Najlepsze darmowe programy do projektowania wnętrz

Stworzenie wymarzonego domu lub mieszkania zazwyczaj wymaga kontaktu ze specjalistą do spraw wnętrz. Mimo, że inspiracje możesz znaleźć w internecie, gazetach lub odwiedzając sklepy, ciężko jest dobrać pasujące do siebie elementy. Co jeśli sam dopasujesz meble, oświetlenie i kolory? Oto lista 7 najlepszych darmowych programów, które pomogą Ci w projektowaniu.

Jakie możliwości dają darmowe programy do projektowania wnętrz?

Większość programów do projektowania wnętrz należy do firm zajmujących się produkcją mebli, tekstyliów oraz innych elementów wyposażenia domu lub mieszkania. Dzięki temu możesz skorzystać z prawdziwych przedmiotów, takich jak łóżka, kanapy, fotele, a nawet sprzęt RTV i AGD.

Wnętrze kuchnia

Ale to nie wszystko, niektóre z przedstawionych poniżej programów pozwalają na zaprojektowanie całego budynku wraz z oknami oraz ogrodem. Jeżeli nie wiesz, czego chcesz, zawsze możesz przetestować kilka wariantów.

Darmowe programy do projektowania wnętrz

W sieci dostępne są zarówno płatne, jak i bezpłatne programy do projektowania wnętrz. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by sprawdzić swoje umiejętności w roli projektanta wnętrz. Możliwości jest multum, możesz skupić się na projektowaniu kuchni, ogrodu, pokoju lub całego domu i mieszkania.

Wnętrze łazienka

Choć profesjonalne firmy zajmujące się aranżacją wnętrz stosują bardziej skomplikowane oprogramowanie, wykonanie prostego projektu na potrzeby własne może okazać bardzo pomocne. Poświęcając tylko kilka godzin, możesz stworzyć coś ciekawego. Najważniejsze, aby puścić wodze fantazji.

Live Interior 3D free – bezpłatny program do projektowania

Live Interior 3D jest prostym i przejrzystym programem, który obsłużysz za pomocą myszki i klawiatury lub ekranu dotykowego. Aplikacja zawiera sporą bazę z obiektami i wyposażeniem. Dodatkowo każdy element możesz dopasować do realnych wymiarów przedmiotów w Twoim domu. Największą wadą aplikacji jest optymalizacja, niektóre starsze komputery są po prostu zbyt słabe, aby płynnie wyświetlać Twój projekt.

Sprawdź program Live Interior 3D free

Program Live Interior 3D free

Sweet Home 3D – aplikacja na komputery

Bezpłatny program posiadający swoją wersję na komputery osobiste. Główną zaletą Sweet Home jest możliwość aranżacji wielu pomieszczeń na raz. W aplikacji możesz skorzystać z rzutu własnego mieszkania lub domu i zbudować jego dokładne odwzorowanie. Oprócz samego programu producent udostępnia również wiele dodatków i poradników wideo.

Sprawdź program Sweet Home 3D

Program Sweet Home 3D

Ikea Home Planner – zaprojektuj swoją kuchnię

Nie trudno się domyślić, że korzystając z programu szwedzkiej firmy, masz możliwość wyboru mebli, którymi Ikea dysponuje. Sam program działa podobnie do innych, wystarczy odwiedzić stronę internetową Ikea i rozpocząć pracę. Na plus można zaliczyć możliwość zapisu gotowego projektu, dokładne dane dotyczące wymiarów i kosztorys zgodny z cennikiem firmy.

Sprawdź program Ikea Home Planner

Ikea Home Planner

HomeStyler – aplikacja do tworzenia wizualizacji

HomeStyler bez wątpienia przyda się w trakcie projektowania wymarzonego domu, mieszkania, a nawet ogrodu. Po uruchomienia programu możesz eksperymentować z różnym rozmieszczeniem pokoi, drzwi, okien lub mebli. Gdy skończysz, wystarczy przełączyć się na widok 3D i zwiedzić stworzone wirtualne wnętrze. Niestety program nie posiada polskiej wersji językowej.

Sprawdź program HomeStyler

Program Homestyler

SketchUP – rozbudowane narzędzie od Google

Program SketchUP jest głównie wykorzystywany w pracowniach graficznych i choć na pierwszy rzut oka wydaje się prosty w obsłudze, ma bardzo szerokie możliwości. Zbudować tutaj możesz praktycznie wszystko, a dzięki ogromnej bibliotece modeli praca w programie jest wyjątkowo przyjemna. Jeśli chciałbyś zwiększyć zakres możliwości programu, możesz zainstalować wiele darmowych pluginów.

Sprawdź program SketchUP

Program SketchUp

Kazaplan – graficzny model 3D

Za pomocą tej aplikacji stworzysz własny projekt wnętrza i przekonwertujesz go na kolorowy model 3D. Program jest łatwy i intuicyjny, a oprócz tego za pomocą logowania online podejrzymy swój projekt z każdego miejsca i na dowolnym sprzęcie. Z ciekawszych funkcji aplikacja posiada możliwość wgrania geolokalizacji działki za pomocą zdjęć z danego obszaru mapy.

Sprawdź program Kazaplan

Program Kazaplan

Leroy Merlin Planer 3D – program do projektowania wnętrz w przeglądarce

Leroy Merlin Planer 3D jest dostępny z poziomu przeglądarki internetowej i nie wymaga logowania ani rejestracji. Jest to narzędzie stworzone do projektowania łazienki, kuchni oraz elementów ogrodzenia działki. Tak samo jak reszta programów posiada niezbędne funkcje potrzebne do stworzenia projektu. Projekty możesz zapisać na swoim koncie, dzięki czemu zyskujesz możliwość edycji praktycznie w dowolnym momencie.

Sprawdź program Leroy Merlin Planer 3D

Program Leroy Merlin Planer 3D