Konkurs Huawei Next Image 2021 rozstrzygnięty. Wyróżniono dwóch Polaków

Kolejna edycja jednego z największych konkursów fotografii mobilnej przechodzi do historii. Mowa o przeprowadzanym rokrocznie globalnym konkursie Huawei Next Image 2021, który zachęca entuzjastów fotografii mobilnej – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, do dzielenia się swoją twórczością. Tym razem w gronie twórców wyróżnionych z całego świata znalazło się też dwóch Polaków. Dowiedz się więcej.

Huawei Next Image 2021

Czwarta edycja konkursu fotograficznego organizowanego od 2017 roku przez markę Huawei to okazja do odkrycia niesamowitych zdjęć, które wykonano wyłącznie za pomocą smartfona. W dzisiejszych czasach nie jest przecież tajemnicą, że telefony potrafią w tym aspekcie naprawdę wiele. Najpewniej właśnie dlatego event propagujący fotografię mobilną z roku na rok cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Kategorie, w których wybierano prace w ramach Huawei Next Image 2021 to: portret, monochromatyzm, kolor, migawka, noc, teleobiektyw, superszeroki kąt, supermakro, opowieść wideo.

Wśród jury oceniającego prace znaleźli się eksperci i profesjonalni fotografowie, w tym m.in. Karen Smith (krytyczka sztuki), czy Liu Heung Shing (założycielka Shangai Center of Photography). Nie zabrakło też Lin Haiyin – zwyciężczyni Huawei Next Image 2020.

Huawei Next Image 2021 wyniki

Co ciekawe, w tegorocznej edycji po raz pierwszy przyznano nagrodę Student Focus Awards dla uczestników w wieku studenckim, tj. od 18 do 24 lat. Młodzi pasjonaci fotografii, którzy zostali docenieni w tej kategorii, otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 1 000 dolarów oraz najnowsze fotograficzne smartfony Huawei P50 Pro.

Odkryj Huawei P50 Pro dostępny w x-kom


Wyniki konkursu fotograficznego Huawei

Ostatecznie laureatami tytułu Photographer of the Year zostali trzej fotografowie pochodzący z różnych stron świata – Czech, Węgier i Chin. Oprócz prestiżowego tytułu, zwycięzcy konkursu Huawei Next Image 2021 otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 dolarów. 

Oto ich dzieła:

Attila Tompa „Generations”
1. Attila Tompa „Generations” (Węgry)
2. Zhang Wei „Hometown feast” (Chiny)
Zdeněk Dvořák Czech
3. Zdeněk Dvořák (Czechy)

Huawei Next Image 2021 – wyróżnieni Polacy

Organizatorzy po stronie Huawei zaznaczają, że w tegorocznej edycji konkursu Huawei Next Image padł rekord zgłoszeń. Było ich około miliona ze 100 krajów z całego świata.

W związku z tym nie obyło się bez wyróżnień, których przyznano łącznie aż 70, z czego tytuły Best-in-Category Winners i Runner-up Winners zdobyło aż 27 wyróżnionych zdjęć. Laureaci tych ostatnich otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 1 000 dolarów. Ponadto aż 30 autorów, w ramach nagrody wyróżniającej, zdobyło również smartwatcha Huawei Watch 3.

Zobacz Huawei Watch 3 dostępny w x-kom:


Wśród wyróżnionych autorów znaleźli się też dwaj Polacy. Jest to ogromny sukces – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę globalny charakter wydarzenia oraz konkurencję w postaci rekordowej liczby nadesłanych prac. Oto perełki z naszego rodzimego podwórka:

• Adrian Kulik – „There is not”
1. Adrian Kulik „There is not” (portret)
2. Bartosz Radwański „The Mist Rider” (teleobiektyw)

Obu Panom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój!

Źródło: Huawei