Jak ustawić YouTube w tle? Poradnik dla Androida i iOS

YouTube w tle? Przecież to nie Twitch. Nie ma to jak słuchać na YouTube swojego ulubionego utworu i coś sobie nagle poklikać. Dodać przypadkiem komentarz albo usunąć subskrypcje? A może pieczołowicie chować telefon tak, żeby przypadkiem nie dotknąć ekranu? Jesteś w dobrym miejscu. Oto poradnik jak ustawić YouTube w tle.

W czym pomoże Ci ustawienie YouTube’a w tle?

Przede wszystkim przestanie irytować. Zero problemu z tym, że coś sobie poklikasz, przypadkiem usuniesz suba, dodasz komentarz o podejrzanej treści typu jbhc*m n **cndfuhf 6767**3276asdc***fdfc, albo zmienisz film w najbardziej angażującym momencie. Przecież, nie ma to jak przewinąć sobie utwór w momencie, w którym zaczyna się breakdown, nie?

Za to można na spokojnie zminimalizować i cieszyć się tą aplikacją jak Twitchem. A szkoda, że YT nie bierze przykładu z Twitcha, bo ta aplikacja bez problemu przynajmniej się minimalizuje. Zabierzmy się więc za pierwszy najprostszy sposób na to, jak ustawić YouTube w tle.

jak ustawic youtube w tle

Jak ustawić YouTube w tle

Ustawienie YouTube w tle możliwe jest i na Androidzie i na iOS, więc nikt nie jest stratny. Oto sposoby na ustawienie aplikacji YouTube w tle.

Wykupienie YouTube Premium

Brzmi znajomo? Na pewno. YouTube kusi wszystkich użytkowników darmowym miesiącem YouTube Premium, w którym nie tylko nie ma reklam. Można też umieścić aplikację w tle. A to nie wszystko. YouTube Premium nie tylko odpowiada na pytanie jak ustawić YouTube w tle. Ta usługa subskrypcyjna daje dostęp do ekskluzywnych filmów niektórych Youtuberów (u tych, którzy takie filmy produkują) i pozwala pobierać filmy.

Można wygasić telefon, albo przejść do innej aplikacji. Wszystko wygodnie i bez przerw w odtwarzaniu muzyki, poradników, tutoriali i Twoich ulubionych kabaretów z 2011. Niestety, YouTube Premium nie daje możliwości podglądnięcia ilości łapek w dół. Za to są na to sposoby… Kuknij do artykułu o tym, jak przywrócić licznik łapek w dół na YouTube. Nie dziękuj.

Czy coś mogło pójść źle? No jasne, że tak! YouTube Premium jest płatne. Dla jednej osoby to 23,99 zł, a dla rodziny (maks 6 członków) – 35,99 zł. Czy warto? Nie wiem, choć się domyślam. Za to warto spróbować za darmo pierwszy miesiąc. Bo za darmo, to dobra cena.

Odtwarzanie filmów na iOS w przeglądarce

Zapomnij o Safari. Nie tym po Afryce rzecz jasna. Tym w telefonie. Dziwnym zbiegiem okoliczności w Safari i Chrome nie da się odtwarzać YT w tle. Przypadek? No cóż, podobno każdy ma swoje ograniczenia. Zostańmy więc przy tej wersji.

Co jak nie te znakomite przeglądarki? Nasz stary przyjaciel Firefox. Kiedyś to było. Ale również Opera Touch. Te dwie przeglądarki dają możliwość odtwarzania YouTube w tle. Możesz spróbować też innych i dać znać w komentarzu, czy działają. Te dwie powinny.

Jak to działa? A no sprytnie. Po włączeniu aplikacji i wybraniu filmu, włącz wersje na komputery. Po tym zabiegu film powinien pozwolić się zminimalizować. Jeżeli jest uparty, trzeba powtórzyć operację jeszcze raz. W końcu zadziała. Odpowiedź na to, dlaczego nie działa zawsze pozostaje bez odpowiedzi. Pytanie Jak ustawić YouTube w tle, ma za to swoją odpowiedź.

YouTube viralowe wideo popularne

Odtwarzanie filmów na przeglądarce – Android

Niespodzianka. Odtwarzanie w przeglądarce działa również na telefonach z Androidem. Przynajmniej Firefox daje taką możliwość. Niestety Chrome już nie. Czy inne przeglądarki działają? Daj znać w komentarzu. Firefox powinien zadziałać.

Aby móc zminimalizować YouTube, otwórz Firefoxa i włącz film. Pozostań w przeglądarce, nie otwieraj aplikacji, do czego przeglądarka może nakłaniać. Po włączeniu filmu włącz tryb desktopowy. Teraz zminimalizowanie przeglądarki nie powinno zatrzymać filmu.

Tryb obrazu w obrazie w Androidzie i iOS

Tutaj w zasadzie nie trzeba korzystać z aplikacji trzecich, korzystamy tylko z YouTube i ten sposób to swoisty półśrodek. Niestety to połowiczna odpowiedź na pytanie o ustawienie YouTube’a w tle. Otóż można zminimalizować film i przeglądać YouTube’a dalej. Wystarczy przeciągnąć ekran filmu w dół. Ten się nie zamknie, ale zmniejszy do rozmiarów niewielkiego okna.

Mając to okno na dole ekranu smartfonu w dalszym ciągu swobodnie można hasać po aplikacji, ale niestety nie można z niej wyjść. To opcja, którą daje sama aplikacja i nie jest odkryciem Ameryki. Natomiast z pewnością jest funkcją, o której warto wspomnieć.

Dodajmy w tym miejscu, że ta opcja nie działa w filmach, które przeznaczone są dla dzieci. Jeżeli więc nadawca filmu wskazał, że treści prezentowane w filmie dedykowane są dzieciom, aplikacja nie pozwoli odtworzyć zminimalizowanego filmu.

Jak ustawić YouTube w tle? Sposoby płatne i bezpłatne

Niestety, nie ma nic za darmo. Pomimo tego, że użytkownicy dopominają się o tę funkcję od długiego czasu, YouTube pozostaje głuchy na te wołania i za to zabiera licznik łapek w dół. Quo Vadis, YouTubie?

Ustawienie YouTube w tle to albo wykupienie płatnej usługi subskrypcyjnej za 24 zł bez grosza, albo działanie na przeglądarkowych wersjach w trybie desktopowym. Niestety póki co trzeba się posiłkować tymi sposobami, bo jak się nie ma co się lubi to… No właśnie. Bądźmy dobrej myśli, kiedyś YouTube zrobi jakiś mądry ruch.