Elektryczna odsłona roweru według Bosch

Jak będzie wyglądał rower przyszłości? Zdaje się, że producent słynący ze sprzętu AGD zna odpowiedź na to pytanie. Nie tak dawno Bosch przedstawił bowiem swoją wersję elektrycznego jednośladu. E-rower jego projektu posiada m.in. system ABS oraz komputer pokładowy.

Rower oczami inżynierów Bosch

E-Bike Design Vision to koncepcja roweru przyszłości, który miałby być napędzany energią elektryczną. Sam producent określa swój pomysł mianem „miejskiego krążownika sportowego”, który z założenia jest sprzętem uniwersalnym – nadającym się zarówno jako środek transportu do pracy, jak i sposób na urozmaicenie weekendowych wycieczek. Oprócz niebywałej uniwersalności koncepcja przedstawiona przez Bosch może pochwalić się unikalnym i bardzo nowoczesnym (jak na rower elektryczny) designem.

bosch rower elektryczny
źródło: www.techradar.com

E-rower Bosch i jego potencjał

Projekt roweru od Bosch uwzględnia w swoim wyposażeniu komputer pokładowy Bosch Nyon, znany z modeli faktycznie ukazujących się na rynku. Według najnowszej koncepcji ma być on całkowicie zintegrowany z kokpitem e-roweru. Przyciski sterujące oraz hamulce w premierowej wersji roweru są dyskretnie ułożone na kierownicy. Z kolei kable i układ hydrauliczny zakamuflowano w obudowie, którą tworzy m.in. karbonowa rama.

Najnowsza wersja roweru Bosch przewiduje również Bosch eBike ABS. Mówiąc najprościej, jest to funkcja, która reguluje ciśnienie w przednim hamulcu i zapobiega podnoszeniu się tylnej części dwukołowca. Dzięki temu rower ma pozostać stabilny, nawet podczas bardzo gwałtownych manewrów.

źródło: www.techradar.com

Bosch chce odmienić oblicze rowerów elektrycznych?

Wypuszczając swój projekt e-roweru, Bosch podkreśla, że chce nieco odmienić wyobrażenie o rowerach elektrycznych, które dotychczas postrzegane były jako, lekko mówiąc, toporne.

Producent udowadnia, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby rowery przyszłości porzuciły swój niezgrabny wizerunek i stały się coraz bardziej przystępne dla swoich zwolenników jako wygodny i stylowy środek transportu. 

Co ciekawe, nowa odsłona e-roweru została pokazana akurat na  10. rocznicę wprowadzenia przez firmę Bosch pierwszego układu napędowego do rowerów elektrycznych. Przypadek? Nie wiadomo, ale jedno jest pewne – dziesięć lat doświadczenia nie poszło na marne. 

źródło: www.techradar.com