Amazfit Bip U oficjalnie. Co oferuje nowy smartwatch Huami?

Nowy smartwatch od Huami to kolejna odsłona poprzedników z portfolio tego producenta – zegarków Amazfit Bip S oraz Bip S lite. Ma oferować jeszcze więcej funkcjonalności z kategorii fit i smart oraz lepiej dopracowaną konstrukcję. Czy w parze za tym będzie szła korzystna cena? Co jeszcze przyniesie premierowy Amazfit Bip U, który lada moment trafi do sprzedaży? Zweryfikujmy to.

Amazfit Bip U w pełnej okazałości

Nie tak dawno pisałam, że Huami wprowadza na rynek Amazfit Neo – zegarek w stylu retro, a właśnie okazało się, że na tym nie koniec. Zaledwie chwilę po premierze wymienionego modelu, Huami zaskakuje i zapowiada kolejną odsłonę smartwatcha ze słówkiem Bip w nazwie, czyli modelu Amazfit Bip U.

Następca wariantów Bip S oraz Bip S lite to inteligentny zegarek wyposażony w większy 1,43-calowy panel TFT LCD o rozdzielczości 320 x 302 px. Przypomnijmy, że w poprzednich modelach było to zaledwie 1,28 cala. W premierowym Amazfit Bip U pokryto go dodatkowo szkłem 2D z powłoką zapobiegającą odciskaniu palców.

Korpus inteligentnego zegarka tradycyjnie dla Huami zrobiony jest z poliwęglanu. Nowy smartwatch Huami będzie też dostępny w trzech kolorach – czarnym, zielonym i różowym. Na uwagę zasługuje również fakt, że jest imponująco lekki i wraz z paskiem waży zaledwie 31 gram. Sprzęt otrzymał także certyfikat wodoodporności 5ATM.

Zegarek obsługuje Bluetooth 5.0 i można go sparować z urządzeniami z systemem Android i iOS za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Zepp. Do dyspozycji użytkownika jest tutaj aż 50 domyślnych tarcz zegarka. 

źródło: Gizmochina

Co zmierzy Amazfit Bip U?

Amazfit Bip U będzie stale monitorował tętno użytkownika 24/7. Precyzyjny pomiar zawdzięcza funkcji RealBeats ™, na którą składa się innowacyjny czujnik optyczny oraz 6-osiowy przyspieszomierz. Dodatkowo inteligentny zegarek Huami sprawdzi poziom stresu i tlenu we krwi oraz prześledzi poszczególne fazy snu i cyklu miesiączkowego. Co więcej, automatycznie wykryje również poszczególne aktywności i poprzez dedykowane tryby zarejestruje najważniejsze informacje o odbytych treningach.  

Pozostałe funkcje smart

Na tym jednak nie koniec. Okazuje się, że nowy smartwatch Huami to nie tylko dobry asystent podczas ćwiczeń, ale także doskonały kompan na co dzień. Oprócz funkcji sportowych, zegarek pokaże też powiadomienia z aplikacji i informacje o połączeniach. Dodatkowo  proponuje znane z innych modeli opcje, jak np. zegar, alarm, sterowanie odtwarzaniem muzyki, stoper, odliczanie, prognozę pogody. Nie zabrakło w nim również kultowej funkcji „znajdź mój telefon”.

Jeśli idzie o energię, premierowy smartwatch czerpię ją z baterii, której pojemność wynosi w nim 225 mAh. Producent zapewnia, że żywotność baterii wynosi nawet do 9 dni, a jej naładowanie zajmuje zaledwie 2 godziny. Przy tych funkcjonalnościach jest to ciekawa perspektywa, prawda?

Huami Amazfit Bip U oficjalnie
źródło: Gizmochina

Premiera i dostępność

Mimo że Huami nie ogłosiło jeszcze oficjalnej daty premiery, to specyfikacja Amazfit Bip U została udostępniona. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak kiedy i za jaką cenę zegarek pojawi się na rynku. Na podstawie poprzednich doświadczeń z tym producentem, możemy jedynie przypuszczać, że w pierwszej kolejności dostępny będzie w Indiach. 

Źródło: Gizmochina