Użytkownicy Deezer Free mogą streamować muzykę na Google Home i Nest

Deezer rozszerza swoje powiązanie z urządzeniami smart home także dla osób, które korzystają z darmowej wersji serwisu. Użytkownicy Deezer Free, którzy posiadają głośnik lub display Google Home albo Google Nest, mogą od teraz streamować na nim swoją muzykę. Usługa ma również działać na urządzeniach firm trzecich, które posiadają wbudowanego Asystenta Google.

Jak skorzystać z Deezera na Google Home lub Nest?

W aplikacji Google Home otwieramy Media. Wybieramy Muzykę – pod Zarządzaj swoim systemem. Następnie pod Więcej serwisów muzycznych klikamy w niebieską ikonkę i wybieramy Połącz konto. Wystarczy już tylko zalogować się do konta Deezer, kliknąć Gotowe i… gotowe.

Po zalogowaniu się można także ustawić Deezera jako nasz domyślny serwis muzyczny. A potem już prosimy Asystenta Google by puścił nam Flow, playlistę, danego wykonawcę czy muzykę odpowiadającą do bieżącego nastroju.

Minusem jest to, że playlisty są zawsze odtwarzane w trybie shuffle, a dodatkowo użytkownicy Deezer Free mają swoje odsłuchy przerywane reklamami. Na szczęście jest możliwość pomijania ich (wyłączyć możemy maksymalnie sześć na godzinę).

Deezer Free Google Home Nest
Źródło: Deezer

Czy Deezer Free na Google Nest jest dostępny w Polsce?

Zwróciliśmy się z takim zapytaniem do Deezera. Niestety obecnie streaming w takiej postaci w Polsce nie działa. Dowiedzieliśmy się, że prowadzone są prace, by i polscy użytkownicy Deezer Free mogli cieszyć się muzyką z inteligentnych głośników, ale póki co brak jest ustalonej daty wdrożenia.

Na razie Deezer Free dostępny jest na urządzeniach z Asystentem Google dla melomanów w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii, Kanadzie, Francji, Włoszech, Meksyku i Hiszpanii. Gdy zawita w takiej postaci nad Wisłę, damy Wam znać.


Źródła: Deezer, Pocket-lint