Lubicie styl retro? Nowy Amazfit Neo powinien Was zainteresować

Huami, chiński producent akcesoriów wearables, pokazał światu designerski smartwatch, który do złudzenia przypomina elektroniczne zegarki sprzed lat. Mowa o Amazfit Neo, który mimo swoich niewielkich rozmiarów oferuje naprawdę wiele. Sprawdźmy, dlaczego Amazfit Neo może się podobać (nie tylko wizualnie).

Premiera Amazfit Neo

Nowy smartwatch Huami posiada 1,2-calowy czarno-biały ekran w stylu retro. Dokładniej rzecz biorąc, jest to energooszczędny panel LCD STN, którego główną zaletą jest doskonała czytelność, nawet w intensywnym świetle słonecznym. Z kolei na korpusie smartwatcha znalazło się miejsce dla czterech manualnych przycisków nawigujących działanie urządzenia. Cała konstrukcja jest bardzo lekka i waży zaledwie 32 gramy.

A co z designem? Obudowa zegarka oraz jego pasek są zrobione z tworzywa sztucznego. Amazfit Neo ma być dostępny w trzech kolorach, tj. czarnym, zielonym i pomarańczowym.

Huami Amazfit Neo
źródło:fonearena.com

Najważniejsze funkcje inteligentnego zegarka Huami

Premierowy Amazfit Neo powiadomi użytkownika m.in. o połączeniach, wiadomościach, e-mailach, czy pogodzie. Bez trudu zmonitoruje również aktywność w ciągu dnia oraz jakość snu w nocy.

Jak się okazuje, Amazfit Neo sprawdzi się zarówno do monitorowania codziennej aktywności, jak i podczas konkretnych treningów. Wyposażono go bowiem w trzy dedykowane tryby sportowe, tj. bieganie, chodzenie i jazdę na rowerze. Zabrakło tu co prawda trybu pływania, niemniej smartwatch otrzymał certyfikat wodoszczelności 5 ATM, więc bez obaw będzie można wziąć z nim regeneracyjny prysznic po ćwiczeniach. Zaimplementowano w nim także optyczny czujnik do 24-godzinnego monitorowania pracy serca, które umożliwia zaawansowaną analizę zdrowia PAI.

Huami Amazfit Neo
źródło:fonearena.com

Co jeszcze warto wiedzieć o Amazfit Neo?

Pojemność baterii w nowym zegarku Huami to 160 mAh, które według deklaracji producenta, przy tych parametrach zegarka, powinno pozwolić na nawet 28 dni nieprzerwanej pracy.

Póki co Amazfit Neo ma być dostępny wyłącznie w Chinach. Wyceniono go na 299 juanów, co jest równowartością 165 zł. Niestety, na chwilę obecną nie wiadomo kiedy i czy pojawi się w Polsce.

Zainteresował Was ten smartwatch? W oczekiwaniu na więcej informacji odnośnie Amazfit Neo polecam sprawdzić pełną ofertę Huami, dostępną w sklepie x-kom.

Źródło: fonearena.com