Domowe spa w ogrodzie – jak zorganizować wodny relaks?

Kąpiele słoneczne na przydomowym tarasie, potem popołudniowa drzemka w hamaku i płynne przejście do wieczornego garden party – brzmi jak plan doskonały? Tego lata zamień swój ogród w strefę relaksu. A do listy urlopowych atrakcji dodaj jeszcze domowe spa i odpoczywaj tak, jak lubisz. Jacuzzi i baseny ogrodowe spełnią wakacyjne życzenie. Ciesz się pełnym komfortem przez cały urlopowy sezon.

Domowe spa w ogrodzie

W scenariuszu Twojego letniego wypoczynku ważny element stanowi bliskość jeziora, morza lub basenu? Twoje plany szybko zamienią się w rzeczywistość. A w dodatku od wodnego akwenu będzie dzielić Cię zaledwie kilka kroków. Wystarczy, że przekroczysz próg domu i udasz się w stronę ogrodu, a tam będzie już na Ciebie czekać prywatna oaza spokoju i odprężenia.

Wakacyjny wypoczynek w ogrodzie może przybrać różne formy – od odprężającego masażu z wodnymi bąbelkami w jacuzzi aż po przestrzenny basen, w sam raz na pływanie i aktywne spędzanie czasu z całą rodziną. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, każda z wodnych rozrywek będzie na wyciągnięcie ręki. Zapewni Ci orzeźwienie w upalne dni, a wieczorem przyniesie chwilę błogiego odprężenia.

basen-rozporowy-intex

Wakacyjne spa w ogrodzie

Po całym dniu pełnym wrażeń pora na relaks. Wizję wanny wypełnionej puszystą pianą zostaw na chłodniejsze miesiące, a latem zaopatrz swój taras w rozkładane jacuzzi ogrodowe. Domowe spa pod gołym niebem będzie idealnym dopełnieniem ciepłych wieczorów. Obawiasz się, że już samo rozstawianie ogrodowego jacuzzi ostudzi Twój zapał? Nic z tych rzeczy. Montaż przebiega sprawnie
i bezproblemowo – wystarczy podłączyć pompę, by już po chwili uaktywnić wodny masaż.

Umieszczone w dolnej części jacuzzi dysze powietrzne zadbają o pełne odprężenie w towarzystwie relaksujących ciało bąbelków. A jeśli chcesz podkręcić temperaturę albo potrzebujesz wzmocnić doznania i zażyć kąpieli połączonej z  intensywnym masażem, umożliwi to sterowanie funkcjami z poziomu łatwego w obsłudze panelu.

Baseny ogrodowe. Aktywny wypoczynek i orzeźwienie przez całe lato

Twój wakacyjny plan opiera się na spędzaniu czasu nad wodą? Aktywuj go razem z basenem ogrodowym. Dopasuj jego wielkość i kształt do własnych preferencji i ciesz się letnim orzeźwieniem, gdy tylko masz na to ochotę. Baseny stelażowe mają stabilną konstrukcję i są nieco bardziej skomplikowane w montażu. Ich rozłożenie w przydomowym ogrodzie może zając trochę czasu, za to wielkim plusem jest to, że niektóre z nich potrafią osiągać spore rozmiary.

Duże prostokątne baseny stelażowe zapewniają więcej przestrzeni do pływania i zabawy w wodzie. A to wszystko bez ryzyka uszkodzeń. Dzięki odpornym na korozję ramom i bocznym ścianom wykonanym z trwałych materiałów nic nie stanie na przeszkodzie w rozgrywaniu emocjonujących zawodów piłki wodnej. Rodzinne wakacje pełne atrakcji już czekają. A to wszystko bez pakowania walizek. 😊


A na bardziej kameralne spotkania sprawdzi się basen rozporowy, którego rozłożenie i napełnienie zajmuje dosłownie kilka chwil. To najprostszy i najszybszy sposób na to, by spełnić marzenie posiadania własnej wodnej strefy rozrywki tuż przed domem. Wystarczy wybrać równe, twarde podłoże, nadmuchać górny kołnierz basenu i wypełnić jego wnętrze wodą, by po chwili móc korzystać z wodnych atrakcji. Aby zyskać dodatkową pewność, że aktywna zabawa będzie trwać nieprzerywanie przez cały wakacyjny sezon, warto zainwestować w matę pod basen. Zapewni ona dodatkową ochronę i zabezpieczy kąpielisko przed uszkodzeniami i przetarciami, a dodatkowo dzięki izolacji termicznej sprawia, że woda w basenie wychładza się wolniej.


Basen ogrodowy rozporowy będzie idealnym miejscem orzeźwienia w upalne dni. To także dobry sposób na zapewnienie aktywnej rozrywki dzieciom. Sprawdzi się do nauki pływania i zapewni przestrzeń do odkrywania wodnych zabaw.