Jaki smartwatch dla dziecka? Ranking najlepszych zegarków dla dzieci

Masz dość dezorganizacji swojej pociechy? Chcesz mieć nad nią większą kontrolę i skutecznie wyrabiać u niej pozytywne nawyki? Koniecznie postaw na smartwatch, który nie tylko stanie się dla Twojego dziecka atrakcyjnym gadżetem, ale również pomocnikiem w wykonywaniu codziennych obowiązków. Oto nasze propozycje polecanych modeli smartwatchy dla dzieci.

Smartwatch dla dziecka 

Kto powiedział, że inteligentne zegarki zarezerwowane są wyłącznie dla dorosłych? Oczywiście o ostatecznej użyteczności zdecydujecie sami, ale nie da się zaprzeczyć, że smartwatch dla dzieciaka to bardzo przydatny gadżet. Oprócz tego, że jego design zazwyczaj skutecznie przykuwa uwagę i urozmaica outfit malucha, to przede wszystkim taki, dedykowany najmłodszym, zegarek dysponuje całym spectrum funkcji, które przy ich bliższym poznaniu okazują się po prostu nieocenione. 

Sięgnij po więcej informacji:

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać?

Osobiście mam wrażenie, że smartwatche dla dzieci są nawet bardziej dopracowane od tych, dedykowanych starszym użytkownikom, szczególnie pod kątem funkcji smart. Inteligentne zegarki dla najmłodszych posiadają z reguły również kolorowe, dotykowe i czytelne wyświetlacze. Są dostępne w rozmaitych rozmiarach i kształtach.

Szukając idealnego zegarka dla pociechy, spotkacie się z urządzeniami, które posiadają mnóstwo opcji zwiększających bezpieczeństwo dziecka i dających rodzicowi większą kontrolę nad swoją pociechą. 

Smartwatch z GPS-em dla dziecka

Wbudowany moduł geolokalizacji, który posiada większość smartwatchy dla dzieci, gwarantuje szybkie i skuteczne namierzenie zegarka za pomocą kilku kliknięć w smartfonie. 

Co więcej, jeśli Twoja pociecha korzysta z inteligentnego zegarka, zyskujecie możliwość wyznaczenia tzw. bezpiecznego obszaru na mapie, a gdy dziecko przekroczy granicę wyznaczoną w dedykowanej aplikacji, smartwatch natychmiast wyśle alert na Twój telefon.

Organizacja dnia

Większość zegarków typu smart dla maluchów posiada również funkcje, które przydadzą się Twojemu dziecku w codziennych obowiązkach. Niemal w każdym modelu znajdziecie np. budzik, notatki głosowe, stoper i latarkę. 

Spotkasz się również z modelami, które mogą pochwalić się wbudowaną funkcją telefonu. Obsługa połączeń w wybranych smartwatchach możliwa jest dzięki specjalnemu wejściu na karty SIM. 

Niektóre urządzenia dla najmłodszych oferują również przycisk SOS, którego wciśnięcie umożliwia ekspresowe wezwanie pomocy w niebezpiecznej sytuacji. Gdy dziecko go użyje, zegarek wyśle komunikat SOS i pozycję na mapie do wybranych przez opiekuna osób.

Zdrowe nawyki od małego

Dodatkowo smartwatche dla najmłodszych, podobnie do tych dla starszych użytkowników, policzą kroki i zmonitorują sen, pokazując przespane godziny i jakość odpoczynku. Poinformują także o spalonych kaloriach, zmonitorują tętno malucha podczas aktywności fizycznej i powiadomią o zbyt długim spoczynku. Zdecydowana większość modeli może również pochwalić się wodoodpornością.

FAQ – najlepsze smartwatche dla dzieci

Dziecko może nosić smartwatch na nadgarstku jak tradycyjny czasomierza, ale  inteligentny zegarek swoje działanie opiera na wbudowanych czujnikach, np. tętna. Funkcje komunikacyjne i lokalizacja są natomiast możliwe, dzięki wbudowanym modułom, w tym m.in. Bluetooth czy GPS. 

Ceny za inteligentny zegarek dla najmłodszych zaczynają się już od około 200 zł. 

Jedną z najważniejszych cech smartwatcha dla dziecka jest budowany moduł GPS, który  gwarantuje szybkie i skuteczne namierzenie zegarka. Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na funkcje, które przydadzą się Twojemu dziecku w codziennych obowiązkach, np. alarm czy stoper. Ponadto atutem będą też opcje zdrowotne, np. liczenie kroków, czy monitorowanie snu.

Polecane smartwatche dla dzieci – ranking 2023: