Metody nieoficjalne, czyli Custom ROM
Jak już wspomniałam, istnieją także metody nieoficjalne, ale uwaga – robisz to na własną odpowiedzialność. Takie działania prowadzą do utraty gwarancji producenta, mogą negatywnie wpłynąć na działanie urządzenia oraz oczywiście usuwają wszystkie dotychczas nagromadzone dane i nakładkę systemową nałożoną przez producenta.
Teoretycznie wystarczy pobrać darmowy program, który zrootuje urządzenie, a następnie odszukać kompatybilny z Twoim urządzeniem Custom ROM (nieoficjalne oprogramowanie systemu Android) i zainstalować go.
Może być jednak potrzebne jeszcze odblokowane bootloadera (ochrony przed nieautoryzowanym oprogramowaniem) oraz instalacja zmodyfikowanego Recovery Mod (trybu pozwalającego na wgrywanie i modyfikowanie systemu). Odpowiednie dla Twojego urządzenia ROMy i instrukcję instalacji odnajdziesz między innymi na forum XDA Developers. Pamiętaj tylko, że taka metoda aktualizacji systemu może skończyć się ucegleniem mobilnego urządzenia.
Poznaj smartfony z systemem Android oraz tablety z systemem Android dostępne w x-kom
Źródło: android.com, android-developers.googleblog.com, oneplus.com.pl, pcsite.mi.com
Jak otworzyć ……..by włożyć katę ,BY SMARTFON hUAWEI ZADZIAŁAŁ?
Dla mnie to bez sensu żeby wymieniać ciągle telefon żeby mieć mowy system, to powinno podlegać karze . Dlaczego mając laptop przez wiele lat moge wgrać na niego każdy nowy system , i tak samo powinno być w telefonie wychodzi nowy system instalujemy aktualizacje systemu do nowszego . Każdy użytkownik powinien mieć wybór i taka możliwość a nie żeby co kilka lat nowy sprzęt kupowa c
Ciekawe, bo na moim kompie pojawia się komunikat, że na tym sprzęcie Windowsa 11 nie mogę zainstalować.