Philips Hue kompatybilne ze standardem Matter

Inteligentne urządzenia i akcesoria Philips Hue mają być kompatybilne z nowym standardem łączności dla sprzętów smart home – Matter. Stanie się to za sprawą aktualizacji dla Hue Bridge i zaowocuje większą interoperacyjnością pomiędzy poszczególnymi elementami inteligentnego domu.

Pożytki z połączenia Philips Hue i Matter

Matter to nowy standard, znany wcześniej jako Project CHIP – Connected Home over IP, oficjalnie zapowiedziany 11 maja bieżącego roku przez Connectivity Standards Alliance. Ostatnio mogliśmy o nim słyszeć w kontekście Apple i HomeKit, którego przyłączenie do Matter zapowiedziano na WWDC 21. Teraz dowiadujemy się, że będzie z niego również korzystało Philips Hue.

Co zyskuje na takim podłączeniu? Przede wszystkim to, że nie wypadnie z obiegu jako produkt przestarzały, o ograniczonych możliwościach łączności. Może za to zapewnić użytkownikom smart home prosty sposób na połączenie z innymi urządzeniami w inteligentnym domu.

Signify, które odpowiada za Philips Hue, jest istotnym graczem, jeśli chodzi o Matter. Firma miała swój wkład od początku projektu, by możliwa była bezproblemowa integracja standardu w inteligentnym oświetleniu i polepszenie wrażeń użytkownika końcowego. Brała też udział testach interoperacyjności Philips Hue z innymi smart sprzętami.

Philips Hue zestaw z mostkiem Philips Hue Matter
Źródło: Philips Hue

Kiedy początek?

Matter zostaną objęte wszystkie produkty Philips Hue, poprzez wspomnianą aktualizację Hue Bridge. Nie wpłynie ona na wcześniejsze ustawienia czy personalizacje. Kiedy się to stanie? Na razie musimy poczekać na start Matter jako takiego. Według obecnych ustaleń, standard zostanie wprowadzony w czwartym kwartale 2021 roku. Aktualizacja dla Philips Hue miałaby się niedługo po odpaleniu projektu.

Przypominamy, że produkty Philips Hue dostępne są w sklepie x-kom.

Źródło: Ausdroid