Amazon natomiast zaoferuje pakiet Luna+. W początkowej cenie 5,99 dolarów miesięcznie będzie można utworzyć dwa profile i grać na nich jednocześnie w gry z różnych gatunków, m.in.: Resident Evil 7, Control, A Plague Tale: Innocence, GRID, The Surge 2, The Impossible Lair, Iconoclasts, czy Panzer Dragoon.
Czy pakiety mają sens?
Pakiet Amazona wydaje się podstawowym i najbardziej sensownym pakietem, który da dostęp do przekroju gier, a nie tylko danego producenta lub gatunku. Takie rozwiązanie może bowiem nie być zbyt ciepło odebrane przez graczy – wszak, żeby zagrać w wybrany tytuł, muszą oni od razu wykupić cały pakiet.
To identycznie jak z oglądaniem telewizji – chcesz oglądać Premier League na konkretnym kanale? Musisz kupić pakiet sportowy. Dlatego dużo zależy od cen, jakie Amazon i inni producenci będą życzyli sobie za dostęp do swoich zasobów.
Rekomendowany internet i obsługiwana rozdzielczość
Według Amazona rekomendowana prędkość internetu do bezproblemowej obsługi Luny wynosi 10 Mbps, natomiast dla rozgrywki w 4K będzie potrzebne 35 Mbps. Aktualnie jednak streaming jest ograniczony do 1080p i 60 klatek na sekundę, jednak docelowo ma pojawić się także obsługa 4K dla wybranych gier.
Amazon Luna ma wspierać pasma Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz, a także umożliwiać streamowanie rozgrywki do serwisu Twitch.
Co z Amazon Luna w Polsce?
Niestety na tę chwilę nie wiadomo, czy Amazon Luna pojawi się w Polsce. Wiemy jedynie, że usługa najpierw wystartuje w Stanach Zjednoczonych. Dalsza ekspansja tej usługi chmurowej od Amazona pozostaje pod znakiem zapytania.