Jak zrobić transmisję live na TikToku. Szybki poradnik

Zastanawiasz się nad zrobieniem swojej pierwszej transmisji live na TikToku? To łatwiejsze niż myślisz! Transmisja na żywo to świetny sposób na interakcję z obserwującymi w czasie rzeczywistym. Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, przeczytaj ten poradnik. Podpowiadamy krok po kroku jak zrobić live w aplikacji TikTok.

Co to jest live na TikToku?

Live na TikToku to nic innego jak transmisja na żywo, czyli bezpośrednie połączenie się w aplikacji z naszymi obserwatorami, którzy zechcą dołączyć do transmisji. To forma komunikacji z twórcą zarezerwowana wyłącznie dla użytkowników, którzy są followersami danego konta.

Przygotowywanie się do zrobienia pierwszej transmisja na żywo w mediach społecznościowych może być stresującym doświadczeniem. I nie ma w tym, nic dziwnego. Każdy z nas chociaż trochę martwi się tym, jak sobie poradzi z wystąpieniem przed innymi użytkownikami i z jaką reakcją widzów się spotka.

Warto jednak próbować swoich sił w live’ach na TikToku, bo ta forma kontaktu z obserwującymi jest bardzo pomocna w budowaniu zaangażowanej społeczności, co oczywiści przekłada się na zasięgi. Z technicznego punktu widzenia zrobić live na TikToku jest naprawdę prosto. Zatem do dzieła!

tiktok telefonem poradnik

Transmisja live na TikToku – co musisz wiedzieć na początku?

Aby zrobić transmisję na żywo w serwisie społecznościowym TikTok w Polsce musisz mieć ukończone 18 lat i potrzebujesz, by obserwowało Cię co najmniej 1000 osób. Pamiętaj także, o przestrzeganiu zasad społecznośći. Jeśli poruszasz tematy, które mogą budzić w odbiorcach sprzeczne emocje, postaraj się, by przedstawić je możliwie neutralnie i odnosić się do innych z szacunkiem. Kiedy prowadzisz live na TikToku, warto też aktywnie angażować się w rozmowy z widzami przez czat. Odpowiadaj na ich pytania i reaguj na wirtualne prezenty. Podczas transmisji możesz dostosowywać ustawienia zabezpieczeń, aby moderować komentarze i zarządzać interakcją z widzami.

Jak zrobić live w aplikacji TikTok – instrukcja krok po kroku

Otwórz aplikację TikTok

  • Uruchom aplikację TikTok na swoim urządzeniu mobilnym.

Dodaj nowy post

  • Dotknij przycisku „dodaj post +” u dołu ekranu.
tik tok panel

Wybierz opcję „LIVE”:

  • Na dole ekranu, wśród opcji takich ja „wideo” czy „zdjęcie”, wybierz „LIVE”.
  •  

Dostosuj transmisję:

  • Dodaj tytuł swojej transmisji live, aby przyciągnąć widzów. Zadbaj, by był chwytliwy, a jednocześnie konkretny. Dzięki temu obserwujący od razu będzie wiedział, czego dotyczy Twój live.
  • Dodaj filtry i efekty, aby urozmaicić swoją transmisję.
  •  Dostosuj narzędzia i ustawienia, takie jak moderacja komentarzy i zabezpieczenia do swoich potrzeb.

Rozpocznij transmisję:

  • Gdy wszystko jest gotowe, dotknij przycisku „zacznij LIVE”, aby rozpocząć transmisję na żywo na TikToku.

Jak zakończyć transmisję live na TikToku?

Kiedy chcesz zakończyć transmisję swoją transmisję live na TikToku, dotknij przycisku „zakończ LIVE” u góry ekranu, a następnie „zakończ teraz”.

Jak widzisz, rozpoczęcie transmisji live na TikToku jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy spełnić kilka podstawowych wymagań, a następnie postępować zgodnie z wyżej opisanymi krokami. Dzięki TikTok LIVE możesz nawiązać bliższą relację ze swoimi obserwującymi i tworzyć jeszcze bardziej angażujące treści.

tiktok telefon logo