranie i skuteczną redukcję migotania, obraz staje się dużo bardziej płynny, nawet w przypadku nagrań w tradycyjnych, filmowych 24 klatkach na sekundę. Nieważne, czy oglądasz telewizję, filmy w serwisach streamingowych czy odtwarzasz płytę DVD. Perfect Natural Motion zapewni Ci realistyczny, szczegółowy i płynny obraz, bez sztucznych rozmyć lub efektu klatkowania.

Sprawdź ofertę telewizorów Philips z technologią Perfect Natural Motion

Sprawdź pełną ofertę telewizorów Philips w x-komie

Artykuł powstał we współpracy z Philips.