Relaks przed TV nadal najpopularniejszy wśród Polaków. Poznaj też inne urządzenia, które mogą pomóc w odpoczynku

Chcesz skutecznie odpocząć, ale nigdy nie masz na to czasu? Dobra wiadomość jest taka, że rozpoczynający się właśnie długi weekend może stanowić do tego doskonały pretekst. Tym bardziej, że w trakcie jego trwania będziemy obchodzić Dzień Relaksu, podczas którego błogie lenistwo nie jest już tylko przywilejem, a koniecznością. Z tej okazji podpowiadamy, jak odpoczywać. I jak można wykorzystać do tego technologię.

Dzień relaksu 2022 – co to za święto i kiedy wypada?

Nie jest tajemnicą, że podczas codziennego pędu nie ma nic cenniejszego, niż odpoczynek – zarówno ten dla ciała, jak i ducha. Pewnie dlatego, niemal 40 lat temu w Stanach Zjednoczonych, 9-letnia wówczas Seam Moeller – wnuczka założyciela najbardziej wszechstronnego kalendarza specjalnych wydarzeń, świąt i festiwali – zaproponowała, aby 15 sierpnia ustanowić Dniem Relaksu. To właśnie od tamtej pory mali i duzi entuzjaści błogiego lenistwa chętnie obchodzą go na całym świecie.

Dlaczego odpoczynek i relaks są ważne?

Codzienna gonitwa i wszędobylski stres sprawiają, że nikt dzisiaj nie pamięta o systematycznym odpoczynku. Warto jednak wiedzieć, że każdy z nas posiada określony zasób energii – zarówno psychicznej, jak i fizycznej, która nie jest niewyczerpywalna i trzeba dbać o to, aby ją sukcesywnie uzupełniać.

Jak? Prawda jest taka, że każdy odpoczywa inaczej, a samo „nicnierobienie” nie rozwiązuje problemu. Nie istnieje też złoty środek, który sprawi, że odpoczywanie będzie efektywne i przyniesie pozytywne skutki. Można jednak wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Najlepiej postawić na sprzyjające relaksowi warunki – mogą nimi być np. odpowiednie narzędzia, albo stawianie się w określonych, pozytywnie wpływających na nas sytuacjach. Nie bez znaczenia jest też dawka czasu przeznaczonego na odpoczynek – im zmęczenie jest większe, tym ona również powinna się wydłużyć. I jeszcze jedno – chyba najważniejsze  – pamiętajmy, że relaks to nie lenistwo! Należy się każdemu. Bez wyjątku.

rodzina przed telewizorem

Jak skutecznie odpoczywać?

Jednym ze sposobów na odpoczynek i skuteczną regenerację sił mogą być powszechnie dostępne urządzenia elektroniczne, które zapewniają sporą dozę rozrywki. Poniżej znajdziesz najciekawsze z nich. 

Telewizor 

Ostatnio dowiedziono , że w Polsce nadal chętnie relaksujemy się przed telewizorem, a odbiorniki TV , które mamy w domach służą głównie do rozrywki – tak twierdzi ponad 78% respondentów badania przeprowadzonego przez TP Vision, właściciela marki Philips TV & Sound. I w zasadzie nie ma w tym nic dziwnego, bo w obecnych czasach telewizory z dostępem do internetu nie są już jedynie tradycyjnymi odbiornikami. Jak zauważa Marcin Habzda, dyrektor generalny TP Vision w Polsce:

Są to domowe, multimedialne centra rozrywki, pozwalające cieszyć się z różnego rodzaju usług – od tradycyjnej telewizji linearnej i platform streamingowych i VoD, poprzez serwisy oferujące muzykę, aż po gaming.

Taka forma relaksu sprawdzi się zarówno w przypadku starszych, jak i młodszych użytkowników, zapewniając przy tym wszechstronną i niczym nieskrępowaną rozrywkę. 

Sprawdź polecane TV:


Najlepsze telewizory znajdziesz w sklepie x-kom 

Inteligentne oświetlenie 

Żarówki i lapmy typu smart to doskonały pomysł, aby wprowadzić się w dobry nastrój. W dedykowanym im aplikacjach znajdziesz rozmaite sekcje poświęcone zmianom ustawień. Tym sposobem, nawet gdy za oknem pada deszcz, ty możesz poczuć ciepłą aurę słońca. Do oglądania TV możesz z kolei nieco przyciemnić pomieszczenie i uzyskać iście kinowy efekt. Wszystko zależy od Twojego humoru i  nastawienia, ale jedno jest pewne – klimatyczną atmosferę masz z nimi gwarantowaną. 

Poznaj pełną ofertę Smart Home w x-kom 

Czytnik e-book 

Odpoczynek kojarzy Ci się z ulubioną książką? Postaw na jej elektroniczne wydanie. Warto, bo dzięki specjalnym technologiom, czytnik nie niszczy oczu i podświetla tekst, a Ty możesz delektować się lekturą – bezpiecznie i bez względu na warunki oświetleniowe. 

Co więcej, taki sprzęt waży naprawdę niewiele, mieści w sobie nawet kilkadziesiąt książkowych pozycji na raz i z reguły jest odporny na uszkodzenia oraz zalanie. Genialnie sprawdzi się zatem jako alternatywa dla tradycyjnych książek np. w podróży, albo na plaży czy basenie.

Szeroką gamę czytników e-book znajdziesz w sklepie x-kom 

Słuchawki z ANC 

Kochasz muzykę? Jeśli nic nie relaksuje Cię bardziej, niż ulubione dźwięki postaw na dobre słuchawki, najlepiej z funkcją wygłuszenia dźwięków otoczenia, która skutecznie pozwala odciąć się od reszty świata. Dzięki nim w kilka chwil skupisz się na relaksujących rytmach, spowolnisz i poprawisz sobie humor.  

Zobacz pełną ofertę słuchawek z ANC w sklepie x-kom

Hulajnoga elektryczna

Pozostając w temacie spędzania czasu na świeżym powietrzu i planując relaks na dworze, warto wziąć pod uwagę hulajnogę elektryczną. To urządzenie to absolutny hit, który pokochali zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy. 

Dzięki hulajnodze elektrycznej ze znakomitym efektem dotlenisz głowę i sprawnie, ekonomicznie oraz ekologicznie przemieścisz się z miejsca na miejsce, omijając przy tym każdy korek. Z powodzeniem zwiedzisz przy tym różne miejsca i odkryjesz nieznane dotąd ścieżki. Wszystko dla pełnego chillu!

Źródło: TP Vision, opracowanie własne