Nowości na Disney Plus w grudniu 2022. Nadchodzące premiery oraz lista świątecznych produkcji

Disney+ zaprezentował listę premier na grudzień 2022 roku. Najgłośniejszym tytułem, który trafi na platformę, jest serial Skarb Narodów: Na skraju historii, będący spin-offem kultowej serii filmów z Nicolasem Cage’em. Sprawdźcie, co jeszcze znalazło się na liście grudniowych nowości na platformie Disney+ oraz zestawienie świątecznych produkcji.

Nowe filmy i seriale na Disney+ w grudniu 2022

Patrz, jak kręcą

Film stworzony na podstawie ikonicznej „Pułapki na myszy” Agathy Christie, dostępny wyłącznie na Disney+. W latach pięćdziesiątych podczas prac nad filmową wersją przebojowej sztuki dochodzi na londyńskim West Endzie do największego zabójstwa w historii – ginie kluczowy członek ekipy. W związku z tym zmęczony pracą inspektor Stoppard oraz jego młoda i niedoświadczona towarzyszka, posterunkowa Stalker, stają przed rozwiązaniem tego zagadkowego morderstwa. Im więcej poszlak odkrywają, tym coraz bardziej rozbudowana robi się cała intryga.

Premiera: 14 grudnia


Skarb narodów: na skraju historii

Skarb Narodów: Na skraju historii to serialowy spin-off kinowej serii pod tym samym tytułem. W obsadzie są Lisette Olivera, Zuri Reed, Antonio Cipriano, Jordan Rodrigues, Jake Austin Walker oraz Lyndon Smith. W rolę czarnego charakteru wciela się Catherine Zeta-Jones. Harvey Keitel wciela się w agenta, którego grał w filmach. Powraca też Justin Bartha.

Serial opowiada historię Jess, która szuka odpowiedzi o przeszłości swojej rodziny. Jej życie wywraca się do góry nogami, gdy enigmatyczny nieznajomy przekazuje jej wskazówkę dotyczącą wielowiekowego skarbu, który może być powiązany z jej dawno zmarłym ojcem. Jess ma talent do rozwiązywania zagadek, a jej umiejętności zostają wystawione na próbę, gdy ona i jej przyjaciele podążają za wskazówkami ukrytymi w amerykańskich artefaktach i zabytkach. Pojawia się pytanie, czy Jess jest w stanie przechytrzyć handlarza antykami na czarnym rynku w wyścigu o odnalezienie największego zaginionego skarbu w historii, a zarazem odkryć prawdę o przeszłości swojej rodziny?

Premiera: 14 grudnia, 2 odcinki na start, kolejne co tydzień

Dziennik Cwaniaczka: Rodrick rządzi

To świetna propozycja, jeśli szukacie czegoś, co nada się na rodzinny seans. Jest to druga część ekranizacji popularnych książek. Fabuła skupia się na relacji głównego bohatera, Grega Heffleya, z jego starszym bratem, Rodrickiem.

Rodrick to leniwy i niezdyscyplinowany licealista z włosami modelowanymi na irokeza, który spędza bardzo dużo czasu na próbach ze swoim zespołem rockowym Löded Diper. Choć uwielbia dręczyć Grega, koniec końców darzy swojego młodszego brata głębokim uczuciem.

Premiera: 2 grudnia

Jedna na milion

Jedna na milion to serial opowiadający= historię Candeli, młodej kobiety pracującej w centrum logistycznym i marzącej o karierze piosenkarki. Jej życie zmienia się, kiedy Fede Ariza, ważny producent muzyczny, słyszy jej występ w barze. Tej samej nocy Candela spotyka Diego, dawnego kolegę z liceum, który usiłuje zostać zawodowym bokserem. Wspólnie z nim będzie pokonywać przeszkody i przeżywać rozczarowania, nadzieję, miłość oraz przyjaźń. W serialu występują Miguel Bernardeau (jako Diego), jeden z najbardziej obiecujących młodych hiszpańskich aktorów („Josefina”, „Szkoła dla elity”, „Cała reszta”) oraz Aitana, aktualne muzyczne objawienie i najważniejsza artystka pop w Hiszpanii ( „Mariposas”, „Formentera”, „Mon Amour – Remix”, „En el coche”), która gra Candelę.

Premiera: 2 grudnia


Naiwniak

Akcja tego serialu komediowego rozgrywa się w świecie klasy robotniczej południowo-centralnego Los Angeles. Fabuła skupiona jest wokół 30-letniego Julio Lopeza, który nadal mieszka ze swoimi rodzicami, z dziewczyną spotyka się od liceum i robi wszystko, by nie zajmować się życiowymi problemami. Na co dzień pracuje w organizacji „Hugs Not Thugs”, która pomaga byłym przestępcom wyjść na prostą. Sprawy komplikują się, gdy kolejnym wymagającym pomocy jest kuzyn Julio, Luis. Eks-gangster wprowadza się do rodziny i od tego momentu jesteśmy świadkami zakręconych sytuacji.

Premiera: 21 grudnia

Premiery filmów i seriali na Disney Plus w grudniu 2022

Oto pełna lista nowości, jakie pojawią się w ostatnim miesiącu tego roku na platformie Disney+:

1 grudnia

 • Nocna randka 

2 grudnia

 • Dziennik Cwaniaczka: Rodrick rządzi 
 • Jedna na milion (cały sezon)
 • Kevin sam w Nowym Jorku 
 • Miki i Minnie: Gwiazdkowe życzenie
 • Nareszcie sam w domu 
 • Pentatonix: Dookoła świata w Święta
 • Zombi 3

7 grudnia

 • American Horror Story: NYC (3 odcinki na premierę)

9 grudnia

 • Weekend z rodzinką: odcinek świąteczny 

14 grudnia

 • Patrz, jak kręcą
 • Skarb Narodów: Na skraju historii (2 odcinki na premierę)

21 grudnia

 • Naiwniak (cały sezon)

Świąteczny klimat na Disney Plus

Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia na platformie Disney Plus nie mogło oczywiście zabraknąć także świątecznych produkcji. Wśród nich znajdą coś dla siebie zarówno fani Marvela (Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta), Lego (Lego Gwiezdne Wojny: Świąteczna przygoda), High School Musical (High School Musical: Święta), Muppetów (Opowieść wigilijna Muppetów), jak i Epoki Lodowcowej (Epoka lodowcowa: Mamucia gwiazdka).

Na koniec zostawiliśmy coś extra, czyli absolutny klasyk świąteczny, czyli Szklaną Pułapkę, a dokładnie wszystkie filmy z tej serii.

Poniżej znajdziecie pełną listę świątecznych produkcji:

 • Marvel Studios prezentuje: Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta – od 25 listopada
 • Śnięty Mikołaj: Serial – już dostępny
 • LEGO Gwiezdne wojny: Świąteczna przygoda – już dostępny
 • Szklana pułapka – wszystkie części już dostępne
 • Weekend z rodzinką – odcinek świąteczny – od 9 grudnia
 • High School Musical: Serial: Wydanie świąteczne – już dostępny
 • Opowieść wigilijna Muppetów – już dostępny
 • Epoka lodowcowa: Mamucia gwiazdka – już dostępny
 • Pentatonix: Dookoła świata w Święta – od 2 grudnia
 • Hip-hopowy Dziadek do Orzechów – od 25 listopada
 • Królowie śniegu – już dostępny

Przeczytaj też:

Zajrzyj do naszej strefy RTV

Poznaj wszystkie modele telewizorów w x-komie