Jak tworzyć i korzystać z awatarów na TikToku?

Aplikacje społecznościowe uwielbiają zamieniać swoich użytkowników w urocze postacie 3D. Snapchat ma Bitmoji, iMessage ma Memoji, a teraz także TikTok ma swoje Avatary. Sprawdźcie jak je tworzyć i z nich korzystać.

Czym są awatary?

Termin awatar w odniesieniu do identyfikacji użytkownika komputera został po raz pierwszy wymyślony przez Chipa Morningstara i Josepha Romero w 1985 roku, kiedy projektowali oni internetową grę fabularną LucasFilm „Habitat”.

Awatar jest to najczęściej graficzna, cyfrowa postać, pod jaką użytkownik występuje w świecie wirtualnym. Można powiedzieć, że jest to jego wirtualny wizerunek. Jest on wytworem charakterystycznym przede wszystkim dla gier komputerowych, forów oraz mediów społecznościowych, a także dla innych form nowoczesnej komunikacji internetowej. 

Najprostsze awatary to małe pliki graficzne używane na stronach internetowych. Obrazy mogą być humorystyczne lub poważne i często przedstawiają fikcyjne postaci lub zwierzęta. Na czatach zwykle pojawiają się jako dołączone do postów użytkownika obok jego nazwy.

W wirtualnej rzeczywistości awatary to interaktywne postacie, które mogą być dostosowywane przez użytkownika. Poruszają się one po skomputeryzowanym krajobrazie, manipulując otaczającym je środowiskiem. Można je przenosić i poruszać nimi za pomocą klawiatury i myszy. Awatary ze świata wirtualnego mają również powiązany spis obiektów, takich jak narzędzia, broń, ubrania, pojazdy, wirtualna waluta itp.


Awatary na TikToku

Po Facebooku, Snapchatcie, Instagramie, Apple i innych, przyszedł czas na TikToka i jego awatary. Twórcy platformy ogłosili, że ma to być „kolejny sposób, w jaki ludzie mogą pokazać swoją indywidualność na TikToku”.

TikTok Avatars zawierają wstępne ustawienia, których możesz użyć do nagrywania wideo, ale możesz także spersonalizować swój awatar i dostosować go do własnych preferencji. Awatary dają możliwość tworzenia postaci z różnych ras, płci, środowisk kulturowych, odcieni skóry i nie tylko. To ma na celu także zaznaczenie faktu, że TikTok chce i daje możliwość podkreślenia różnorodności swojej społeczności.

Awatary na TikToku
Źródło: TikTok

Czy warto wprowadzić awatary na swojego TikToka? Z pewnością wiele przemawia za tym, że tak. Awatary mogą dodać zabawny, unikalny element do treści, jakie publikujesz. To także doskonała opcja dla tych, którzy chcą zachować anonimowość na TikToku.

Poza tym, jeśli stworzysz charakterystyczną postać i zaczniesz jej używać regularnie w swoich filmach, taki awatar może stać się Twoim znakiem rozpoznawczym i pomoże Ci odróżniać się od innych twórców. 

W morzu filmów przedstawiających „prawdziwych” ludzi postaci 3d od razu przyciągają uwagę widzów. A jeśli zadbasz dodatkowo o atrakcyjny przekaz, możesz zwiększyć swoją szansę na to, by Twoje filmy trafiły na stronę Dla Ciebie i zostały pokazane większej liczbie widzów.

Sprawdź też:

Jak stworzyć swój osobisty awatar na TikToku?

Gotowy/-a na stworzenie własnego awatara? No to zaczynamy!

  • Zacznij od otwarcia aplikacji TikTok na telefonie. Stuknij przycisk Opublikuj (+) u dołu ekranu, a następnie kliknij Efekty po lewej stronie. Prawdopodobnie awatary pokażą Ci się jako pierwsze, jeśli nie, stuknij ikonę wyszukiwania i wpisz „Avatary” na pasku wyszukiwania.
  • Na ekranie pojawi się slajd z dostępnymi ustawieniami awatarów. Stuknij + Nowy, a następnie przewiń w dół i wybierz tę postać, która Twoim zdaniem jest do Ciebie najbardziej podobna lub po prostu tę, która Ci najbardziej odpowiada. Ponieważ TikTok nie ma opcji rozpoczęcia od pustego płótna, wybrane ustawienie wstępne będzie punktem wyjścia.
  • Awatar będzie naśladował Twoje ruchy, nawet podczas tworzenia, więc pamiętaj, żeby poruszać twarzą we wszystkich kierunkach, aby zobaczyć, jak wygląda pod każdym kątem. Wszystkie kategorie, które możesz edytować, znajdziesz bezpośrednio pod awatarem. Nie zapomnij przewinąć opcji do samego dołu, aby uzyskać dostęp do powiązanych elementów, które można łatwo przeoczyć.
  • Pierwsza kategoria, którą będziesz mógł edytować, to Odcień skóry. TikTok zapewnia szeroką gamę tonów do wyboru — wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Możesz także wybrać kolor inny niż naturalny odcień skóry i zaszaleć z zielonym, czerwonym, fioletowym lub niebieskim, aby dodać zabawny element dla Twojej postaci.
  • Przejrzyj każdą kategorię, aby dostosować swój awatar, aż dojdziesz do ostatniej, Nakrycia głowy. Pamiętaj, że w dowolnej chwili możesz wrócić do każdej kategorii, jeśli zmienisz zdanie na temat swoich wyborów. Gdy jesteś zadowolony/-a ze swojego awatara, dotknij Gotowe w prawym górnym rogu ekranu.
  • Możesz zapisać efekt awatara, aby uzyskać szybki dostęp do niego w przyszłości. W tym celu dotknij ikony zakładki powyżej+ Nowy. Potem po prostu kontynuuj nagrywanie swoich TikToków tak, jak zwykle.

Sprawdź też nasz ranking smartfonów z najlepszymi aparatami, dzięki którym nagrasz TikToki w doskonałej jakości oraz nie zapomnij zajrzeć na x-komowego TikToka po masę inspiracji i wiedzy ze świata technologii.

@xkompl

A co tutaj robi @couplepower 😁 @xkompl #xkom #gracz #gaming

♬ Perfect - Bellaaa