Najlepsze uchwyty na smartfon do roweru. Postaw na wygodne i bezpieczne wycieczki jednośladem

Sezon rowerowy rozkwita. Zanim jednak wybierzemy się na wycieczkę jednośladem, warto zadbać o odpowiednie akcesoria, które sprawią, że będzie ona wyłącznie przyjemnością. Najważniejszym i najbardziej uniwersalnym z nich jest smartfon, który oprócz oczywistych funkcji telefonicznych, doskonale spełnia także funkcję nawigacji rowerowej i informatora turystycznego. Tylko jak korzystać z niego podczas jazdy? Zapewnij sobie komfort i bezpieczeństwo inwestując w dobry uchwyt rowerowy na smartfon.

Smartfon na rowerze

Najlepszy przewodnik to ten, którego mamy pod ręką. Właśnie dlatego w roli nawigacji rowerowej świetnie odnajdują się smartfony. Bez najmniejszych problemów pokazują trasy dedykowane jednośladom oraz parametry każdego treningu, takie jak np. czas, dystans, czy średnia prędkość. 

Większa funkcjonalność smartfonów oraz dedykowane do jazdy na rowerze aplikacje sprawiają, ze papierowe mapy oraz nawigacje GPS w tradycyjnym rozumieniu coraz bardziej odchodzą w zapomnienie. Mówiąc wprost smartfon staje się narzędziem multifunkcyjnym, a to z kolei sprawia, że możemy ograniczyć ilość sprzętów zabieranych na rowerową wycieczkę.

Zobacz koniecznie: Aplikacje na rower. Jakie są najlepsze?

rower

Czy warto kupić uchwyt na telefon do roweru?

Od razu nasuwa się pytanie, w jaki sposób korzystać ze smartfona na rowerze, przecież trzeba być skupionym na prowadzeniu jednośladu, prawda? Albo jak zabezpieczyć samo urządzenie, tak aby (odpukać) nie wypadło podczas najechania na dziurę, generując w ten sposób koszty naprawy? 

To właśnie tu z pomocą przychodzi uchwyt rowerowy na smartfon, który genialnie zabezpieczy nie tylko urządzenie, ale i kierującą rowerem osobę, umożliwiając jej bezpieczne korzystanie z telefonu podczas jazdy.

Bez względu na to, czy wybieramy się na offroadowe szaleństwa po bezdrożach, czy może na rodzinną wycieczkę po mieście, uchwyt rowerowy na smartfon zapewni odpowiednią ochronę dla smartfona w różnych warunkach pogodowych oraz np. w trakcie ekstremalnej jazdy. Nie są mu straszne pagórki, wzniesienia i idące za nimi turbulencje, bo stworzony został, aby chronić sprzęt w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach. 

Ponadto zapewnia prosty dostęp do urządzenia, a dzięki temu łatwą i bezpieczną obsługę, bez konieczności szperania w plecaku, czy kieszeni podczas jazdy. Wszystko dzięki dopracowanej konstrukcji uchwytu na smartfon do roweru, którą charakteryzują m.in. mocne zaciski, antypoślizgowa podstawa oraz gumowe nakładki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie uchwytu?

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego uchwytu do smartfona na rower, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych cech, które mogą okazać się kluczowe dla komfortu korzystania z niego podczas rowerowych wycieczek. Zebrałam je poniżej.

Kompatybilność ze smartfonem

Przed zakupem uchwytu rowerowego dla naszego smartfona, musimy sprawdzić rzecz najważniejszą, czyli czy jest on kompatybilny z używanym modelem telefonu. Na rynku znajdziemy uchwyty, które są dedykowane konkretnym smartfonom oraz takie, których wielkość i rozstaw da się regulować w określonym zakresie.Trzeba zatem sprawdzić, czy smartfon mieści się w parametrach uchwytu, który zamierzamy kupić. 

Osobiście polecam wybrać opcję drugą, bo jak wiadomo w dzisiejszych realiach telefony zmieniamy dość często, a uniwersalny uchwyt będzie mógł posłużyć latami, bez względu na model smartfona, który aktualnie posiadamy.

Budowa, uchwyt i montaż

Rzecz równie istotna to budowa uchwytu, który chcemy kupić. Możemy postawić na modele typu etui, ale także pokrowce podobne do torebek, czy np. magnetycznie parowane ze smartfonem konstrukcje z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Są też elastyczne uchwyty do roweru na smartfony, które samoczynnie dopasują się do kształtu i rozmiaru naszego sprzętu.

Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na sposób w jaki będziemy musieli zamontować uchwyt na smartfon na kierownicy roweru. Najpopularniejszymi rozwiązaniami na rynku są: obejma, system klikowy, paski sylikonowe i tradycyjne rzepy. Najtrwalszym z nich jest zdecydowanie obejma, a najsłabszym wydają się być rzepy. Dają jednak swobodę zakładania i ściągania etui dowolną ilość razy i w dowolnym momencie, bez używania w tym celu żadnych akcesoriów.

Wodoodporność

Rzecz ważna, jeśli nie mamy wodoodpornego smartfona. Jak mamy, to też nie zaszkodzi, bo jak wiadomo woda i elektronika to dwa różne światy, niekoniecznie za sobą przepadające, a jak to się mówi: zawsze warto dmuchać na zimne.

Polecane uchwyty na smartfon do roweru