Smartwatch Montblanc Summit 3 zaproponuje wearOS 3, mimo że nie jest produktem marki Samsung

Dotychczas oprogramowaniem wearOS 3 mógł pochwalić się wyłącznie Samsung Galaxy Watch 4. Od 15 lipca ma się to zmienić – właśnie wtedy odbędzie się premiera nowego zegarka Montblanc. Zagraniczne media donoszą, że sprzęt niemieckiej marki dostanie system, który dotychczas był zarezerwowany wyłącznie dla koreańskiego producenta. Co to oznacza? Czym jeszcze będzie mógł pochwalić się Montblanc Summit 3? Sprawdźmy to.

WearOS 3 – co oferuje i jakie zegarki obejmuje?

Mowa o kolejnej odsłonie interfejsu użytkownika, której twórcami są dwaj technologiczni giganci – Google i Samsung. To właśnie te marki stoją za projektem systemu wearOS, a teraz dodatkowo za jego trzecią generacją.

Moc, szybkość i funkcjonalność to cechy, którymi można opisać najprościej propozycję oprogramowania wearOS w wersji 3.0. Zaktualizowana wersja systemu ma na celu jeszcze większe ułatwienie interakcji użytkownika ze sprzętem, optymalizację i lepszą integrację z połączonym smartfonem, np. w zakresie aplikacji – zarówno fitnessowych, jak i komunikacyjnych (szczególnie tych, pochodzących od Google’a).

WearOS 3.0 przyspiesza i optymalizuje także ogólną pracę systemu. Robi to m.in. poprzez wiele dostosowanie interfejsu, szybszą pracę systemu (nawet o 30% w porównaniu do poprzednich generacji) oraz inteligentne zarządzanie energią urządzenia i szybsze ładowanie. Dzięki tym zabiegom, użytkownik może mieć wrażenie obcowania z wyjątkowo wydajnym, a jednocześnie lekkim, intuicyjnym i błyskawicznym systemem.

Smartwatchem, który otrzymał najnowszą aktualizację wearOS jest Samsung Galaxy Watch 4. Spekuluje się, że do końca roku mają do niego dołączyć m.in. wybrane modele Fossil, Mobovi TicWatch S2, TicWatch Pro 3 oraz nadchodzące zegarki Google i Fitbit.

Sprawdź Samsung Galaxy Watch 4:


wear os google

Specyfikacja i wygląd Montblanc Summit 3

Montblanc to marka znana z luksusowych gadżetów, w tym m.in. smartwatchy. Wkrótce niemiecki producent poszerzy swoje portfolio o kolejny inteligentny zegarek.

Montblanc Summit 3, bo o nim mowa, oprócz rozwiązań znanych z urządzeń wearables, ma przynosić bardzo emocjonującą zmianę – będzie drugim (po Samsung Galaxy Watch 4) urządzeniem, które otrzyma wearOS w wersji 3.0. Dodatkowo na jego pokładzie znajdzie się też niezwykle responsywny procesor Snapdragon 4100+.

Przewiduje się, że taki duet ma szasnę stać się kolejnym rozwiązaniem na rynku akcesoriów ubieralnych, które będzie mogło pochwalić się imponującą szybkością działania, błyskawiczną reakcją oraz ponadprzeciętną wydajnością baterii. Ponadto Montblanc Summit 3 ma oferować także topowe funkcje inteligentnych zegarków, takie jak np. monitorowanie tlenu we krwi, śledzenie snu, zaawansowana kontrola aktywności oraz bezproblemowa obsługa funkcji Google, w tym np. Google Pay.

Montblanc Summit 3
fot. montblanc.com

Na uwagę zasługuje też wyjątkowo ekskluzywny wygląd, który jest z resztą charakterystyczny dla całej rodziny smartwatchy marki Montblanc. W przypadku Summit 3 charakteryzują go najlepszej jakości kruszce podane w estetycznej i niezwykle designerskiej formie. Na ich czele znajduje się korpus, wykonany z tytanu, który jest elegancki, a jednocześnie ma być bardzo lekki i wygodny w noszeniu. Dostępny będzie w  kolorze srebrnym lub czarnym (tytanowym). Całość uwieńczają fenomenalnej jakości paski – do wyboru w wersji skórzanej albo gumowej. Decydując się na ten sprzęt, będziemy mogli ustawić również rozmaite tarcze, łącznie z tymi imitującymi analogiczne zegarki. 

Nie jest tajemnicą, że zwykle za możliwościami i wyglądem idzie odpowiednia cena. Jak się okazuje, na nowy zegarek z rodziny Montblanc będzie stać tylko najzamożniejszych użytkowników. W Europie ma on kosztować 1250 EUR, co w przeliczeniu daje niespełna 5900 złotych.

fot. montblanc.com
Źródła tekstu i grafik: montblanc.com, engadget.com, xda-developers.com, wearos.google.com