Kolejna multimilionerka w branży NFT. Tym razem została nią 13-latka

Jak powszechnie wiadomo, najtrudniej jest zdobyć pierwszy milion, a później idzie już z górki. 13-letnia Nyla Hayes ma ten krok za sobą. Sekret sukcesu odnalazła w świecie NFT. Rysunki nastolatki łączą w sobie miłość do brontozaurów i kobiet.

Nastolatka została milionerką dzięki NFT

Życie nastolatków zapełnione jest różnymi zajęciami, rzadko jednak zdarza się, aby te zajęcia skutkowały wielomilionową fortuną. NFT już wielokrotnie udowodniło, że potrafi ze zwykłych ludzi błyskawicznie uczynić milionerów, a teraz do tego grona szczęśliwców dołączyła 13-letnia artystka, która dorobiła się sprzedając NFT swoich zdjęć kobiet z długimi szyjami.

Jeszcze parę miesięcy temu wszyscy pukaliby się po czołach słysząc to, jednak teraz kolejne intratne interesy oparte na niewymienialnych tokenach NFT stają się już powoli normalnością.

Ilustracje Nyli Hayes przedstawiają wybitne kobiety, od byłej Pierwszej Damy USA Michelle Obamy po Lucille Ball i Ruth Bader Ginsburg. Jednak na rysunkach nastolatki widnieją również wizerunki „zwykłych” kobiet.

Uwielbiam rysować kobiety z całego świata, ponieważ naprawdę lubię różne kultury i różne środowiska – mówi nastolatka.

Elementem wyróżniającym prace dziewczyny jest długa i rozciągnięta szyja namalowanych postaci. Nastolatka tłumaczy, że inspiracja pochodzi z jej dzieciństwa. Gdy była małą dziewczynką, fascynowała się dinozaurami z wyjątkowo długimi szyjami — brontozaurami. Postanowiła przenieść tę cechę na malowane przez siebie obrazy. W swojej kolekcji ma już ponad 3000 portretów.

Nyla umieszcza swoje prace na stronie, gdzie użytkownicy mogą je kupić za pomocą Bitcoina lub innej kryptowaluty.

Grafika Hayesa „Long Neckie Lady” w zeszłym miesiącu została sprzedana na Instagramie za 6 621,70 dolarów. Hayes nawiązała już także współpracę z aplikacją społecznościową dla dzieci o nazwie Zigazoo, aby pomóc dzieciom nawet młodszym niż ona uczyć się o NFT.


Jak Hayes zaczęła tworzyć NFT?

Mama Hayesa, Latoya, powiedziała, że kupiła smartfona córce, gdy miała 9 lat,  ponieważ ta „naprawdę zainteresowała się sztuką”.

Widziałam, jak bardzo pasjonuje się swoją sztuką i chciałam ją w jakikolwiek sposób wesprzeć. – powiedziała Latoya.

Zanim Hayes zaczęła zarabiać duże pieniądze, rysowała swoje portrety na smartfonie i pokazywała je tylko swojej rodzinie i przyjaciołom. Początkowo była bardzo niepewna, czy jej twórczośc może naprawdę się komuś spodobać, ale z odrobiną zachęty ze strony wujka, Hayes i jej mama postanowiły przyjrzeć się NFT.

Szczerze mówiąc, kiedy po raz pierwszy usłyszałam o NFT, pomyślałam sobie: Nie znam się na tym, ale od jakiegoś czasu chciałam zaprezentować swoją sztukę, więc to dobra platforma, żeby to zrobić – powiedziała nastolatka.

Ogromny sukces jej rysunków przełożył się nie tylko na pieniądze, w 2021 roku Nyla otrzymała także wyróżnienie od magazynu „Time” przyznawane artystom, którzy rozwijają swoją karierę dzięki NFT. Nastolatka stworzyła też kolekcję prac, w której odtworzyła portrety Time’a z okładek „Kobiety roku”.