Odkryj klocki LEGO® dla kreatywnych dziewczynek

Jeśli szukasz sposobu, aby właściwie spożytkować kreatywność swojej pociechy, kup jej zestaw LEGO® z serii produktów dla pomysłowych dziewczynek. Dlaczego warto? Kreatywne propozycje od zabawkarskiego pioniera pozwalają wymyślać nieskończoną ilość scenariuszy zabawy, a przy tym doskonale ćwiczą wyobraźnię i twórcze myślenie. Co więcej, swoim designem i estetyką wykonania skutecznie przykuwają oko każdej małej księżniczki. Dowiedz się więcej na temat kreatywnych klocków LEGO® dla dziewczynek.

Klocki LEGO® to hit dla kreatywnych dziewczynek  

Masz wrażenie, że Twoja pociecha uwielbia odgrywać scenki, wymyślać coraz to nowe historie i niemal zawsze odnajduje wyjście z różnych – mniej lub bardziej – skomplikowanych dla niej sytuacji? A może lubi eksperymentować i konsekwentnie odkrywać świat, który ją otacza? Jeśli tak, to oznacza, że masz w domu niezwykle pomysłową i kreatywną osóbkę. Aby nie zaprzepaścić jej potencjału i stale go rozwijać, warto podarować dziecku coś, co będzie skutecznie ćwiczyło te cenne umiejętności i kształtowało jego charakter na przyszłość. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań są kreatywne zestawy klocków LEGO®, które pokochały dziewczynki na całym świecie.

🎁 Sprawdź pełną ofertę LEGO w sklepie al.to 

kreatywne lego dla dziewczynek

Podaruj dziecku LEGO® i obserwuj jego rozwój

Zestawy LEGO® dla kreatywnych dziewczynek doskonale wspierają nie tylko rozwój intelektualny maluchów, ale także równie ważną warstwę duchową i empatię. Dzięki wielu pobudzającym wyobraźnie elementom i nawiązującej do realnych sytuacji tematyce, dziewczynki mogą z powodzeniem wcielać się w rozmaite postacie, rozwiązywać tajemnice i przeżywać niesamowite przygody, albo np. odgrywać scenki z życia codziennego. Nabyte w ten sposób umiejętności sprawiają, że później potrafią lepiej wczuć się w konkretną sytuację, wyciągnąć wnioski, a zdobytą wiedzę wykorzystywać w codziennym życiu.

Jakie zestawy sprawdzą się w tym temacie? Jest ich całe mnóstwo! Aby zainspirować swojego malucha do kreatywnej, pełnej edukacyjnych walorów zabawy, możesz np. kupić zestaw z linii LEGO® DOTS, która skutecznie porwie serce każdej małej fanki mody i biżuterii, a przy tym da jej możliwość swobodnego projektowania, wzmacniając kreatywność i pewność siebie. Inną propozycją może być m.in. linia LEGO® Friends z kultowymi minilaleczkami, pozwalającymi odgrywać scenki z życia codziennego. Z kolei dla małych konstruktorek genialnym pomysłem będzie seria LEGO® Creator, która uczy myślenia przestrzennego i pomaga w kompleksowym rozwoju manualnym. 

Kreatywna zabawa jest korzystna dla wszystkich dzieci. Ułatwia budowanie pewności siebie i pomaga rozwijać umiejętności twórcze oraz komunikacyjne. Natrafiamy jednak wciąż na skostniałe stereotypy, według których pewne zajęcia są odpowiednie tylko dla jednej płci. W Grupie LEGO wiemy, że mamy do odegrania ważną rolę w naprawie tego stanu rzeczy (...) Wszystkie dzieci powinny mieć możliwość zrealizowania swojego prawdziwego potencjału twórczego”.
Julia Goldin
dyrektorka ds. marketingu w Grupie LEGO

Jak rozwijać kreatywność dziecka z klockami LEGO®?

Czasem losowi trzeba nieco dopomóc. Pamiętaj, że oprócz podarowania odpowiedniego zestawu LEGO® dla dziewczynki, możesz też skutecznie zachęcić dziecko do zabawy. Jak? To proste. Weź pudełko z klockami i samodzielnie ją rozpocznij! Zwróć uwagę malucha na poszczególne elementy zestawu i podpowiedz, jak może je wykorzystać. Kto wie, może kolejnym razem taka zachęta nie będzie już potrzebna