Sandman – Netflix ekranizuje kultową serię komiksów. Kiedy premiera?

Lubicie mroczne klimaty, które rozbudzają Waszą wyobraźnie? Netflix pracuje nad serialem, będącym adaptacją serii komiksów pt. Sandman, autorstwa Neila Gaimana. Ekranizacja otrzyma taki sam tytuł i ma wiernie odwzorowywać oryginał. Kto czytał komiksy, może zacierać ręce. Ale oprócz fanów rysowanego Sandmana, serial ma ogromne szanse przyciągnąć widzów, którzy wcześniej nie mieli okazji zapoznać się twórczością Gaimana. Szykuje się kolejny hit Netfliksa.

Sandman – kiedy premiera serialu?

Pierwsze informacje o ekranizacji komiksu Sandman pojawiły się jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku, ale wtedy zabrakło konkretów. Dopiero netfliksowe wydarzenie Tudum potwierdziło, że serial powstaje. Jakiś czas temu Neil Gaiman, twórca komiksów, powiedział w jednym z wywiadów, że zakończyły się już zdjęcia do Sandmana. Obecnie (styczeń 2022 roku) serial jest w trakcie postprodukcji.

A kiedy premiera na Netfliksie? Najprawdopodobniej w połowie 2022 roku. Z obozu Netfliksa dochodzą wieści, że dokładną datę premiery poznamy niebawem.

sandman netflix plakat
Źródło: Twitter

Sandman – zwiastun

Jedyny do tej pory zwiastun zdradza, że klimat serialu będzie niezwykle mroczny. Przygoda z pewnością będzie wciągająca, a serial ma duże szanse podbić Netfliksa na długie tygodnie.

Od komiksu do serialu – czym, a właściwie kim jest Sandman?

Sandman to seria komiksów autorstwa Neila Gaimana, które w USA w latach 1989-1996 wydawało DC Comics. Główny bohater to Sen, Władca Krainy Snów, jeden z rodzeństwa Nieskończonych. W komiksie przyjmuje także imię Morfeusz. Będąc istotą, która włada snami i marzeniami, nie jest ani bogiem, ani człowiekiem.

Fabuła serialu skupi się oczywiście na głównym bohaterze. Morfeusz zostaje uwięziony przez ludzi, którzy przywołują go podczas jednego z rytuałów. Udaje im się go uwięzić, ale Sen znajduje drogę ucieczki. Jednak ma to być początek jego kłopotów.

Więcej na temat fabuły zapewne zdradzą kolejne zwiastuny. Produkcję z pewnością docenią widzowie, którzy lubią zanurzać się w świecie mrocznego fantasy.

sandman netflix plakat
Źródło: Twitter

Obsada serialu Sandman

W roli Pana Snów zagra Tom Sturridge, znany między innymi z filmów Z dala od zgiełku czy Radio na fali. W Rodericka Burgessa wcieli się Charles Dance, którego dorobek filmowy jest niezwykle bogaty, a w ostatnich latach szczególnie zapadł w pamięci widzom Gry o tron. W serialu pojawi się także Gwendoline Christie, grająca ostatnio Kapitana Phasmę w dwóch filmach z serii Gwiezdne wojny, a wcześniej Brienne w Grze o tron.

Obsadę uzupełnią Vivienne Acheampong, Sanjeev Bhaskar, Asim Chaudhry, Boyd Holbrook, Kirby Howell-Baptiste oraz Donna Preston. Twórcami serialu są Neil Gaiman, Allan Heinberg i David Goyer.

Źródła: Netflix, IMDB

Polecane telewizory do netfliksowych seansów i nie tylko