SkyShowtime wkracza do Polski. Sprawdź nowy serwis streamingowy

To już oficjalne, platforma streamingowa SkyShowtime ruszy w Skandynawii i Finlandii już 20 września, a następnie rozszerzy swoją działalność na inne europejskie kraje, w tym Polskę. Widzów z pewnością zainteresują propozycję wytwórni takich jak Paramount Pictures, Universal Pictures czy DreamWorks Animation. A to jeszcze nie wszystkie dostępne treści. Sprawdź szczegóły.

Ogłoszono debiut SkyShowtime w Europie. Co oferuje nowy serwis VOD?

Rynek platform streamingowych z roku na rok rośnie, a konkurencji przybywa. Oprócz dobrze znanego wszystkim Netflixa i HBO Max mamy do dyspozycji Viaplay, Disney+, Player.pl, Apple TV+ czy Amazon Prime Video i wiele innych. Każdy z poszczególnych serwisów stara się przyciągnąć do siebie użytkowników unikatową ofertą i ekskluzywną zawartością. Jednak już taka liczba platform wprawia wiele osób w zakłopotanie, a tymczasem okazuje się, że w Polsce niedługo będziemy mieli kolejną do kolekcji. Jest nią amerykański SkyShowtime stworzony przez koncern Paramount Global w połączeniu z Comcast.

Twórcy obiecują, że serwis będzie obfitował w wiele ciekawych filmów, seriali i bajek, które spodobają się nie tylko starszym, ale także i młodszym użytkownikom. Widzowie będą mogli oglądać premiery kinowe produkcji Paramount Pictures i Universal Pictures, a to jakby nie patrzeć 2 najstarsze studia filmowe z Hollywood, które wydają połowę produkowanych tam filmów w ciągu roku.

Oprócz tego SkyShowtime będzie posiadać także materiały Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, Showtime, Sky Studios i Peacock. Jeśli te nazwy nic Wam nie mówią, to z pewnością skojarzycie następujące tytuły: Top Gun: Maverick, Jurassic World: Dominion, Downton Abbey: Nowa epoka, Wiking czy Sonic 2: Szybki jak błyskawica. Wśród seriali znajdą się m.in. Halo, Yellowstone, Star Trek: Strange New Worlds i Dexter: New Blood.

Serwis streamingowy SkyShowtime

Kiedy SkyShowtime będzie dostępny w Polsce?

SkyShowtime ma zadebiutować w ponad 20 krajach całej Europy, a treści mają być dostępne w ponad 18 różnych językach. Na początku, 20 września 2022 roku, usługa zadebiutuje w krajach skandynawskich, takich jak Szwecja, Norwegia i Dania, a także w Finlandii. W czwartym kwartale ma rozszerzyć swoją działalność o Holandię. Premiera na kolejnych rynkach ma się odbyć w pierwszym kwartale 2023 roku. Wśród listy krajów znalazła się Polska, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Rumunia, Słowacja czy Słowenia.

Nie znamy dokładnego cennika, który będzie obowiązywał w Polsce, ale możemy szacować, że będzie to około 30-40 złotych. W Danii subskrypcja będzie kosztować 69 koron, czyli 44 złote, w Norwegii 79 koron – 38 złotych, Szwecji 79 koron – 35 zł i Finlandii 6,99 euro co przekłada się na 33 złote.

Przeczytaj także: