Poznaj aplikację WatchTube i oglądaj filmy z YouTube na Apple Watch

Dotychczas zegarki Apple, pomimo wielu docenionych przez użytkowników funkcjonalności, nie pozwalały na odtwarzanie filmów z YouTube’a samodzielnie. Potrzebny był do tego smartfon. Od teraz jednak upragniona przez wielu funkcja staje się rzeczywistością. Wszystko za sprawą aplikacji WatchTube, która pozwala na oglądanie biblioteki najpopularniejszej platformy video niezależnie, z poziomu własnego Apple Watch.

Co to jest WatchTube?

Aplikacja WatchTube to multimedialna perełka, na którą z niecierpliwością czekali fani zegarków z logiem jabłka. Jako pierwsza pozwala ona bowiem odtwarzanie treści z serwisu YouTube z poziomu zegarka Apple Watch, w znakomity sposób łącząc potencjał legendarnej platformy video z walorami urządzeń ubieralnych amerykańskiego producenta. Można zatem przypuszczać, że dzięki niej, smartwatche Apple staną się jeszcze bardziej atrakcyjne – zarówno dla obecnych, jak i przyszłych użytkowników. 

Aplikacja WatchTube dla zegarków Apple jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga niemal żadnej konfiguracji. Wystarczy, że pobierzemy ją na swój zegarek Apple i uruchomimy z poziomu nadgarstka. I gotowe! Następnie pozostaje już tylko przenieść się w świat rozrywki znanej z YouTube. Aby skorzystać z programu, musimy jednak posiadać Apple Watch z systemem watchOS 6 lub nowszym.

Ważną informacją jest też to, że wraz z ogłoszeniem WatchTube,  twórcy aplikacji zapowiedzieli, że pracują nad trybem audio. Według wstępnych założeń, ma się on pojawić przy okazji najbliższej aktualizacji programu. Główna zaleta? Możliwość odtwarzania wyłącznie dźwięku filmów z YouTube.  

watchtube apple
fot. 9to5mac.com

Jak można oglądać YouTube na Apple Watch?

Mimo że forma aplikacji do oglądania youtube’owych filmików WatchTube została skondensowana do ekranu Apple Watch, to nadal pozostaje bardzo prosta w obsłudze i przejrzysta. 

Mamy tu do dyspozycji cztery różne sekcje: stronę główną, wyszukiwarkę, bibliotekę i ustawienia. Analogicznie do swojego pierwowzoru, WatchTube również wyróżnia filmy, które zyskują popularność na platformie (zakładka „na czasie”). 

Wyszukiwanie treści odbywa się za pomocą klawiatury (np. Apple Watch 7), asystenta głosowego lub odręcznie wprowadzanych znaków. Po wpisaniu przez nas szukanego tytułu, aplikacja zwróci treści, które go zawierają i poukłada chronologicznie, względem popularności w serwisie. Istnieje tu też opcja subskrypcji wybranych kanałów. Co więcej, aplikacja WatchTube otrzymała własny kod QR, a to sprawia, że możemy udostępniać i uzyskiwać dostęp do określonego filmu na innym urządzeniu Apple, np. iPadzie.

Co interesujące, aplikacja do strumieniowego odtwarzania filmów na zegarkach Apple umożliwia również włączenie napisów do oglądanego video. Możemy je dowolnie modyfikować, np. poprzez zmianę rozmiaru tekstu. Dźwięk w oglądanym materiale będzie odtwarzany z głośnika Apple Watch – chyba, że połączymy z nim dedykowane słuchawki.

Sprawdź polecane zegarki Apple:


Źródło: newsdirectory3.com, 9to5mac.com