Wyszukiwanie głosowe oraz zarządzanie inteligentnym domem i wieloma urządzeniami poprzez komendy to nie wizja z gatunki Sci-Fi, lecz nasza codzienność. To dzieje się między innymi dzięki smartfonom z Androidem, smartfonom obsługującym Asystenta Google. Jednak jeśli nie chcesz go mieć, możesz go uciszyć lub pozbyć się całkowicie. Sprawdź, jak wyłączyć Asystenta Google i odinstalować aplikację na telefonie.
Zastanawiasz się, jak wyłączyć Asystenta Google? Instrukcja jest banalnie prosta, wymaga tylko 5 kroków:
Zobacz również: Jak włączyć Asystenta Google?
Smartfony z systemem Android mają fabrycznie wbudowane usługi Google i niektórych narzędzi, tak jak np. Asystenta Google, nie da się odinstalować i trwale usunąć z telefonu. Gdy zdecydujesz się na bardziej radykalne kroki, polegające na całkowitym rozstaniu z Asystentem Google, będziesz mógł jedynie odinstalować aktualizacje:
Aktualizacje, które wprowadziły Asystenta Google na Twój telefon, właśnie sobie poszły. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, ponieważ wraz z aktualizacjami wprowadzane są poprawki błędów. Bez nich mogą pojawić się luki, które pozwolą cyberprzestępcom dostać się do Twoich danych.
Asystent Google z założenia powstał po to, by uprosić życie i obsługę smartfona, dlatego w niektórych modelach smartfonów zastosowano nawet fizyczny przycisk uruchamiania Asystenta, jak na przykład w modelach marki Motorola, takich jak Motorola Moto E40. Nie każdemu jednak taka usługa przypadnie do gustu. Ponadto irytować może uruchamianie się Asystenta po przypadkowym naciśnięciu przycisku.
Wtedy wystarczy zmienić przypisaną klawiszowi funkcję lub całkiem go wyłączyć. W ustawieniach telefonu odszukaj opcję Przyciski / Skróty klawiszowe / Skróty przycisków lub Gesty / Skróty gestów (nazwy ustawień różnią się w zależności od modelu telefonu). Odszukaj przycisk, który uruchamia Asystenta i zmień jego ustawienia albo odszukaj funkcję uruchamiania Asystenta i wyłącz wszystkie metody uruchamiania.
Skoro wchodzisz na ten tekst, szukasz instrukcji wyłączenia Asystenta Google. Dlatego ten akapit umieściłem niżej. Nie chcę Cię szczuć informacją o tym, że może nie warto wyłączać asystenta głosowego. Częstuj się nią, korzystaj.
Chcę tylko nadmienić, że Asystent to nie tylko zbędny bajer. On naprawdę czasami się przydaje – na przykład do wybierania połączeń w trakcie jazdy. Mało tego, mówiąc: OK, Google, wyznacz trasę do: (tutaj adres docelowy), uruchamiam nawigację, będąc już w trasie. Jakby i tego było mało, asystent współpracuje z systemami smart home i może zmieniać jasność świateł Philips Hue. A to tylko niewielka część jego możliwości. Sprawdź, co jeszcze potrafi Asystent Google:
🗣 Porozmawiaj ze swoim smartfonem. Poznaj ustawienia Asystenta Google i komendy po polsku
Jeśli kiedyś zmienisz zdanie i zechcesz powrócić do Asystenta Google, rozważ zakup nowego smartfona. Nowego, czyli szybszego niż urządzenie, z którego korzystasz obecnie. Oto kilka propozycji:
A jeśli Asystent Google zirytował Cię do tego stopnia, że nie chcesz już więcej widzieć usług firmy z Mountain View, sięgnij po urządzenia giganta z Cupertino.
Niby banalnie prosta a nie działa. Mam motorolę moto e40.
Ma ona przycisk w obudowie do uruchomienia asystenta. Mimo że z poziomu konta google mam asystenta wyłączonego to i tak przypadkowe przyciśniecie tego przycisku powoduje włączenie jego. A to z kolei zawiesza mi na pewien czas przeglądarkę internetową.
Odinstalowanie aktualizacji nie usuwa asystenta google z telefonu.
Więc ma Pan możliwość popracowania nad tym jeszcze bo jest naprawdę dużo do zrobienia.
Też mam powyłączane przeróżne ustawienia asystenta, bo mnie wnerwia swoją nachalnością. Nie będę się spierał czy warto używać Asystenta, skoro go nie używam. Zakładam, że jest przydatne dla wielu osób. Ja jednak tego nie używam. Po wyłączeniu Asystenta teraz co jakiś czas, właściwie codziennie, włącza mi się komunikat „Włącz Asystenta Google”. Dla mnie jest to zwykła nachalność i bezczelność. Dlatego powinna być opcja odinstalowania tego szajsu, bo nikt nie ma prawa mi mówić czy chcę go używać czy nie. Oczywiście rzeczywistość jest brutalna i wymusza na nas rzeczy, których nie chcemy. Nie oznacza to, że będzie mi się to podobać.
Witam.Jestem dokładnie tego samego zdania ,a już do szału doprowadza mnie chęć poprawienia słuchawki bezprzewodowej w uchu. Każde dotknięcie tejże słuchawki uruchamiania asystenta. Mam go wyłączonego,a bez przerwy pojawia się komunikat, żebym to cholerstwo uruchomił. Kiedyś przez pomocnego asystenta mój smartfon rozbije się o ścianę. I do kogo będę miał pretensje? Nie do siebie ,tylko do nachalnej aplikacji która potrafi tylko podnieść ciśnienie.
Jeśli słuchawka ma funkcję asystenta głosowego, a raczej funkcję jej szybkiego uruchomienia, sprawdź ustawienia samych słuchawek. Tam możesz często znaleźć możliwość wyłączenia asystenta lub przemapowania akcji do innej funkcji.
nachalność, zbędne aplikacje, zbędne aktualizacje zbędnych aplikacji, mnóstwo ustawień do wyłączenia, na przykład lokalizacja, mikrofon i kamera w każdej jednej aplikacji, systemie i przeglądarce, cokolwiek chcesz kupić to aplikacja potrzebna, mnóstwo zbędnych kliknięć przy wejściu na dowolną stronę, ot nasza codzienność, mnóstwo czasu zajmuje mi wyłączenie tego wszystkiego w swoich urządzeniach i całej rodziny, mam świadomość że wiele osób z tym nie walczy, a potem się dziwią że dane wypływają, kiedyś konfigurowałem sprzęt dwie godziny, dziś zajmuje to 2 dni