Jak zamienić PDF na Word? Lista przydatnych narzędzi

Pliki PDF są świetne, dopóki nie zauważysz literówki, która wymaga naprawy lub innej zmiany, którą chcesz wprowadzić, ale nie możesz. Dobra wiadomość jest taka, że konwersja pliku PDF na dokument programu Word jest łatwa. Pokażemy Ci, jak korzystać z programów do konwersji plików PDF, z ich pomocą będziesz mógł łatwo edytować każdą treść, którą stworzyłeś.

Jakie są najlepsze narzędzia do zamiany PDF na Word?

  1. Microsoft Word,
  2. Dokumenty Google,
  3. Strona Internetowa,
  4. Adobe Acrobat Pro
Konwertowanie z PDF do Word
źródło: miscw.com

Czym jest PDF i jakie dokumenty powinieneś na nim zapisywać?

PDF oznacza przenośny format dokumentu. Został stworzony przez firmę Adobe Systems i służy do prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowo-graficznych. Używany jest, gdy trzeba zapisać pliki, których nie można modyfikować. Obecnie prawie każdy ma na swoim komputerze wersję Adobe Reader lub innego programu, który może czytać plik PDF. Po zapisaniu dokumentu jako pliku PDF nie można go przekonwertować z powrotem do formatu pliku Microsoft Office bez specjalistycznego oprogramowania lub stron Internetowych.

Jak zamienić pliki PDF za pomocą Microsoft Word?

Możesz przekonwertować plik PDF na dokument programu Word, używając tylko programu Microsoft Word. Konwersja w programie Word często prowadzi do problemów ze stylem i formatowaniem, więc nie zawsze jest to najbardziej niezawodna metoda. Jednak z pewnością działa wystarczająco dobrze w przypadku prostych dokumentów lub gdy potrzebujesz po prostu przenieść rzeczy do edytowalnego formatu.

1.Kliknij „Plik” na wstążce programu Word.

2. Na stronie Otwórz przejdź do miejsca, w którym jest przechowywany plik PDF (ten komputer, usługa OneDrive, cokolwiek).

3. Zlokalizuj i wybierz plik PDF, a następnie kliknij przycisk „Otwórz”.

5. Program Word konwertuje plik PDF i od razu otwiera nowy dokument programu Word.

Jak zamienić pliki PDF za pomocą Dokumentów Google?

Dokumenty Google to kolejny bezpieczny i niezawodny sposób konwertowania plików PDF na dokument Word. Jest to proces dwuetapowy, w którym najpierw konwertujesz plik na dokument Dokumentów Google, a następnie konwertujesz go na dokument Worda – więc prawdopodobnie stracisz po drodze część formatowania. Ta metoda może okazać się przydatna, jeśli nie masz programu Word, ale musisz przekonwertować plik PDF na dokument programu Word, który planujesz wysłać komuś innemu.

  1. Otwórz swój Dysk Google, a następnie kliknij przycisk „Nowy”,
  2. wybierz opcję „Prześlij plik”,

3. zlokalizuj plik PDF, a następnie kliknij przycisk „Otwórz”,

4. Twój nowy plik pojawi się teraz na Twoim Dysku Google,

5. następnie kliknij prawym przyciskiem myszy plik na Dysku Google, kliknij menu „Otwórz za pomocą”, a następnie kliknij opcję „Dokumenty Google”,,

6. Twój plik jest teraz otwarty jako dokument Google Doc

7. kliknij menu „Pobierz jako”, a następnie kliknij opcję „Dokument programu Word (.docx)”,

8. Twój plik Dokumentów Google zostanie przekonwertowany do formatu Word i pobrany na lokalny komputer jako dokument Word.

Jak zamienić pliki PDF za pomocą strony Internetowej?

Strony Internetowe do bezpłatnej konwersji PDF online to z pewnością najszybszy i najwygodniejszy sposobów zamiany plików PDF do DOC. Z ich pomocą nie musisz instalować żadnego oprogramowania ani ponosić dodatkowych opłat.

  1. Otwórz stronę Internetową do konwersji PDF,

2. prześlij plik, który chcesz przekonwertować,

3. Twój plik zostanie przekonwertowany do formatu Word i pobrany na lokalny komputer jako dokument Word.

Oprócz pdf2doc istnieją setki stron internetowych do konwersji plików PDF, z których każdy ma inne funkcje. Aby wybrać idealny konwerter do pomocy w codziennej pracy z plikami PDF, możesz zwrócić uwagę na następujące kryteria: ekstrakcja elementów, zachowanie układu, opcja formatów, szybkość konwersji, bezpieczeństwo, cena itp.

Jak zamienić pliki PDF za pomocą Adobe Acrobat?

Pełny program Acrobat DC ma wersję standardową (tylko na Windows), która kosztuje 15,98 € miesięcznie, oraz wersję pro (Windows i Mac), która kosztuje 18,44 € miesięcznie. Oba wymagają rocznej subskrypcji. Może okazać się to jednak nieprzydatne w przypadku kiedy nie zamierzasz używać programu w pełni.

Z drugiej strony Acrobat Reader DC jest darmowy, ale będziesz musiał zapłacić 2,08 € miesięcznie, jeśli chcesz, aby mógł konwertować pliki PDF do innych formatów, takich jak Word. Jeśli jest to coś, co musisz robić regularnie, ta opłata jest prawdopodobnie tego warta, ponieważ korzystanie z programu Acrobat jest najbardziej niezawodnym sposobem zmiany plików PDF na dokumenty programu Word, ponieważ zazwyczaj całkiem dobrze zachowuje formatowanie.

1. Najpierw otwórz plik PDF w programie Acrobat. Po prawej stronie okna kliknij polecenie „Eksportuj PDF”,

2. następnie wybierz opcję „Microsoft Word,

3. w wersji rozszerzonej po prawej stronie, wybranie „Dokument Worda” konwertuje plik PDF na nowoczesny dokument Word w formacie DOCX. Wybranie „Dokument Word 97-2003” konwertuje plik PDF do starszego formatu DOC.

4. po dokonaniu wyboru kliknij przycisk „Eksportuj”.

5. na następnym ekranie wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać nowy dokument programu Word.

6. wpisz nazwę dokumentu, a następnie kliknij przycisk „Zapisz”.

7. Twój plik PDF jest teraz zapisywany jako dokument programu Word, więc otwórz go w programie Word i przejdź do edycji.

Sprawdź polecane laptopy z systemem Windows 10