Szczoteczka soniczna z baterią na pół roku. Co jeszcze oferują szczoteczki Oclean?

Chcesz zacząć przygodę ze szczotkowaniem sonicznym? Zastanawiasz się, jaki model szczoteczki będzie dla Ciebie odpowiedni? Sprawdź znane i lubiane urządzenia Oclean. To właśnie dzięki nim zyskasz dostęp do technologii i funkcji, z którymi dbanie o higienę jamy ustnej będzie proste i efektywne. Postaw na szczoteczki Oclean i przekonaj się, jak piękny i zdrowy może być Twój uśmiech każdego dnia.

Soniczna technologia czyszczenia zębów

Można śmiało powiedzieć, że szczoteczki soniczne całkowicie zrewolucjonizowały mycie zębów. Wszystko za sprawą ich specyficznego i bardzo skutecznego działania. 

O co chodzi? Za tym śmiałym twierdzeniem stoi nic innego, jak technologia soniczna, która za pomocą fal dźwiękowych wprawia specjalne włókna urządzenia w drgania, umożliwiając w ten sposób wykonywanie nawet do kilkudziesięciu tysięcy ruchów czyszczących na minutę. Dzięki temu szczoteczka soniczna jest w stanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, a co więcej inteligentnie dopasować swoje działanie tak, by np. pozbyć się płytki nazębnej, z powodzeniem niwelować nagromadzone bakterie i znakomicie odświeżyć nie tylko zęby, ale także język i całą jamę ustną.

Mówiąc więc wprost, wraz ze szczoteczką soniczną otrzymujemy rozwiązanie, które gwarantuje bardzo precyzyjne mycie – bez podrażnień i przy niemal zerowym wysiłku. Soniczna technologia czyszczenia zębów niesie za sobą piękny i zdrowy uśmiech każdego dnia, sprawiając, że mycie zębów nie jest już przykrym obowiązkiem. Z takim urządzenie staje się ono bowiem niewymuszoną przyjemnością, która z całą pewnością podbije serca zarówno starszych, jak i młodszych domowników. 

Więcej sposobów na zdrowe i białe zęby? Koniecznie przeczytaj: 

🪥 Jak mieć zdrowe i białe zęby? Doradzamy

🪥Wybielanie zębów – poznaj proste sposoby na piękny uśmiech

szczoteczka soniczna oclean

Soniczna, elektryczna, tradycyjna. Którą szczoteczkę wybrać?

Według badań klinicznych szczoteczki soniczne efektywniej, niż ich tradycyjne i elektryczne odpowiedniki, dbają o higienę i zdrowie jamy ustnej. Pewnie dlatego, tak często polecane są przez dentystów na cały świecie. 

Stoi za tym także połączenie wysokiej częstotliwości drgań z dużą amplitudą ruchu włosia, skutkujące genialną pracą wody lub wody w połączeniu z pastą do zębów. Konkretniej mówiąc chodzi o ich dynamiczną współpracę, która z błyskawicznym efektem myje zęby oraz przestrzenie między zębowe, a przy tym doskonale eliminuje nieprzyjemny zapach, osad, przebarwienia i zarazki.

Urządzenia soniczne na pierwszy rzut oka bardzo przypominają połączenie tradycyjnych (główka) i elektrycznych (baza) szczoteczek. Różnią się od nich jednak działaniem. 

Mówiąc najprościej, w szczoteczkach sonicznych ruchy podczas mycia to najczęściej pulsacje, które samodzielnie i w pełni inteligentnie dociskają włosie urządzenia do zębów. Urządzenia soniczne potrafią wykonywać nawet ponad 80 tysięcy takich pulsacji na minutę (!), a przy tym są zupełnie bezpieczne dla dziąseł. 

Różnic w porównaniu z tradycyjną szczoteczką do zębów raczej nie trzeba nikomu tłumaczyć, ale dla warto wiedzieć, jak wygląda ona w kontekście szczoteczek elektrycznych. Tu, mimo wielu podobieństw i wielkiego potencjału, ruchów główki jest po prostu mniej, a więc na efekt „jak spod szczoteczki sonicznej” przyjdzie poczekać nieco dłużej. 

Trzeba też zaznaczyć, że w zależności od modelu, szeroko pojęte szczoteczki elektryczne mogą działać w technologii sonicznej (maks. ok. 40 tys. pulsacji/min), ale także rotacyjnej (do 10 tys. ruchów/min), czyli wokół własnej osi, albo odbywać się na zasadzie mikrowibracji.

Odpowiadając na pytanie: którą szczoteczkę wybrać?, na podstawie działania i skuteczności, werdykt wydaje się jasny. 

Wśród urządzeń sonicznych, do wyboru mamy modele, które wykonują ruchy w różnych płaszczyznach – obrotowe, pulsacyjne lub wymiatające. Co więcej, dzięki swojej inteligencji, szczoteczki soniczne w zasadzie pracują same – można (a nawet trzeba) tylko przesuwać je lekko po zębach, bez męczącego dociskania. 

Kupując urządzenie dla siebie, naturalnie warto wziąć pod uwagę też kilka innych aspektów. Oto kilka z nich:

  • czas pracy na jednym ładowaniu, 
  • oferowane tryby czyszczenia, 
  • maksymalna ilość pulsacji na minutę pracy, 
  • czujnik siły nacisku,
  • wbudowany timer,
  • czujnik zużycia końcówek,
  • wbudowany moduł Bluetooth do komunikacji ze smartfonem,
  • dostępność końcówek wymiennych. 

Przeczytaj też:

🦷 Szczoteczka soniczna czy elektryczna? Poradnik

🦷Jaką szczoteczkę soniczną do mycia zębów kupić? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

szczoteczka soniczna oclean

Piękny i zdrowy uśmiech ze szczoteczkami Oclean

Nadal nie wiesz, na jakie urządzenie się zdecydować? Weź pod uwagę inteligentne szczoteczki Oclean, a z pewnością się nie zawiedziesz. Można je kupić pojedynczo lub w zestawie, np. dla dwojga lub z wymiennymi końcówkami. 

Co je wyróżnia? Szczoteczki do zębów Oclean to produkty klasy premium, które zachęcają korzystną ceną, wyprzedzając tym samym konkurencyjne rozwiązania. Prezentują przy tym połączenie funkcji charakterystycznych dla najlepszych urządzeń sonicznych oraz najnowszych technologii i smart systemów, które dają wysoki komfort użytkowania. Producent zadbał tu także o unikalny i bardzo interesujący, różnokolorowy design. Z całą pewnością przypadnie on do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom.

To co jednak najważniejsze to fakt, że urządzenia znanej i docenianej na całym świecie marki zapewniają mnóstwo inteligentnych trybów czyszczenia, potężną moc i długi czas pracy na jednym ładowaniu.  Niektóre z modeli, tak jak Oclean Flow, potrafią pracować nieprzerwanie nawet przez pół roku! Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że nie zawiodą Cię, nawet jeśli zapomnisz ładowarki, pośpiesznie pakując się na wakacje czy służbowy wyjazd.

oclean

Dbaj o higienę skutecznie z marką Oclean 

Nie ma co się oszukiwać, w szczoteczce najważniejsza jest jej skuteczność w drodze do zdrowego i lśniącego uśmiechu. Trzeba przyznać, że w urządzeniach Oclean jest ona niedościgniona. Odpowiadają za to m.in. różne tryby szczotkowania. 

Dla przykładu, w modelu Oclean Find 2D jest ich aż pięć, w tym delikatny tryb poranny, intensywny program wieczorny, optymalne czyszczenie standardowe, albo tryb aktywnego wybielania. Nie bez znaczenia pozostaje też moc i prędkość urządzenia. Tu sięga ona nawet 84 tys. pulsacji na minutę. 

Co ciekawe, wybrane szczoteczki Oclean, np. Oclean X Pro Elite Grey, to prawdziwie inteligentne urządzenia, które przeanalizują jakość mycia zębów i przedstawią wynik w postaci raportu na smartfonie. Większość z modeli tej marki może również pochwalić się zbudowanym timerem, który pomaga zachować odpowiedni czas szczotkowania, bez konieczności patrzenia na zegarek.

Sprawdź polecane zestawy Oclean:


Ustalaj reguły i ciesz się stylowym gadżetem

Zaimplementowane funkcje, konstrukcja i systemy nawigacji szczoteczkami Oclean to kolejne atuty, które nie pozwalają przejść obok tych stylowych urządzeń obojętnie.

O czym mowa? Niemal wszystkie modele tego producenta otrzymały moduł Bluetooth, który pozwala im łączyć się ze smartfonem i korzystać z dedykowanej aplikacji mobilnej Oclean. To właśnie w niej można znaleźć raporty dokładności mycia zębów i wskazówki, które mają w tym pomóc. Za pośrednictwem smartfonowego programu możemy też np. zmieniać tryby pracy i podstawowe ustawienia naszego urządzenia.

Warto zwrócić uwagę także na ciche działanie urządzeń Oclean. Odpowiada za nie tryb WhisperClean, który jest dostępny np. w modelu Oclean X10. Dzięki niemu poziom hałasu, nawet podczas pracy na najwyższych obrotach, wynosi zaledwie 45 dB. 

Za inne, niepodważalne plusy szczoteczek Oclean należy uznać także obecne w poszczególnych modelach funkcje. Mowa o m.in.  praktycznym złączu USB-C, automatycznym wybudzaniu, czy wysokiej jakości włóknach w oryginalnych końcówkach Oclean. 

Nie bez znaczenia pozostaje także wydajny akumulator i wodoszczelność większości modeli Oclean. Ta ostatnia sprawia, że można z nich korzystać swobodnie również pod prysznicem. 

Szczoteczki Oclean to także designerskie akcesoria. Dlatego, przy zakupie wariantu dla siebie, warto również wziąć pod uwagę m.in. ich wielkość, kolor i dodatkowe akcesoria, np. uchwyt do mocowania na ścianie czy etui. Bez względu na to, który model wybierzesz, możesz mieć jednak pewność, że wszystkie urządzenia z serii Oclean niosą za sobą potwierdzoną licznymi certyfikatami jakość. 

Q&A: szczoteczki soniczne 

Szybsze (niż w standardowych rozwiązaniach) usuwanie przebarwień i płytki nazębnej, niwelowanie bakterii z trudno dostępnych miejsc, skuteczna ochrona dziąseł, widoczna redukcja przebarwień, świeży oddech i piękny, zdrowy uśmiech. 

Tak. Korzystanie ze szczoteczki sonicznej jest zupełnie bezpieczne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Co więcej, dzięki ich unikalnej formie, istnieje możliwość, że nie będzie ich trzeba do tego w końcu za specjalnie namawiać. Dla najmłodszych użytkowników warto postawić po prostu na miękką końcówkę.

Najlepiej wybierać pasty z niskim wskaźnikiem ścieralności RDA. Powód? Technologia soniczna sama w sobie wpływa na ścieralność, zatem nie trzeba jej podnosić za pomocą pasty.  

Dokładna higiena jamy ustnej przy użyciu szczoteczek sonicznych jest niezwykle prosta, bo takie urządzenie większość pracy wykonuje samodzielnie. Staraj się tylko nie dociskać urządzenia mocno do dziąseł, bo zaburzysz w ten sposób jego pracę. Całą resztę wykonuj tak, jak w przypadku tradycyjnej szczoteczki.