Odkryj Polar Ignite 3 i skup się na tym, co naprawdę ważne

Prawie dwa lata – właśnie tyle trzeba było czekać na kolejny zegarek z linii Polar Ignite. Kiedy sportowy smartwatch Polar został zaprezentowany, szybko okazało się jednak, że cierpliwość popłaca. Ignite 3 przynosi bowiem kilka istotnych zmian, które mają znaczący wpływ na odbiór sprzętu. Jakich? Czego właściwie można się spodziewać po premierowym smartwatchu marki Polar? Sprawdźmy szczegóły.

Ekran AMOLED i design Polar Ignite 3

Polar reklamuje swoje nowe urządzenie jako „zegarek fitness i wellness”. Nic więc dziwnego, że jego wygląd jest jeszcze bardziej dopracowany, a przy tym niezwykle harmonijny, estetyczny i nowoczesny. 

Przede wszystkim mamy tu 1,28-calowy, dotykowy ekran AMOLED, który jest nieco zakrzywiony i oferuje obraz po brzegi wypełniony intensywnymi kolorami. Zastosowane w nim najnowsze technologie gwarantują też płynne przejścia pomiędzy kolejnymi elementami menu. Koniec końców, wszystkie wymienione cechy skutecznie podbijają wrażenia wizualne użytkownika, który zdecyduje się na korzystanie z Ignite 3. Dla większego bezpieczeństwa wyświetlacz zegarka pokryto w tej wersji szkłem Gorilla Glass 3.0.

Polar Ignite 3 dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych, m.in. w  fioletowej, złotej i czarnej. Do wyboru są też różne paski z tworzywa sztucznego, które pozwalają na wygodne dopasowanie wyglądu urządzenia do konkretnej stylizacji.

polar ignite 3
fot. Polar

Parametry organizmu pod kontrolą

Można powiedzieć, że głównym zadaniem Polar Ignite 3 jest umożliwienie „zsynchronizowania się” użytkownikowi z jego naturalnym rytmem dobowym. 

Oznacza to, że nowy zegarek marki Polar otrzymał gamę nowoczesnych i wysoko precyzyjnych czujników, z powodzeniem kontrolujących poszczególne parametry organizmu. Wyróżnić wśród nich trzeba np. precyzyjne monitorowanie tętna, snu i stresu. A propos tego ostatniego, gdy napięcie będzie za wysokie, za pośrednictwem Ignite 3 można skorzystać z prostych ćwiczeń oddechowych, które uspokoją umysł, ciało i duszę.

Pakiet wyjątkowych funkcjonalności Ignite 3

Idąc dalej, trzeba wspomnieć, że Ignite 3 może też pochwalić się wieloma inteligentnymi technologiami. Mamy tu systemy:

  • OHR Precision Prime – analizujący tętno i pracę serca,
  • Fitness Test – błyskawicznie obliczający bieżącą kondycję organizmu,
  • Polar Flow – gwarantujący szczegółówą analizę stanu organizmu oraz wskazówki zdrowotne i treningowe,
  • Nightly Recharge / SleepWise – kontrolujący sen i pokazujący jego optymalny czas dla lepszej kondycji kolejnego dnia…

… i wiele, wiele innych. 

polar ignite 3
fot. Polar

Treningi na własnych warunkach

Jak na zegarek sportowy przystało, Ignite 3 to także bogata baza funkcji treningowych. Świadczy o tym bogaty pakiet aż 150 aktywności, w którym znajdziemy np. bieganie, jazdę na rowerze czy pływanie. W trakcie każdego treningu urządzenie zbierze najważniejsze dane na temat pracy organizmu oraz odbytych aktywności. 

A dokładniej? Szczegółowy pomiar przemierzonej trasy jest tu możliwy dzięki GPS-owi o podwójnej częstotliwości. Zegarek Polar z dużą precyzją określi też np. czas treningu, liczbę spalonych kalorii, tłuszczów, białek i węglowodanów. Zapewni również mnóstwo sugestii treningowych, przygotowanych na podstawie indywidualnej kondycji i analizy gotowości. Wszystko po to, aby każda aktywność była jeszcze bardziej efektywna i prawdziwie przyjemna.

System zarządzania codziennym sprawami

Według zapewnień producenta Polar Ignite 3 ma wytrzymywać do pięciu dni w trybie zegarka. Jeśli z kolei włączymy GPS czas ten ma wynieść około 30 godzin. W połączeniu z szybszą pracą, płynnym działaniem oraz lepszym interfejsem użytkownika ( w kontekście poprzednich edycji zegarka), urządzenie to staje się zatem bardzo atrakcyjnym narzędziem do organizacji codziennych obowiązków. Tym bardziej, że mamy tu takie opcje, jak np. alarmy, kalendarz, sterowanie muzyką, czy konfigurowalne widgety. 

polar ignite 3
fot. Polar
Źródło: androidheadlines.com, polar.com/pl