Netflix zamierza inwestować w transmisje sportowe

Netflix poszukuje nowych klientów i rozważa zmiany. Dzięki temu być może wkrótce będziemy mogli oglądać tam transmisje sportowe na żywo.

Transmisje sportowe na Netfliksie?

Według raportu amerykańskiego Wall Street Journal, nie jest to takie nieprawdopodobne! Gazeta donosi, że szefowie giganta streamingowy w ciągu ostatnich kilku miesięcy szukali okazji, aby wejść w rynek transmisji na żywo z wydarzeń sportowych. Złożyli nawet ofertę dotyczącą możliwości pokazywania turniejów tenisowych i rozgrywek profesjonalnej ligi surferów. Ostatecznie jednak żadne umowy nie zostały podpisane.

Dla Netfliksa i innych platform streamingowych, takich jak Apple i Disney, transmisja wydarzeń sportowych może być sposobem na zwiększenie liczby abonentów na już w dużej mierze nasyconym, a zatem wysoce konkurencyjnym rynku. 

Netflix wcześniej odrzucił pomysł kupowania praw sportowych, uważając je za zbyt drogie, rozdrobnione i zbyt krótkotrwałe, aby miały znaczną wartość. Wolał posiadać treści, które może publikować na skalę globalną. Jednak spadająca liczba abonentów oznacza, że firma ponownie rozważa swoje stanowisko i mówi się, że patrzy na wydarzenia sportowe o niższym profilu.

Kiedy Netflix się zastanawiał i miał opory przed wprowadzeniem transmisji u siebie, inne platformy nie miały takich dylematów. W międzyczasie Disney zapewnił sobie rozszerzoną współpracę z Formułą 1. Natomiast Apple zawarło umowę z Major League Soccer, na mocy której przez najbliższą dekadę wszystkie mecze najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej w Stanach Zjednoczonych będą emitowane za pośrednictwem aplikacji Apple TV.

Przeczytaj też:

netflix seriale

Sport na Netfliksie to być może bardzo dobry pomysł

Nie można nie docenić wpływu Netfliksa na świat streamingu. To ta platforma udowodniła nam, że w prosty i przystępny cenowo sposób możemy oglądać co chcemy, kiedy chcemy i mieć dostęp do treści premium bez konieczności posiadania dedykowanego sprzętu, długiej umowy i znacznych wydatków.

Mając ugruntowaną pozycje na rynku, nie powinno dziwić, że Netflix miał opory przed inwestowaniem w nowe formuły i wolał trzymać się tego, co przyniosło mu taką popularność. 

Jednak rynek się zmienił. Czy zatem sport na Netfliksie to teraz naprawdę dobry pomysł? Co prawda wydarzenia sportowe przyciągają przed telewizory widzów na całym świecie, ale wiele rozgrywek i dyscyplin rzeczywiście cieszy się tylko lokalnym zainteresowaniem. Jednak paradoksalnie to właśnie w tym wiele osób upatruje korzyści z wprowadzenia transmisji z wydarzeń sportowych na Netfliksa.


Wierzy się, że zasięg Netfliksa może pomóc spopularyzować niszowe dyscypliny, w taki sam sposób, w jaki przyczynił się do niedawnego wzrostu zainteresowania Formułą 1 czy wzrostem zainteresowania NBA na świecie po wypuszczeniu The Last Dance z 2020 roku.

Poza tym sport jest w stanie przyciągnąć zupełnie nową publiczność, do której nie można dotrzeć nawet Wiedźminem czy Squid Game. Połączenie sportu i rozrywki może również wzmocnić pozycję Netfliksa jako platformy niezbędnej w gospodarstwie domowym. Wydaje się zatem, że mamy przynajmniej kilka mocnych argumentów na „tak” dla sportu na tej platformie.

Artykuł w amerykańskiej gazecie nie ujawnił, kiedy można spodziewać się pierwszych konkretnych ogłoszeń ze strony Netfliksa dotyczących transmisji wydarzeń sportowych za. Pozostaje nam czekać na więcej informacji, ale nie należy się ich raczej spodziewać w najbliższej przyszłości.

Dajcie znać, co sądzicie o tym pomyśle. Chcielibyście transmisje z wydarzeń sportowych na Netfliksie?

Sprawdźcie też: