Kiedy usuwasz pliki ze swojego iPhone’a czy Maca, nie znaczy to, że przepadły na dobre. Co jest zarówno dobrą, jak i złą informacją. Jeśli zależy Ci, by usunąć dane permanentnie, upewnij się, że pozbywasz się ich również z iCloud. Tak samo – jeśli chcesz do czegoś wrócić – poszukaj w chmurze. W tym artykule dowiesz się, jak zarządzać usuniętymi plikami na iOS, iPadOS i macOS.
Przed usunięciem plików upewnij się, że synchronizacja z iCloud jest aktywna na wszystkich urządzeniach Apple, z których korzystasz. Dzięki temu usunięte z nich dane, znikną także z chmury.
Usunięte pliki trafiają do folderu ostatnio usunięte na 30 dni.
Zdjęcia i filmy trafiają do oddzielnego folderu Ostatnio usunięte.
Pliki usunięte na Macu trafiają do kosza. Ten folder możesz otworzyć bezpośrednio z biurka, albo używając aplikacji Finder.
Aplikacja zdjęcia ma własny kosz. W celu usunięcia obrazów z galerii wykonaj poniższe kroki.
W przeglądarce znajdziesz te same pliki, co na urządzeniach mobilnych, ale być może ta metoda będzie dla Ciebie wygodniejsza i pozwoli łatwiej sprawdzić wszystkie informacje.
Pamiętaj, że inne aplikacje, takie jak Apple Mail i Apple Notes, również mają własne foldery z usuniętymi plikami – zazwyczaj z tym samym, 30-dniowym limitem na ich odzyskanie lub trwałe usunięcie.
Korzystając z tych funkcji, możesz efektywnie zarządzać usuniętymi plikami w ekosystemie Apple. W ten sposób, w razie potrzeby, przywrócisz usunięte dane lub zyskasz pewność, że pozbywasz się ich na stałe.
Przeczytaj również:
📌Jak wysłać pinezkę z lokalizacją w Google Maps? Poradnik krok po kroku