Jak włączyć Asystenta Google?

Asystent Google to bardzo przydatne narzędzie, które pozwoli Ci sterować smartfonem oraz innymi urządzeniami smart za pomocą głosu. Wystarczy użyć hasła OK Google, a skonfigurowane z Twoim kontem sprzęty zareaguj na wydawane polecenia. Sprawdź zatem, jak włączyć Asystenta Google i zacznij korzystać z tej szybkiej, wygodnej metody sterowania urządzeniami.

Jak włączyć Asystenta Google?

Żeby włączyć Asystenta Google zacząć trzeba oczywiście od pobrania aplikacji ze sklepu Google Play lub AppStore, jeśli chcesz korzystać z Asystenta Google na iPhonie. Następnie należy założyć konto Google i/lub się zalogować.

Gdy masz już aplikację na swoim smartfonie, uruchomisz ją:

  • klikając na ikonę aplikacji w menu,
  • przytrzymując przycisk ekranu głównego,
  • wypowiadając, niczym magiczne zaklęcie, słowa „OK Google” (po konfiguracji ustawień).
uruchomienie asystenta google

Jak skonfigurować aplikację Asystenta Google?

Rozpoczynając przygodę z Asystentem Google, warto najpierw go skonfigurować. Wszystkie ustawienia znajdziesz, klikając ikonę Twojego profilu Google w prawym górnym rogu aplikacji.

Jeśli nie możesz włączyć aplikacji, bo automatycznie wyświetla się panel OK Google, przytrzymaj ikonę aplikacji Asystent i z opcji, które po sekundzie się wyświetlą, wybierz Ustawienia

OK Google, jak włączyć asystenta głosowego

Z Asystentem można komunikować się za pomocą klawiatury, wpisując pytanie lub polecenie ręcznie. Zdecydowanie wygodniejszym i bardziej popularnym rozwiązaniem jest natomiast sterowanie głosem i wypowiadanie poleceń.

Voice Match to ustawienie, które pozwoli Ci nauczyć Asystenta Google Twojego głosu. Właśnie dzięki niemu możesz poczuć się jak uczeń Hogwartu i uruchomić program bez użycia rąk, wypowiadając tylko zaklęcie OK Google.

Gdy aktywujesz asystenta głosowego, aplikacja włączy się nawet wtedy, gdy ekran jest zablokowany lub kiedy korzystasz z innej aplikacji. Po prostu zareaguje na wypowiedzenie hasła OK Google. Jest to niezwykle przydatna funkcja w sytuacjach, gdy nie możesz użyć rąk do sterowania smartfonem. Przyda się na przykład, kiedy prowadzisz samochód, a musisz wyszukać nową trasę w Mapach Google albo ugniatasz ciasto i chcesz zadzwonić do mamy, żeby dopytać o przepis.

Aby włączyć OK Google i skonfigurować ustawienie Voice Match, należy:

  1. wejść w ustawienia aplikacji Asystent Google,
  2. odnaleźć na liście opcję: OK Google i Voice Match,
  3. aktywować funkcję przesuwając suwak,
  4. kilka razy powtórzyć wyświetlane słowa.

Gdy Google zaakceptuje podane próbki Twojego głosu, urządzenie nauczy się go rozpoznawać i będziesz mógł używać frazy OK Google do uruchomienia aplikacji.

Asystent Google pozwala także sterować innymi urządzeniami smart za pomocą głosu. Co więcej, dzięki użyciu Voice Match do rozpoznawania głosu odróżni mówiące do niego osoby i poda im spersonalizowane informacje.

Dzięki temu nawet 6 osób może zarządzać głosowo jednym urządzeniem i mieć dostęp do swojej playlisty, kalendarza czy innych informacji.

🗣 Asystent Google wkrótce rozpozna Twój głos

Aby aktywować Voice Match na innym urządzeniu smart:

  1. na górnej liście ustawień przełącz z To urządzenie na Inne urządzenie,
  2. kliknij Dodaj urządzenie z funkcją Voice Match,
  3. odszukaj urządzenie poprzez łączność Wi-Fi
voice match inne urządzenia ok google

Jak korzystać z OK Google

Skoro szukasz informacji, jak włączyć Asystenta Google, to najpewniej wiesz już jakie przydatne funkcje oferuje. Jeśli natomiast chcesz poznać więcej komend i możliwości konfiguracji, koniecznie przeczytaj:

📲 Porozmawiaj ze swoim smartfonem. Poznaj ustawienia Asystenta Google i komendy po polsku

Możesz sprawdzić również, jak wyłączyć Asystenta Google

Polecane smartfony z Androidem