Przystawka Android TV – nowe życie dla starego telewizora
Jeżeli nie chcesz wymieniać swojego dotychczasowego telewizora, ale zależy Ci na dostępie do ulubionych serwisów streamingowych, wystarczy kupić przystawkę z Android TV. Tego typu urządzenia są niedrogie i kompaktowe, więc szybko i prosto zamienisz swój telewizor w inteligentną bestię.
Przystawki smart TV spotkasz zwykle w następujących formatach:
- Android TV Box, czyli nieduże urządzenie przypominające dekoder telewizyjny, które łączysz kablem HDMI z telewizorem.
- Android TV Stick, wyglądający jak duży pendrive, który wpinasz bezpośrednio w port HDMI.
- Google Chromecast z Google TV, urządzenie pracujące na bliźniaczym do Androida systemie Google TV, także wpinane bezpośrednio do portu HDMI.
Działanie przystawki z Android TV praktycznie nie różni się od telewizorów Android TV. Jedyne różnice to dodatkowy pilot, który służy do jej obsługi oraz zasilacz, który trzeba wpiąć do gniazdka albo portu USB. Nieporównywalnie mniejszy koszt od nowego telewizora zdecydowanie rekompensuje te drobne niedogodności.
Spotkasz także przystawkę Google Chromecast bez Google TV, która nie jest samodzielnym urządzeniem. Do prawidłowego działania wymaga połączenia ze smartfonem, tabletem lub komputerem, z którego rzucany jest obraz na telewizor. Zaletą takiego rozwiązania jest bardzo niska cena.
A co w zestawieniu robi Chromecast 3.0? To coś raczej trudno nazwać przystawką smart TV.
Nie ma interfejsu, pilota. Nie ma noc, co by było „smart”. Potrafi jedynie przechwytywać linki, zgodnie z funkcjonalnością „Chromecast” i nic więcej.
Dopiero Chromecast 4.0 jest pełnowartościowym urządzeniem z Google TV (opartym na Android TV).
Cześć! Jest to wytłumaczone w ostatnim akapicie tekstu. Być może komuś w zupełności wystarczy takie rozwiązanie, zwłaszcza że kosztuje znacznie mniej — warto przedstawić wszystkie opcje. Żeby uniknąć jakichś niejasności, nieco zmieniłem tytuł samego zestawienia 🙂