Nowe smartwatche Huami: Amazfit GTR 3 i Amazfit GTR 3 Pro. Sprawdź ich cenę, specyfikację i dostępność

Premierowe zegarki spod szyldu chińskiej marki mają to, czego wymaga się od interesującego sprzętu wearables. Mogą pochwalić się dobrą specyfikacją i imponującą gamą różnorodnych opcji, a przy tym wszystkim zachowują bardzo przystępną cenę. Warto przyjrzeć się im dokładniej, zatem sprawdźmy, co oferują Amazfit GTR 3 i Amazfit GTR 3 Pro.

Potencjał Huami

Chiński producent Huami jest jedną z najprężniej działających marek w obrębie sektora urządzeń ubieralnych. Marka może pochwalić się bogatym potrfiolio opasek i smartwatchy, cenionych na całym świecie. O kilku z nich pisaliśmy w artykułach:

Niedawno do rodziny inteligentnych zegarków spod szyldu Huami dołączyły dwa premierowe modele: Huami Amazfit GTR 3 i Huami Amazfit GTR 3 Pro. Obydwa zegarki zaprojektowane są w klasycznym stylu, ale z uwzględnieniem najnowszych technologii i funkcji, które nastawione są na kontrole zdrowia i aktywności użytkownika. 

Ale to nie wszystko. Nowe smartwatche Huami to też ukłon w stronę tych, którzy cenią sobie wygodną organizację życia codziennego i rozrywkę w multimediach. Ich niekwestionowaną ceną pozostaje też cena, która w kontekście oferowanych opcji zapowiada się całkiem atrakcyjnie. 

Sprawdźmy, co dokładnie wiadomo o premierowych zegarkach Huami.

amazfit gtr 3 pro
Huami Amazfit GTR 3 / fot. amazfitpolska.pl

Nowoczesne podejście do klasycznego designu

Zarówno model GTR 3, jak i GTR 3 Pro, są skonstruowane na wzór klasycznego zegarka z okrągłą, aluminiową kopertą. Na tej z kolei rozpościera się czytelny, bezbramkowy panel 2,5D AMOLED. Kolejno w zależności od modelu wyświetlacz mierzy: 1,39” i 1,45”. 

Smukłe kształty urządzenia dopełniają paski, na których trzyma się korpus. Według zapewnień producenta genialnie dopasowują się do nadgarstka i w obu wersjach są dostępne w dwóch kolorach. W przypadku GTR 3 są to czarny i beżowy, natomiast w przypadku Amazfit GTR 3 Pro – czarny i brązowy.

Możliwości Amazfit GTR 3 i Amazfit GTR 3 Pro

Organizm pod lupą

Nowe zegarki Huami są nastawione na możliwie najszerszą kontrolę organizmu użytkownika, co w czasach pandemii jest oczywistym plusem. W tym zakresie należy wyróżnić autorski czujnik producenta BioTracker, który umożliwia kontrolę oraz analizę takich parametrów organizmu, jak: tętno 24/7, natlenienie krwi SpO2, sen czy stres. 

W razie odchyleń od normy, oba zegarki zapewniają też adekwatne alerty, a w przypadku stresogennych sytuacji możemy skorzystać z narzędzi wyciszających organizm z poziomu własnego nadgarstka, tj. ćwiczeń oddechowych.

Aktywność na pierwszym miejscu

Premierowe smartwatche Huami oferują również rozbudowany pakiet trybów aktywności – znajdziemy tu aż 150 różnych dyscyplin sportowych, w tym np. bieganie, jazda rowerem, pływanie, treningi na świeżym powietrzu, wspinaczka, wędkarstwo, jazda na deskorolce i wiele, wiele innych. Co więcej, urządzenia automatycznie rozpoznają aż 8 z nich, a resztę można wygodnie uruchomić m.in. za pomocą asystenta głosowego Alexa. 

Amazfit GTR 3 i Amazfit GTR 3 Pro posiadają też wbudowane lokalizatory satelitarne, w tym GPS. To właśnie one pozwalają na zbieranie takich informacji, jak: spalone kalorie, przebyte kroki, dystans czy tempo. Ponadto ich inteligentne systemy potrafią też wyznaczyć czas niezbędny na regenerację organizmu, czy np. postępy w kontekście ustalonych wcześniej założeń.

Huami Amazfit GTR 3 Pro / fot. amazfitpolska.pl

System ZEPP i jego możliwości

Trzeba też zaznaczyć, że zegarki Huami Amazfit GTR 3 i GTR 3 Pro mają działać wyjątkowo płynnie, dzięki czemu przechodzenie pomiędzy ekranami i obsługa interfejsu są naprawdę wygodne. Autorski system producenta ZEPP pozwala też m.in. na korzystanie z ponad 100 tarcz zegarka, w tym z 15 ich animowanych wersji. Jego zasługą jest też obsługa głosowa, która odbywa się w obu urządzeniach przez wspomnianą już Alexę lub Asystenta Google. 

Z opcji, które pomagają w codziennym życiu dostępne są tu np. pogoda, kalendarz smartfona, czy powiadomienia o wiadomościach i połączeniach.

Dobry zapas energii

W kontekście wszystkich powyższych funkcji nowych smartwatchy Amazfit, chińska marka zadbała także o odpowiedni zapas energii w swoich urządzeniach. Zgodnie ze specyfikacją, okazuje się że Amazfit GTR 3 Pro potrafi wytrzymać aż do 12 dni normalnego użytkowania, a w przypadku wersji GTR 3 jest to nawet do 21 dni. A to sprawia, że staje się bardzo dobrą propozycją dla osób szukających wydajnych rozwiązań w tym zakresie. 

Cena i dostępność

Sprzedaż Amazfit GTR 3 i Amazfit GTR 3 Pro została uruchomiona w kilku europejskich krajach, w tym w Polsce. Oficjalnie komunikowana cena nowych perełek Huami to kolejno:

  • Amazfit GTR 3 – 749,00 zł
  • Amazfit GTR 3 Pro – 948,99 zł

Dobra wiadomość jest też taka, że już niebawem nowe zegarki z linii Amazfit pojawią się w sklepie x-kom – o czym z pewnością będziemy Was informować. 

Jeśli już teraz chcecie poznać bliżej smartwatche z rodziny Huami, koniecznie sprawdź obecną ofertę:

Sięgnij po wszystkie produkty Huami dostępne w sklepie x-kom 

Źródło: amazfitpolska.pl, financialexpress.com